תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » צרות של עשירים: ג'ף בזוס הפסיד 19.2 מיליארד דולר ביומיים
התעשר עוד. ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. צילום: סטיב ג'ורבטסון, מתוך ויקיפדיה

צרות של עשירים: ג'ף בזוס הפסיד 19.2 מיליארד דולר ביומיים

ההפסד העצום לא כל כך דרמטי כשמדובר במייסד ומנכ"ל ענקית הקמעונות אונליין אמזון - האיש העשיר בתבל - אבל בזוס בהחלט הצליח גם הפעם, ולפחות לעת עתה, להיכנס להיסטוריה כשיאן, אלא הפעם כמי שהפסיד הכי הרבה ממון בזמן הקצר ביותר ● הוא אפילו עקף את מחזיק "התואר", מארק צוקרברג

מאת 31 באוקטובר 2018, 13:11 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, איש העסקים העשיר ביותר בעולם, איבד 19.2 מיליארד דולר מהונו במהלך שני ימי המסחר האחרונים – הסכום הגבוה ביותר שאדם כלשהו הפסיד בפרק זמן כה קצר, כך לפי מדד המיליארדים של בלומברג.

הירידות במניות התחום הטכנולוגי השפיעו גם על עשירי עולם נוספים. איל הטלקום המקסיקני קרלוס סלים הפסיד 2.5 מיליארד דולר, והיה המפסיד השני אחרי בזוס, ואילו ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט, איבד 558.3 מיליון דולר, ושווה כעת "רק" 92.8 מיליארד דולר.

עדיין האיש העשיר בתבל

הדו"ח שפרסם בלומברג ציין כי בזוס הוא עדיין האדם העשיר בתבל, עם הון של 128.1 מיליארד דולר, אבל לאחר ההפסד העצום הוא כעת הרבה יותר קרוב אל ביל גייטס, העשיר מספר שתיים בעולם, משהיה לפני כמה חודשים. מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק, החזיק ב"שיא" השלילי הקודם, שנקבע בחודש יולי, כאשר ענקית המדיה החברתית דיווחה על הכנסות וצמיחה של משתמשים שהחמיצו ההערכות, ולפיכך על הפסד של 16.5 מיליארד דולר מהונו של צוקרברג.

מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות של יום שני, כאשר מדד הנאסד"ק ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז אפריל. מניות אמזון ירדו ב-6.3%, בהמשך לירידה של 7.8% שנרדמה ביום ו', ירידה שהותירה את בזוס עם 128.1 מיליארד דולר "בלבד", ירידה מהון העתק שנרשם לזכותו בתחילת החודש שעבר ועמד על 167.7 מיליארדי דולרים.

שווי הנטו של בזוס ירד ב-37 מיליארד דולר מאז תחילת אוקטובר, כך על פי בלומברג, מה שהפך את החודש לגרוע ביותר של בזוס בכל השנה. אידך, עונת החגים קרבה ובאה ואפשר שאמזון תשבור שוב שיאי מכירות ובזוס ינסוק שוב. ימים יגידו.

צרות של עשירים: ג'ף בזוס הפסיד 19.2 מיליארד דולר ביומיים Reviewed by on . מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, איש העסקים העשיר ביותר בעולם, איבד 19.2 מיליארד דולר מהונו במהלך שני ימי המסחר האחרונים - הסכום הגבוה ביותר שאדם כלשהו הפסיד בפרק מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, איש העסקים העשיר ביותר בעולם, איבד 19.2 מיליארד דולר מהונו במהלך שני ימי המסחר האחרונים - הסכום הגבוה ביותר שאדם כלשהו הפסיד בפרק Rating: 0

הגיבו