תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » אופרה: זיהינו פריצה למאגרי הנתונים שלנו
נפרצה. אופרה

אופרה: זיהינו פריצה למאגרי הנתונים שלנו

החברה מסרה כי זיהתה סימני מתקפה, שבוצעה בידי פורץ אחד או יותר, לשרתים שמשמשים אותה לצורך שירות הסינכרוניזציה שהיא מציעה ● עדיין לא ברור מה היקף הפגיעה

מאת 28 באוגוסט 2016, 15:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אופרה (Opera), החברה הפינית שעומדת מאחורי הדפדפן שנושא את אותו שם, הצטרפה לרשימת החברות שסבלו פריצה למאגרי הנתונים שלהן. היא הודיעה כי זיהתה סימני מתקפה, שבוצעה בידי פורץ אחד או יותר, לשרתים שמשמשים אותה לצורך שירות הסינכרוניזציה שהיא מציעה. החברה עדיין לא יודעת בדיוק מהו היקף הפגיעה, כלומר – כמות הנתונים שנגנבה, אבל היא אישרה שהיא חוששת לחשיפה של סיסמאות שנשמרו בהגדרות הניהול של הדפדפן.

הסיסמאות הללו אמורות להיות מוצפנות כשהן שמורות בשרת לצד הנתונים של המשתמשים, כך שהן אמורות להיות חסרות שימוש עבור הפורצים. אלא שמתברר שיחד עם שמות החשבון, שנגנבו גם הם, יש אפשרות לקודד את הסיסמאות הללו.

שירות הסנכרון של אופרה דומה באפיון שלו למה שמציעות גוגל (Google) ומוזילה (Mozilla) עבור הדפדפנים שלהן. מדובר באפשרות להמשיך לגלוש מאותה נקודה ברגע שעוברים בין דפדפנים, כל עוד הלשוניות פתוחות, וכן באפשרות לשמור סיסמאות לאתרים פעם אחת בלבד, תוך יכולת להשתמש בהן בכל מכשיר תומך.

כך או כך, ממליצה כעת החברה למשתמשים בשירות הסנכרון שלה להחליף סיסמאות של אתרים שהם שמרו בדפדפן, במטרה לקצר את זמן הגישה אליהם. לפי אופרה, פחות משני מיליון ממשתמשי הדפדפן מנצלים את השירות הזה כדי לסנכרן בין הגלישה שלהם במחשבים לטלפונים חכמים ושאר מכשירים.

אופרה: זיהינו פריצה למאגרי הנתונים שלנו Reviewed by on . אופרה (Opera), החברה הפינית שעומדת מאחורי הדפדפן שנושא את אותו שם, הצטרפה לרשימת החברות שסבלו פריצה למאגרי הנתונים שלהן. היא הודיעה כי זיהתה סימני מתקפה, שבוצעה אופרה (Opera), החברה הפינית שעומדת מאחורי הדפדפן שנושא את אותו שם, הצטרפה לרשימת החברות שסבלו פריצה למאגרי הנתונים שלהן. היא הודיעה כי זיהתה סימני מתקפה, שבוצעה Rating: 0

הגיבו