תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » ויקיפדיה מבקשת מהציבור להגדיר מה זה "כפרה"
תחרות לכתיבת ערכים חדשים. ויקימילון

ויקיפדיה מבקשת מהציבור להגדיר מה זה "כפרה"

עמותת ויקימדיה עורכת תחרות נושאת פרסים לכתיבת ערכים, בהם "כפרה", "דודא" ו-"התכרבלות"

מאת 20 בדצמבר 2016, 13:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"כפרה, יש לי דודא לכתוב ערכים בוויקיפדיה (Wikipedia)" – רבים מכם ודאי יבינו את המשפט הזה, אבל מסתבר שאין ב-ויקימילון, האחות הקטנה של האנציקלופדיה החופשית, הגדרות למילים כמו "כפרה" או "דודא".

עמותת ויקימדיה (Wikimedia) ישראל, שמפעילה את שני המיזמים האלה בארץ, מבקשת לשנות את המצב: היא הכריזה על תחרות כתיבת ערכים נושאת פרסים: 1,500 שקלים למקום הראשון, 1,000 לשני ו-500 לשלישי. מהעמותה נמסר ש-"התחרות פתוחה לכולם, ומטרתה היא הרחבת מגוון הערכים המילוניים במיזם וגיוס כותבים נוספים לקהילת העורכים".

בין הערכים החסרים שמשתתפים בתחרות אפשר למצוא כמה מילות סלנג: דודא – חשק עז לדבר מסוים, כפרה והתכרבלות.

מיכל לסטר, מנכ"לית ויקימדיה ישראל, אמרה כי "על כל מתמודד לבחור חמישה ערכים שאותם יכתוב בזמן התחרות. בסיום התחרות יוכרז על דירוג שלושת הכותבים המובילים, שיזכו לפרסים בשווי אלפי שקלים. אנחנו מקווים שבעזרת התחרות נרחיב את הידע בעברית, בערכים בסיסיים איכותיים שמוגשים לציבור ללא תשלום".

ויקימדיה תקיים סדנת עריכה, במטרה להעשיר את יכולותיהם של כותבי הערכים. הסדנה תתקיים מחרתיים (ה') מ-17:00 במשרדי העמותה ברחוב קרליבך 7 בתל אביב. על המשתתפים להגיע עם טיוטות של ערכים, לניצול יעיל של זמן המפגש.

ויקיפדיה מבקשת מהציבור להגדיר מה זה "כפרה" Reviewed by on . "כפרה, יש לי דודא לכתוב ערכים בוויקיפדיה (Wikipedia)" - רבים מכם ודאי יבינו את המשפט הזה, אבל מסתבר שאין ב-ויקימילון, האחות הקטנה של האנציקלופדיה החופשית, הגדרו "כפרה, יש לי דודא לכתוב ערכים בוויקיפדיה (Wikipedia)" - רבים מכם ודאי יבינו את המשפט הזה, אבל מסתבר שאין ב-ויקימילון, האחות הקטנה של האנציקלופדיה החופשית, הגדרו Rating: 0

הגיבו