תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האוזניות האלחוטיות של אפל יכולות לאפשר לצותת לשיחות
AirPods. צילום: יח"צ

האוזניות האלחוטיות של אפל יכולות לאפשר לצותת לשיחות

האוזניות המתקדמות AirPods יכולות לשמש לרעה בכדי לרגל אחרי שיחות, באמצעות תכונה שלא נועד לאפשר ציתות דרך האוזניות האלחוטיות, אבל שבהחלט מספקת את האופציה

מאת 5 בפברואר 2019, 13:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

השימוש באזניות ה-Airpods היוקרתיות והאלחוטיות של אפל נמצא במגמת עלייה מאז שהן הוצגו בשלהי שנת 2016.ולא פלא. אמנם הן יקרות מאוד, אבל מדובר בגאדג'ט חדשני, מבוסס טכנולוגיית בלוטות', שמצויד במגוון תכונות חכמות כמו – נגיעה כפולה על האוזנייה שמפעילה את העוזרת הקולית סירי, והסרת אוזנייה אחת מהאוזן שמשהה את המוזיקה, ולהפך.

מעבר לכך – ה-Airpods משאירות את המשתמש חופשי בתנועה ולא מסורבל בגלל החוטים, כמו באוזניות הסטנדרטיות. אבל כעת מסתבר שיש להן עוד תכונה חדשה, שלא רבים ידעו עליה, ושיכולה לגרום למשתמשים להתנהג באופן מאוד לא מוסרי – לצותת לשיחות של אנשים.

בכדי ליהנות ממירב הפונקציונליות של ה-AirPods, נדרש מחשב מק או שעון חכם Apple Watch, וכן, כמובן, הן פועלות על מכשירי iPhone עם מערכת הפעלה iOS 10.2 ומעלה. החשיפה האחרונה מגלה למי שעל מכשירו מותקנת גרסת מערכת ההפעלה iOS 12, שעדכון אחרון שסיפקה אפל בספטמבר הוסיפה לאוזניות התמימות תכונת Live Listen – האזנה בלייב. במקור שוחררה התכונה לצורך סיוע לכבדי שמיעה, תחת Made for iPhone – תכנית שמיעה מיוחדת להקלה על מוגבלויות.

מה שה-Live Listen עושה הוא להגביר צלילים, ממש כמו שזכוכית מגדלת עושה לאימג'ים, ובעקרון ניתן להפעיל את התכונה ולהשתמש בה בכדי לשמוע טוב יותר, אולי אם הצלילים שקטים מדי, או שאם אתם נמצאים בסביבה רועשת.

מישהו צייץ וכולם התחילו לרגל?

טוויט ויראלי שחורך את טוויטר בימים האחרונים חשף כיצד ה-Airpods ניתנים לשימוש לצורך ריגול, פשוט כך. כל שהמשתמשים צריכים לעשות הוא להפעיל את התכונה להאזנה בלייב ולהניח את ה-iPhone שלהם ליד האנשים שהם רוצים לצותת לדבריהם, ולהקשיב באוזניות לשיחתם.

לא ברור כיצד אפל תגיב לקונספט שכלי ריגול מטעמה נפוץ כעת לכל עבר, אבל כדאי לציין בכל זאת שזה לא מוסרי לרגל אחר שיחות פרטיות של אחרים.

בכדי להשתמש ב-Live Listen, אם יש לכם iOS 12 מעודכן, עליכם לעבור להגדרות>מרכז הבקרה>התאם אישית פקדים. אחר כך להקיש על 'שמיעה' בכדי להוסיף את הווידג'ט Live Listen למרכז השליטה שלכם. לאחר המעבר למרכז הבקרה, תראו את הסמל החדש Live Listen – הקישו עליו והחלונית Live Listen תופיע. בקרת עוצמת הקול של ה-iPhone או ה-iPad היא שקובעת את עוצמת הווליום שתשמעו.

אם בחרתם לנסות את התכונה, כדאי לציין שניתן להשתמש בה לטעמים חיוביים יותר מאשר ציתות, כמעין ווקי-טוקי בכדי לדבר עם אדם שנמצא בריחוק מכם, כשהאוזניות עליכם והמכשיר לצידו.

שינויים רבים בדרך לאוזניות בדור הבא

יצוין כי אפל צפויה להשיק כבר במהלך 2019 דגמים חדשים של אוזניות ה-AirPods הפופולריות שלה. לפי פטנטים שאושרו לאחרונה  בעבור החברה, המציגים את הדרך בה אפל מתכוונת לשנות לחלוטין את עיצוב האוזניות, ולצייד אותן גם בתוספת של חיישן אחד לפחות, אשר לו היבטים ביומטריים.

בנובמבר האחרון דיווח ה-Patently Apple כי אפל עדכנה את הסימן המסחרי של ה-AirPods בהונג קונג ובאירופה עם יעד Class 10 חדש, אשר חל על מכשירים שנועדו לבדיקות בריאות. על פי התיאור, התקן כולל מוצרים שעוסקים ב"בריאות, כושר, פעילות גופנית, חיישני בריאות, צגים, רמקולים ותצוגות למדידה, תצוגה, מעקב, דיווח, ניטור, אחסון והעברה של נתונים ביומטריים, קצב לב, תנועת גוף ושריפת קלוריות". כל אלו, לטענת מומחים, עשויים להעיד על כך שה-AirPods הבאות יהיו חכמות יותר מאשר רק אמצעי לשמיעת צלילים, או לריגול…

האוזניות האלחוטיות של אפל יכולות לאפשר לצותת לשיחות Reviewed by on . השימוש באזניות ה-Airpods היוקרתיות והאלחוטיות של אפל נמצא במגמת עלייה מאז שהן הוצגו בשלהי שנת 2016.ולא פלא. אמנם הן יקרות מאוד, אבל מדובר בגאדג'ט חדשני, מבוסס ט השימוש באזניות ה-Airpods היוקרתיות והאלחוטיות של אפל נמצא במגמת עלייה מאז שהן הוצגו בשלהי שנת 2016.ולא פלא. אמנם הן יקרות מאוד, אבל מדובר בגאדג'ט חדשני, מבוסס ט Rating: 0

הגיבו