תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מק'אפי מתכננת חזרה לבורסה עם שווי של חמישה מיליארד דולר
מטה החברה בסנטה קלרה, קליפורניה. מק'אפי. צילום: BigStock

מק'אפי מתכננת חזרה לבורסה עם שווי של חמישה מיליארד דולר

ייתכן שההנפקה תתבצע עוד השנה - דיווח הוול-סטריט ג'ורנל ● עם זאת, העיתון סייג וציין שלא הכל סגור ושיכול להיות שההנפקה לא תצליח

מאת 11 ביולי 2019, 16:48 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

על רקע מכירתה הצפויה של סימנטק, אם כי ללא קשר אליה, מק'אפי, יריבתה המיתולוגית, ומי שהייתה מדורגת משך שנים שנייה אחריה בשוק, נמצאת במגעים לחזרתה לבורסה, כך דיווח הוול-סטריט ג'ורנל. על פי הדיווח, החברה עשויה לצאת להנפקה ציבורית עוד השנה, שתשקף את ערכה של ענקית האבטחה בכחמישה מיליארד דולר. במסגרת ההנפקה תנסה מק'אפי לגייס כמיליארד דולר. אם הגיוס הזה יצליח, הוא יהיה הגבוה ביותר בשדה אבטחת המידע והגנת הסייבר זה שנה וחצי לפחות.

אנשי מ'קאפי ובעלי המניות שלה נפגשו השבוע עם מנהלי בנקים, כדי לדון בתכניות להנפקה. עם זאת, העיתון סייג את הפרסום ומסר שאין כל ודאות שענקית אבטחת המידע תצליח בהנפקה, או תשיג את שוויה האמור.

החברה המצליחה עם המייסד המוזר

החברה נוסדה ב-1987 על ידי ג'ון מק'אפי, שהיה עובד לוקהיד והחל לפתח תוכנת אנטי וירוס אחרי שגילה שהמחשב שלו נגוע בווירוס. לנוכח ההצלחה של התוכנה, מק'אפי עזב את מקום עבודתו ב-1989 ועבר לעבוד במשרה מלאה בחברה שהקים. ב-1993 היא הונפקה בבורסה לאחר הצלחות מסחריות. שנה לאחר מכן עזב מק'אפי את תפקידו ופרש מהחברה, ושנתיים אחר כך מכר את כל אחזקותיו בה. מאז הוא התפרסם בשלל מוזרויותיו, בפרשיות מין, סמים ובחשד לרצח שכנו בבליז. באחרונה הוא הודיע על כוונתו לרוץ לנשיאות ארצות הברית, והוא מתרברב בכך שצבר רווחים נאים לאחר שהשקיע במטבעות קריפטוגרפיים.

ג'ון מק'אפי. צילום: גייג סקידמור, ויקיפדיה

ג'ון מק'אפי. צילום: גייג סקידמור, ויקיפדיה

במהלך השנים ביצעה מק'אפי שתי רכישות בישראל: ב-2006 היא קנתה את אוניגמה, סטארט-אפ מרמת החייל, תמורת 20-30 מיליון דולר. הנרכשת, שאותה הקים ליעד אגמון, פיתחה מערכת DLP שהפכה לאחד המוצרים העיקריים של ענקית האבטחה. ב-2012 רכשה מק'אפי את אינסייטיקס, שעסקה במתן פתרונות אבטחת מידע לעסקים, תמורת מיליון דולר. התמיכה במוצרי החברה הופסקה ב-2016, והסניפים בפתח תקווה וברעננה נסגרו.

מק'אפי עצמה נקנתה באוגוסט 2010 על ידי אינטל תמורת 7.68 מיליארד דולר והפכה לחטיבת אבטחת המידע של ענקית השבבים. המהלך היה תמוה ובכיר בסימנטק אמר אז לאנשים ומחשבים: "גירדנו את מצחנו, שפשפנו את עינינו ולא הצלחנו להבין מה לחברת שבבים ולתוכנת אבטחה". בספטמבר 2016 הודיעה אינטל על מכירת 51% ממניות החטיבה ל-TPG, קרן השקעות פרטית מהגדולות בעולם, תמורת 4.2 מיליארד דולר – סכום נמוך בהרבה מזה שבו היא קנתה אותה. עם ביצוע מהלך זה, מק'אפי שבה להיות חברה עצמאית, כאשר אינטל וחברת ההשקעות הפרטית ת'ומה בראבו מחזיקות במיעוט של 49%.

תחת הבעלות הנוכחית, ציין הוול-סטריט ז'ורנל, מק'אפי שיפרה את תזרים המזומנים באמצעות שינויים באסטרטגיה העסקית שלה, לרבות אספקת אבטחה באמצעות ענן אבטחה – כמו גם רכישות.

אינטל ו-TPG סירבו להגיב ומק'אפי ותומה בראבו לא הגיבו לידיעה. יצוין כי קיומן של שיחות על הנפקת מק'אפי בבורסה דווח כבר בעבר, בדצמבר האחרון, ב-CNBC.

מק'אפי מתכננת חזרה לבורסה עם שווי של חמישה מיליארד דולר Reviewed by on . על רקע מכירתה הצפויה של סימנטק, אם כי ללא קשר אליה, מק'אפי, יריבתה המיתולוגית, ומי שהייתה מדורגת משך שנים שנייה אחריה בשוק, נמצאת במגעים לחזרתה לבורסה, כך דיווח על רקע מכירתה הצפויה של סימנטק, אם כי ללא קשר אליה, מק'אפי, יריבתה המיתולוגית, ומי שהייתה מדורגת משך שנים שנייה אחריה בשוק, נמצאת במגעים לחזרתה לבורסה, כך דיווח Rating: 0

הגיבו