תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » ה-FBI לוויקיפדיה: הסירו את סמל הבולשת מהאתר שלכם
ה-FBI מתריע: זהירות, מתקפות קיברנטיות אירניות

ה-FBI לוויקיפדיה: הסירו את סמל הבולשת מהאתר שלכם

הבולשת פנתה לוויקימדיה, ארגון האב של ויקיפדיה, בדרישה להסיר את הסמל מהערך "FBI" ● במכתב שנשלח לאתר כותבים אנשי הבולשת, כי "כשלון במילוי ההוראה עלול להוביל לנקיטת פעולות חוקיות" ● אנשי ויקימדיה טוענים שהחוק שעליו נתלים ב-FBI נועד למנוע ממתחזים ומפושעים להשתמש בתג של ה-FBI על מנת להפיק רווחים - ולא לצורך שימוש בסמל שלו באתר אינטרנט נטול כוונות מסחריות

מאת 4 באוגוסט 2010, 9:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחרי שסיימה למצוא ולאסור את כל הפושעים הפדרליים בארצות הברית, מתפנה הבולשת האמריקנית לעסוק בדברים החשובים באמת – כך מגלה הניו-יורק טיימס (New York Times) אתמול (ג'). היעד הבא של ה-FBI הוא קרן ויקימדיה (Wikimedia), ארגון האב של ויקיפדיה (Wikipedia).

בחודש יולי השנה פנתה הבולשת במכתב לקרן ויקימדיה, ובו תבעה מאנשיה להסיר את סמל הבולשת המצוי בערך "FBI" בוויקיפדיה. עוד צוין במכתב, שנוסח בסגנון משפטי, כי "כשלון במילוי ההוראה עלול להוביל לנקיטת פעולות חוקיות עתידיות. אנחנו מעריכים את הזמן שתקדישו למילוי ההוראה".

הבעיה, טוענים אנשי ויקימדיה, היא שהחוק שעליו נתלים בבולשת נועד למנוע ממתחזים ומפושעים להשתמש בתג של ה-FBI באופן אסור, על מנת להפיק רווחים – ולא לצורך שימוש בסמל שלו באתר אינטרנט נטול כוונות מסחריות. בנוסף, אנשי ויקימדיה טוענים, כי אתרים רבים, לרבות הגרסה המקוונת של אנציקלופדיה בריטניקה, מציגים את סמל הבולשת לראווה.

בוויקימדיה החליטו להשיב מלחמה שערה, ובמכתב מנומס הציעו ליועצים המשפטיים של הבולשת לשוב ולעיין בסעיף החוק הנוגע לשימוש בסמל הבולשת, "כפי שהחוק כתוב כלשונו ולא כפי שאנשי הבולשת היו שואפים שיהיה כתוב". היועץ המשפטי של הקרן, מייקל גודווין, סיים את מכתבו באמירה שלפיה "אנחנו מוכנים לדון בנושא ולפרוס את עמדותינו בבית המשפט, בכל הכבוד הראוי".

בתגובה טען אחד מדוברי הבולשת כי "מכתבים שכאלה יוצאים מאיתנו מעת לעת. חל איסור על שימוש בסמל ה-FBI, אלא אם כן התקבל לכך אישור ממנהל הבולשת".

המשך יבוא.

ה-FBI לוויקיפדיה: הסירו את סמל הבולשת מהאתר שלכם Reviewed by on . אחרי שסיימה למצוא ולאסור את כל הפושעים הפדרליים בארצות הברית, מתפנה הבולשת האמריקנית לעסוק בדברים החשובים באמת - כך מגלה הניו-יורק טיימס (New York Times) אתמול אחרי שסיימה למצוא ולאסור את כל הפושעים הפדרליים בארצות הברית, מתפנה הבולשת האמריקנית לעסוק בדברים החשובים באמת - כך מגלה הניו-יורק טיימס (New York Times) אתמול Rating:

הגיבו