תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » נחשף מידע על כמחצית מאוכלוסיית ארצות הברית עקב פריצה לאקוויפקס
דליפת מידע. אילוסטרציה: BigStock

נחשף מידע על כמחצית מאוכלוסיית ארצות הברית עקב פריצה לאקוויפקס

לדברי הסוכנות לדירוג אשראי, מעבר לחשיפת המידע אודות 143 מיליון צרכנים, נגנבו גם פרטי אשראי של כ-209 אלף צרכנים

מאת 10 בספטמבר 2017, 10:39 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האקרים פרצו לאקוויפקס (Equifax) האמריקנית, סוכנות לדירוג אשראי לגורמים פרטיים ולחברות, ונחשפו על פי החברה למידע על אודות 143 מיליון צרכנים – כמחצית מאוכלוסיית ארצות הברית. כך הודיעה החברה בסוף השבוע. בין היתר נגנבו פרטי אשראי של כ-209 אלף צרכנים.

אקוויפקס היא אחת משלוש החברות הגדולות בתחומה. לטענתה, הפצחנים שמו את ידיהם על מידע כגון מספרי ביטוח לאומי, תאריכי לידה וכתובות. בין הנפגעים גם משתמשים מבריטניה ומקנדה. עם זאת, ליבת המידע הצרכנית והעסקית של החברה לא נפגע.

הפריצה אירעה בין אמצע מאי לסוף יולי, אולם פורסמה רק עתה. הפצחנים "ניצלו פגיעות של אפליקציה", אולם לא נמסר מידע נוסף על כיצד הפריצה אירעה.

מנכ"ל החברה, ריצ'רד סמית', כינה את התקרית "מאכזבת" ואמר כי הפריצה פגעה בפעילות החברה. "אני מתנצל בפני הצרכנים, האישיים והחברות, על הדאגה והתסכול שהם חשים", אמר. שלושה בכירים בחברה מכרו חלק גדול ממניותיהם אחרי שבאקוויפקס גילו על הפריצה, אולם בחברה טוענים כי הם לא ידעו על כך בעת שמכרו.

נחשף מידע על כמחצית מאוכלוסיית ארצות הברית עקב פריצה לאקוויפקס Reviewed by on . האקרים פרצו לאקוויפקס (Equifax) האמריקנית, סוכנות לדירוג אשראי לגורמים פרטיים ולחברות, ונחשפו על פי החברה למידע על אודות 143 מיליון צרכנים - כמחצית מאוכלוסיית א האקרים פרצו לאקוויפקס (Equifax) האמריקנית, סוכנות לדירוג אשראי לגורמים פרטיים ולחברות, ונחשפו על פי החברה למידע על אודות 143 מיליון צרכנים - כמחצית מאוכלוסיית א Rating: 0

הגיבו