תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » צלם תובע מאפל שני מיליון דולרים על הפרה של זכויות יוצרים

צלם תובע מאפל שני מיליון דולרים על הפרה של זכויות יוצרים

טוען שבתמונה שמופיעה ביישום הסלולרי i.TV יש משום הפרה של זכויות יוצרים ● על פי עורכי הדין של הצלם, כתוצאה מהשימוש בתמונה המוגנת בזכויות יוצרים לצרכים מסחריים, ללא אישורו של פסייהויוס, נהנתה אפל "מהכנסות כספיות משמעותיות" תוך פגיעה באינטרסים של הצלם

מאת 23 באוגוסט 2009, 12:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לטענת הצלם לואיס פסייהויוס, תמונה שמופיעה בחומרים הפרסומיים של יישום i.TV של אפל (Apple) נגנבה מתיק העבודות שלו. יישום i.TV של אפל מסייע למשתמשי iPhone לחפש תוכניות טלוויזיה ותכני בידור נוספים. "בגרסה 1.0 של יישום i.TV יש משום הפרה של זכויות יוצרים של מר פסייהויוס, בכך שנעשה שימוש ללא אישור בתמונה בשם '1000 TV's'", טוענים הפרקליטים של הצלם בכתב תביעה שהוגש לבית המשפט של המחוז הדרומי בניו יורק.

הפרקליטים ממשכים וטוענים, כי כתוצאה מהשימוש בתמונה המוגנת בזכויות יוצרים לצרכים מסחריים, ללא אישורו של פסייהויוס, נהנתה אפל "מהכנסות כספיות משמעותיות" תוך פגיעה באינטרסים של הצלם. הצלם מבקש פיצויים בסכום של למעלה משני מיליון דולרים. אפל עדיין לא הגישה את תשובתה לתביעה.

אין זו הפעם הראשונה בה מתקוטטים פסייהויוס ואפל ביחס לאותה תמונה. בשנת 2007 תבע הצלם את סטיב ג'ובס ואת החברה בטענה, כי אפל השתמשה בתמונה "1000 TV's" במודעה שנועדה לקדם את שירות הווידיאו לפי דרישה, Apple TV.

לצורך התביעה הקודמת גייס פסייהויוס את ויווה מופט, פרופסור למשפטים, שהעידה, כי קיים דמיון רב בין הרכיבים המוגנים בתצלום של פסייהויוס לבין התמונות שבהן עשתה אפל שימוש במסע הפרסום. מופט מלמדת את חוקי זכויות היוצרים בבית הספר למשפטים על שם שטורם באוניברסיטת דנוור. את התביעה הקודמת משך פסייהויס בדצמבר 2007, אולי בעקבות הסדר פשרה שהושג מחוץ לכותלי בית המשפט.

צלם תובע מאפל שני מיליון דולרים על הפרה של זכויות יוצרים Reviewed by on . לטענת הצלם לואיס פסייהויוס, תמונה שמופיעה בחומרים הפרסומיים של יישום i.TV של אפל (Apple) נגנבה מתיק העבודות שלו. יישום i.TV של אפל מסייע למשתמשי iPhone לחפש תוכ לטענת הצלם לואיס פסייהויוס, תמונה שמופיעה בחומרים הפרסומיים של יישום i.TV של אפל (Apple) נגנבה מתיק העבודות שלו. יישום i.TV של אפל מסייע למשתמשי iPhone לחפש תוכ Rating:

תגובות (1)

  • Avatar

    hawk

    עוד מטומטם שחושב להיות מיליונר ע'ח אפל ועוד לאחר שבפעם הקודמת הלכו לקראתו והסתדרו איתו מחוץ לבית המשפט הפעם לדעתי לא ילך לו כי זה נעשה סיסטמטי וזו כבר תביעה בכוונת רווח שלא התום לב-זדון

הגיבו