בית ההשקעות IBI הטמיע מערכות של נוטניקס ומלאנוקס

הפרויקט החל ביוני האחרון והסתיים באוגוסט ● היקפו הכספי לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו אותו במאות אלפי שקלים

אושרי שרון, מנכ"ל DnA-IT

DnA IT הטמיעה בבית ההשקעות IBI מערכות תשתית של נוטניקס (Nutanix) וטכנולוגיות התקשורת של מלאנוקס (Mellanox), המיוצגת בישראל על ידי מטריקס. הפרויקט החל ביוני האחרון והסתיים באוגוסט. היקפו הכספי של הפרויקט לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו אותו במאות אלפי שקלים.

הפתרון האחוד של נוטניקס החליף טכנולוגיה מסורתית שהייתה בבית ההשקות, במסגרתה היו שרתים, אחסון, תקשורת ורכיבי ניהול – כל אחד בנפרד. באמצעות התשתית האחודה של נוטניקס ופתרון התקשורת של מלאנוקס, צומצמה כמות הנדל"ן לפחות מחצי ארון, והתקבל חיסכון משמעותי בצריכת החשמל, שעומד על כרבע מהצריכה שהייתה בטרם הפרויקט. בנוסף, התקבלו קווי תקשורת כפולים באותה עלות והנוצר שיפור בביצועים.

DnA IT ביצעה בעבר ב-IBI פרויקט להמשכיות עסקית, במסגרתו הוקם אתר מרוחק חדש של החברה לגיבוי והתאוששות מאסון (DR) בשילוב מערכות האחסון האחוד של נוטניקס וטכנולוגיות התקשורת בין אתרים של מלאנוקס. הפרויקט בוצע לאחר מיזוג פעילות הברוקראז' של מגדל שוקי הון לבית ההשקעות IBI.

לפני שנה הקימה DnA IT עמדות קצה וירטואליות (VDI) של VMware, המשמשות את כלל המשתמשים ובהם זירת המסחר בניירות ערך ושאר השירותים הפיננסיים שמספק בית ההשקעות . לצורך כך יושמה תשתית מרכזית של נוטניקס, הכוללת שרתים, אחסון, ניהול אוטונומי ומערך אוטומציה מלא.

המערך של נוטניקס מספק תשתית וירטואלית מלאה ובה בסיסי נתונים, שרתי יישום ותחנות הקצה למסחר בבורסה. כדי לתמוך בקצבים גבוהים וביעילות גבוהה שולבו מתגי התקשורת של מלאנוקס בחיבורי 40 ג'יגה-בייט ובתפוסת ארון מינימלית.

גישה מהירה, נוחה וקלה לתפעול

מתגי מלאנוקס מותאמים למערכות נוטניקס ומערכות הניהול שלהם (Neo) מקושרות באופן מלא למערכות הניהול של נוטניקס (Prism). בנוסף, הם מספקים ל-IBI זמן השהיה (Latency) נמוך ומאפשרים העברת מידע בין מחשבים ובין מחשבים לבין יחידות אחסון בצורה היעילה ביותר.

לדברי מאיר טובי, סמנכ"ל מערכות מידע, IBI, "לאחר שביצענו את הפרויקט הקודם, ביצענו שלב נוסף, כאשר שדרגנו את מערך השרידות וההמשכיות העסקית באתר הגיבוי שלנו – באמצעות הטכנולוגיה האחודה של נוטניקס. זו משמשת כתשתית אחסון ורשת, המפחיתה את מורכבות הניהול, חוסכת במקום פיזי ובעלויות אנרגיה, מאפשרת גידול ליניארי בלא פגיעה בביצועים והיא בעלת רמת אבטחה גבוהה".

"לאחר שני הפרויקטים המוצלחים הללו", אמר טובי, "היה צורך בהגברת תדירות ה-Snapshots בתשתית הייצור, ביצועים טובים יותר וגמישות המתאימה למודל העסקי של IBI. לכן הטמענו את נוטניקס ומלאנוקס גם בתשתית הייצור. המערכת המשולבת מספקת לנו גישה מהירה, נוחה וקלה לתפעול. בנוסף, היה חשוב לנו שיהיה סנכרון מלא בין כל מערכות הארגון".

אושרי שרון, מנכ"ל DnA IT, הוסיף כי "התפיסה של נוטניקס היא מימוש של חזון ה-SDDC, דטה סנטר מוגדר תוכנה, בלא התלות ביצרן ספציפי. הטכנולוגיה שלה לניהול תשתית דומה למה שעשתה אפל (Apple) בעבר, כשיצאה עם מכשיר ה-iPhone, אשר שילב את כל היישומים והאפליקציות לכדי מכשיר אחד באינטגרציה מובנית ומלאה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים