תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » הרשויות בדרום קוריאה פשטו על משרדי סמסונג – בחשד לשחיתות
סמסונג. צילום אילוסטרציה: BigStock

הרשויות בדרום קוריאה פשטו על משרדי סמסונג – בחשד לשחיתות

על פי החשד, החברה העבירה 3.1 מיליון דולר לבת של חברה של הנשיאה, פאק גון-היה, במטרה לממן את אימוניה ברכיבה אומנותית

מאת 8 בנובמבר 2016, 16:53 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כשאומרים שהצרות באות בצרורות, אולי מתכוונים לסמסונג (Samsung), שחוץ מאסון ה-Note 7 המתפוצץ ומכונות הכביסה המתפוצצות, חשודה כעת בשחיתות – ועוד במסגרת הפרשה המדוברת ביותר בימים אלה בדרום קוריאה.

רשויות התביעה של המדינה פשטו על משרדי ענקית הטכנולוגיה בסיאול, בשל חשד שמימנה פעילויות ספורט של בתה של צ'וי סון-איל, המקורבת לנשיאת המדינה, פאק גון-היה.

לפי החשדות, העבירה סמסונג 3.1 מיליון דולר לחברה שבבעלות סון-איל הרשומה בגרמניה. הכספים האלה שימשו לתשלום על אימונים של בתה ברכיבה אמנותית.

בדיווחים נמסר כי רשויות התביעה החרימו מהחברה מסמכים הקשורים לעסקיה של סמסונג עם אגודת הפרשים של דרום קוריאה. עוד צוין כי בתה של סון-איל, שהייתה חברה בעבר בצוות הרכיבה הלאומי של דרום קוריאה, קיבלה מהאגודה הטבות מופרזות.

הפשיטה נערכה בתשעה אתרים, בהם המשרדים של אגודת הפרשים, רשות המרוצים הדרום קוריאנית והמשרדים של סמסונג. התובעים מסרו כי נערכה פשיטה גם על ביתו של פארק סאנג-יין, נשיא חטיבת העסקים של סמסונג.

החברה אישרה שנערכה פשיטה על משרדיה, אך לא סיפקה פרטים נוספים.

גון-היה עומדת בימים אלה בפני לחצים להתפטר, לאחר שנתגלה שאפשרה לסון-איל לשכתב עבורה נאומים ולייעץ לה בנושאים הקשורים למדיניות הממשלה בסיאול. עשרות אלפי דרום קוריאנים הפגינו בדרישה להתפטרותה והתמיכה בה צנחה ל-5%.

סמסונג, מצידה, ספגה וממשיכה לספוג נזקים לאחר פרשת ה-Note 7, שבמסגרתה הפסיקה את ייצור ומכירת המכשיר, ולאחר שנאלצה לבצע החזרה (ריקול) של מכונות כביסה מתוצרתה.

הרשויות בדרום קוריאה פשטו על משרדי סמסונג – בחשד לשחיתות Reviewed by on . כשאומרים שהצרות באות בצרורות, אולי מתכוונים לסמסונג (Samsung), שחוץ מאסון ה-Note 7 המתפוצץ ומכונות הכביסה המתפוצצות, חשודה כעת בשחיתות - ועוד במסגרת הפרשה המדוב כשאומרים שהצרות באות בצרורות, אולי מתכוונים לסמסונג (Samsung), שחוץ מאסון ה-Note 7 המתפוצץ ומכונות הכביסה המתפוצצות, חשודה כעת בשחיתות - ועוד במסגרת הפרשה המדוב Rating: 0

הגיבו