מ-רד למגזר הציבורי: דרור בין מונה למנכ"ל רשות החדשנות

בין, מנכ"ל רד בתשע השנים האחרונות, ייכנס לתפקידו בקרוב ויחליף את אהרון אהרון, שהודיע על פרישתו לפני כמה חודשים

רשות החדשנות מינתה את דרור בין, נשיא ומנכ"ל רד, למנכ"ל שלה, במקומו של אהרון אהרון – כך היא הודיעה היום (ב'). זאת, לאחר שמועצת הרשות קיבלה את המלצת ועדת האיתור בראשותו של ד"ר עמי אפלבום, היו"ר שלה. המינוי יאושר סופית לאחר התייעצות עם הוועדה לבדיקת מינויים, כפי שהוגדר בחוק החדשנות.

בין מכהן כנשיא ומנכ"ל רד, שמציעה פתרונות גישה לרשתות תקשורת, מ-2012. החברה מונה מאות עובדים – במטה ברמת החייל בתל אביב, במרכז הייצור בהר חוצבים בירושלים, במרכז הפיתוח בבאר שבע ובעשרות סניפים ברחבי העולם. במהלך הקריירה שלו בין אף כיהן במשך כעשור בתפקידים בכירים בקומברס, כאשר האחרון שבהם היה חבר הנהלה וסמנכ"ל המכירות הגלובליות. לאחר מכן, הוא שימש כשותף בקרן הון-הסיכון כרמל ונצ'רס וכיו"ר בחלק מחברות הפורטפוליו שלה. בנוסף, הוא היה שותף בחברת הייעוץ האסטרטגי שלדור, ועסק בגיבוש אסטרטגיות לחברות הענפי התעשייה, הקמעונאות, הבנקאות, הביטוח, ההיי-טק ועוד.

יש לבין תואר BSC בהנדסת מערכות מידע ומחשבים מהטכניון, תואר BSC בתעשייה וניהול מהטכניון ותואר שני במנהל עסקים (שיווק ומימון), מאוניברסיטת תל אביב.

אהרון התפטר מתפקידו בספטמבר האחרון, לאחר ארבע שנים שבהן שימש כמנכ"ל רשות החדשנות. לפני כן הוא עבד באפל במשך חמש שנים, ובתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל אפל ישראל.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות. צילום: יח"צ

אהרון אהרון, המנכ"ל הפורש של רשות החדשנות. צילום: יח"צ

רשות החדשנות הינה רשות סטטוטורית עצמאית, המופקדת על קידום חדשנות כמנוף לצמיחה כלכלית. ד"ר אפלבום עומד בראש מועצת המנהלים של הרשות, המונה שמונה חברים ובהם שלושה נציגים מהתעשייה, שפועלים כנציגי ציבור. תקציב הרשות ב-2020 עמד על 2.25 מיליארד שקלים והיא נתנה מענקים לכ-1,600 מיזמים בכל תחומי הטכנולוגיה ובכל שלבי פיתוח המוצר.

הרשות סייעה בשמירה על חברות ההיי-טק והסטארט-אפים במשבר הקורונה, בין היתר על ידי המסלולים שלה והמענקים שהיא מציעה. כך, היא ייסדה מסלול מהיר לסיוע לחברות שנקלעו לקשיים, מסלול מתן ערבויות לגופים מוסדיים בגין השקעה בהיי-טק ופעילויות נוספות שמטרתן הייתה לזרז יציאה מהמשבר הכלכלי ועידוד צמיחה שתסייע למשק.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים