ניצחון חלקי לאפל נגד אפיק גיימז: לא תחזיר את פורטנייט ל-App Store

לאחר שהסירה את פורטנייט מחנות App Store שלה, הגישה יצרנית המשחק אפיק גיימז בקשה לבית המשפט להורות לאפל להחזיר את המשחק לחנות, אבל בית המשפט לא שוכנע ● עם זאת, הורה לאפל לא לחסום את הגישה של מפתחים למנוע הגרפי של אפיק, Unreal Engine, המשמש אותם במשחקים אחרים

המלחמה האמיתית לא מתרחשת במשחק. פורטנייט. צילום אילוסטרציה: BigStock

ניצחון ביניים לאפל (Apple) במלחמת פורטנייט מול יצרנית המשחק, אפיק גיימז (Epic Games): פסיקת בבית משפט קבעה אתמול, כי יצרנית ה-iPhone לא תיאלץ להחזיר את המשחק לחנות App Store. מנגד, בית המשפט נעתר לבקשת אפיק והורה לאפל לא לחסום בפני מפתחים את השימוש  במנוע הגרפי של אפיק, Unreal Engine, המהווה טכנולוגיה גרפית מכריעה ליצירת משחקים נוספים.

"בית המשפט מצא, שעם כל הכבוד ליוזמה של אפיק גיימס (Epic Games) בנוגע למשחקים שלה, בהם פורטנייט, החברה לא הציגה נזק שאינו בר תיקון", ציינה שופטת בית המשפט המחוזי של צפון קליפורניה בהחלטתה, בבקשה שהגישה אפיק נגד אפל ובה ביקשה להורות לאפל להעלות את פורטנייט בחזרה לחנות App Store, לאחר שהסירה אותו לפני כ-10 ימים. "הקושי הנוכחי נובע מפעולותיה שלה", היא ציינה.

"מנגד", ציינה עוד השופטת, "אפיק גיימז הצליחה להראות נזק שאינו בר תיקון בנוגע לפעולתה של אפל הקשורה לחסימת כלי הפיתוח (SDK)… החורגת בפירוש מהסכם הרישוי של תוכנית המפתחים".

תביעה דומה שהגישה אפיק גם נגד גוגל (Google), שהסירה גם היא את פורטנייט מחנות Play שלה, עדיין נמצאת בשלב מקדמי.

בלב המאבק המשפטי בין שתי החברות עומד הוויכוח האם לאפיק יש זכות לגבות תשלום ישיר על רכישות בתוך המשחק, תוך עקיפת מערכת התשלומים של אפל וגוגל והעמלה של 30% שגובות שתי החברות על כל תשלום.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים