אינטל רוכשת את מק'אפי תמורת 7.68 מיליארד דולרים

המחיר משקף פרמיה של 60% ממחיר הסגירה של המניה בערב העסקה ● מק'אפי תפעל כחטיבה של אינטל, ועל פי הרוכשת - תתרום לשיפור משמעותי של הרווחיות כבר בשנה הבאה ● גורמים בשוק מעריכים, כי אינטל תמשיך להפעיל את הסניף הישראלי באופן עצמאי

ענקית השבבים אינטל (Intel) הודיעה היום (ה') אחר הצהריים, כי היא רוכשת את חברת אבטחת המידע מק'אפי (McAfee) תמורת 7.68 מיליארד דולרים, או 48 דולרים למניה. המחיר משקף פרמיה של 60% ממחיר הסגירה של המניה בערב העסקה (29.93 דולרים). עם פרסום ההודעה זינקו מניות מק'אפי ב-58%.

בהודעה שמסרה אינטל נאמר בין היתר, כי בעידן האינטרנט יש תחומים רבים שעדיין זקוקים להגברת האבטחה – בהם מובייל, טלוויזיה, כספומטים ועוד. מק'אפי תצטרף למאמץ של אינטל לאבטח את כל אותם העולמות, ותפעל כחטיבה בתוך החברה.

אינטל צופה, כי הרכישה תתרום לשיפור משמעותי של הרווחיות כבר בשנה הבאה. הרכישה אושרה בהצבעה במועצות המנהלים של שתי החברות, אולם טעונה עדיין את אישור הרשויות השונות בארצות הברית.

המטה העולמי של מק'אפי ממוקם בסנטה קלרה – בסמוך לזה של אינטל. היא אחת מחברות אבטחת המידע הגדולות, כאשר בשנה שעברה הציגה רווח של 2 מיליארד דולרים. החברה נוסדה בשנת 1997 תחת השם McAfee Associates, על שמו של מייסדה – ג'ון מק'אפי. ב-2004 עברה ארגון מחדש, וקיצרה את שמה למק'אפי.

בישראל פועלת מק'אפי באמצעות סניף מכירות מקומי המעסיק כ-10 עובדים. בראש הסניף עומד אליק חייק, שנכנס לתפקידו לפני כמה חודשים. בנוסף, מפעילה מק'אפי בישראל אגף פיתוח, המעסיק כ-30 עובדים.

גורמים בשוק מעריכים, כי אינטל תמשיך להפעיל את הסניף הישראלי באופן עצמאי, וכי הרכישה תחזק את הנוכחות של מק'אפי בארץ.

רכישת מק'אפי, על פי אנליסטים, היא צעד חריג בנוף הרכישות של אינטל, שבחרה להתמקד עד היום דווקא בחברות העוסקות בתחומי המשחקים, הוויזואליזציה ורכיבים משובצי מחשב. עם זאת, האנליסטים סבורים, כי הרכישה תחזק את מאמציה של אינטל למצב את עצמה כחברה חדשנית ומתוחכמת, הפועלת בתחומים רבים.

בועז דולב, מנהל ממשל זמין לשעבר וכיום בעל חברת התוכנה העצמאית איוויז'ן, אמר בתגובה לרכישה, כי "מדובר באחד המהלכים המעניינים ביותר שאירעו בשנה האחרונה בתחום ה-IT. אינטל מצביעה על כך שתחומי הסייבר ואבטחת המידע הפכו ללוהטים וטומנים בחובם פוטנציאל גדול. רכישת מק'אפי על ידי אינטל מעידה שאינטל תרצה ככל הנראה לייצר פיתרונות מלאים גם לתחום הענן".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים