תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » אפל: כלכלת ה-iOS יצרה 300 אלף משרות בארה"ב ב-16 חודשים
אפליקציות זדוניות בחנויות האפליקציות. App Store. צילום: BigStock

אפל: כלכלת ה-iOS יצרה 300 אלף משרות בארה"ב ב-16 חודשים

כמו כן נטען שה-App Store תומכת כיום ביותר משני מיליון משרות ● הענקית מקופרטינו מפרסמת את הנתונים כחלק ממאבק למיתוג עצמה כחיובית לכלכלת ארה"ב, ולא כמונופול דורסני, וכל זאת בעיצומו של קרב חריף מול יצרנית פורטנייט המאשימה אותה בדיוק בכך

מאת 3 בספטמבר 2020, 12:59 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת אפל (Apple) פרסמה אתמול (ד') הצהרה לתקשרות ב-Newsroom שלה, ובו היא טוענת שמה שהיא מכנה "כלכלת האפליקציות ל-iOS" יצרה בארה"ב כמעט 300,000 מקומות עבודה מאז חודש אפריל אשתקד. הענקית מקופרטינו הוסיפה וטענה שחנות היישומים שלה, ה-App Store, עוזרת לספק הזדמנויות תעסוקתיות לאמריקנים בכל הגילאים, גם כאשר מגיפת הקורונה מוסיפה ליצור אתגרים ואי ודאות עצומים בעבור קהילות ברחבי הארץ.

לדברי החברה, מאז שחנות האפליקציות החלה את דרכה בשנת 2008, כלכלת האפליקציות ל-iOS היא אחד המגזרים הצומחים ביותר בכלכלת ארה"ב. אפל הרחיבה וסיפרה כי חנותה תמכה בלא פחות מ-2.1 מיליון משרות השנה – עלייה של כ-15% לעומת השנה שעברה.

אפל הדגישה שגם בעת משבר הקורונה, מפתחים מכל רחבי ארה"ב – כולל חברות כמו Caribu, המתמחה בשיחות וידיאו; H-E-B, קמעונאית מזון ענקית; ו-Shine, חנות אופנה אונליין שהישראלים מכירים היטב – התאימו את העסקים שלהן כדי לוודא שהם יכולים להמשיך ולתמוך בלקוחותיהם בעידן הקורונה.

פרסום שנועד להבליט חשיבות לכלכלת ארה"ב

נתונים אלו באים כתוספת לכך שאפל מעסיקה מעל 90,000 עובדים בכל 50 המדינות בארה"ב. כמו כן שהיא תומכת גם ב-450,000 עבודות ייצור ושרשרת אספקה באמצעות עבודתה עם 9,000 ספקים אמריקנים. החברה טוענת שהיא בדרכה למלא את התחייבותה לתרום 350 מיליארד דולר לכלכת ארה"ב בתקופה של חמש שנים.

לא יוצא עוד ב-App Store. פורטנייט. צילום אילוסטרציה: BigStock

לא יוצא עוד ב-App Store. פורטנייט. צילום אילוסטרציה: BigStock

פרסום הנתונים והדברים הללו מגיע לנוכח מלחמה מתוקשרת ומסקרנת שמנהלת אפל בימים אלו – כזכור, אפל הסירה את המשחק פורטנייט מה-App Store שלה לאחר שהיצרנית שלו אפיק גיימז (Epic Games) עקפה את מערכת התשלומים שלה, כדי להימנע מתשלום העמלה של 30% שאפל גובה על רכישות בתוך המשחק של המשתמשים.

לדברי אפל, בעשותה כך הפרה אפיק את הכללים ולכן סולקה מהפלטפורמה. לצד קמפיין שהחלה בו אפיק נגד "הגן הסגור" של אפל, היא גם תבעה את הענקית מקופרטינו, ובדיון הראשון שהתקיים, קבע בית המשפט כי אפל לא תחויב להחזיר את המשחק לחנות ה-App Store, מה שמהווה ניצחון לאפל. ואולם, הענקית מקופרטינו רוצה למתג עצמה, כמו גם את חנות האפליקציות שלה, כחיוביות וחשובות לכלכלת אמריקה, במיוחד בעיתות קורונה, וזו ככל הנראה הסיבה המרכזית לפרסום המידע כעת. 

 

אפל: כלכלת ה-iOS יצרה 300 אלף משרות בארה"ב ב-16 חודשים Reviewed by on . חברת אפל (Apple) פרסמה אתמול (ד') הצהרה לתקשרות ב-Newsroom שלה, ובו היא טוענת שמה שהיא מכנה "כלכלת האפליקציות ל-iOS" יצרה בארה"ב כמעט 300,000 מקומות עבודה מאז ח חברת אפל (Apple) פרסמה אתמול (ד') הצהרה לתקשרות ב-Newsroom שלה, ובו היא טוענת שמה שהיא מכנה "כלכלת האפליקציות ל-iOS" יצרה בארה"ב כמעט 300,000 מקומות עבודה מאז ח Rating: 0

הגיבו