תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » גוגל תרמה 2 מיליון דולרים לוויקיפדיה

גוגל תרמה 2 מיליון דולרים לוויקיפדיה

המענק אמור להינתן לרכישת חומרה שקשורה להפעלת האנציקלופדיה המקוונת - שרתים, נתבים ונפח רוחב פס שישפר את הגישה לאנציקלופדיה החופשית ● בנוסף, אמור סכום זה לעזור לקרן לבצע מהלך שיגרום לויקפדיה להפוך נגישה וקלה יותר לשימוש ● במהלך השנה האחרונה השיגה ויקיפדיה תרומות בסך של שמונה מיליון דולרים

מאת 21 בפברואר 2010, 9:32 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל (Google) הודיעה, כי תרמה 2 מיליון דולרים לקרן ויקימדיה (Wikimedia), שאחראית ל-וויקיפדיה (Wikipedia). המענק אמור לעבור לצורך רכישת חומרה שקשורה להפעלה האנציקלופדיה המקוונת: שרתים, נתבים ונפח רוחב פס שישפר את הגישה אליה. בנוסף, אמור סכום זה לעזור לקרן לבצע מהלך שיגרום לויקפדיה להפוך נגישה וקלה יותר לשימוש.

יצוין, כי ויקיפדיה משתמשת בכלי התרגום של גוגל ככלי מובנה עבור שפות שלא זכו לאנציקלופדיה בשפה שלהן, או עבור תרגום ערכים שנמצאים במהדורה הראשית שלה ולא בשפות אחרות. בין שפות אלה נמצאות ערבית, הינדית וסווהילית.

"ויקיפדיה היא אחד ההישגים הגדולים ביותר של האינטרנט", אמר סרגיי ברין, ממקימי גוגל. "המאגר הענק הזה של תוכן שנוצר בידי הקהילה הוא משאב יקר ערך עבור כל אחד שנמצא ברשת".

"המתנה הזו היא הכרה בידידות רבת השנים בין גוגל ו-ויקימדיה", אמר ג'ימי וולס, מקים ויקיפדיה וחבר הנהלה בקרן ויקימדיה. "שני הארגונים מחויבים להבאת מידע איכותי למאות מיליוני משתמשים בכל יום, ולהפוך את האינטרנט למקום טוב יותר לכולם".

במהלך השנה האחרונה השיגה ויקיפדיה תרומות בסך של 8 מיליון דולרים בקמפיין גיוס כספים מיוחד. סכום זה נתרם על ידי 240 אלף אנשים וחברות, והוא גבוה בכמיליון דולרים מהסכום שאותו קיוו ראשי האנציקלופדיה החופשית לגייס.

גוגל תרמה 2 מיליון דולרים לוויקיפדיה Reviewed by on . גוגל (Google) הודיעה, כי תרמה 2 מיליון דולרים לקרן ויקימדיה (Wikimedia), שאחראית ל-וויקיפדיה (Wikipedia). המענק אמור לעבור לצורך רכישת חומרה שקשורה להפעלה האנצי גוגל (Google) הודיעה, כי תרמה 2 מיליון דולרים לקרן ויקימדיה (Wikimedia), שאחראית ל-וויקיפדיה (Wikipedia). המענק אמור לעבור לצורך רכישת חומרה שקשורה להפעלה האנצי Rating:

הגיבו