תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » יבמ תובעת בכירה שלה לשעבר על שהצטרפה לאורקל

יבמ תובעת בכירה שלה לשעבר על שהצטרפה לאורקל

התביעה נועדה לחסום את המעבר של ג'ואן אולסן, לשעבר מנהלת החטיבה לשירותים טכנולוגיים ביבמ, בטענה שבכך היא מפרה הסכם אי-תחרות שעליו חתמה ● אורקל לא הגיבה לטענות

מאת 27 ביוני 2010, 9:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המאבק בין ענקיות ה-IT יורד לפסים אישיים: יבמ (IBM) הגישה תביעה נגד מנהלת בכירה שלה לשעבר, בשל הצטרפותה הצפויה לשורות יריבתה, אורקל (Oracle). בכך, מנסה החברה למנוע את המעבר.

בתביעה שהוגשה לבית המשפט במחוז ווסטצ'סטר שבמדינת ניו-יורק טוענת יבמ, כי ג'ואן אולסן, שעבדה אצלה במשך 31 שנים בתפקידי הנהלה בכירים, מתכוונת לעבוד באורקל, ומפירה בכך הסכם שעליו חתמה, שלפיו לא תועסק על ידי מתחרים של יבמ. התביעה הוגשה אמנם במחצית החודש, אולם נחשפה בסוף השבוע.

על פי יבמ, אולסן הייתה חלק מ-"אליטה" ניהולית בחברה, ובתפקידה האחרון שימשה כמנכ"ל חטיבת השירותים הטכנולוגיים. "היא יודעת היטב ומכירה לעומק את יעדיה של יבמ, את תוכניותיה האסטרטגיות לצמיחה, כמו גם את שמות החברות הספציפיות שאותן מתכוונת יבמ לרכוש באותם תחומים", נטען בכתב התביעה.

עוד טוענת יבמ, כי אולסן חתמה ביולי בשנה שעברה על הסכם אי-תחרות, שלפיו במשך שנה מאז עזיבתה את יבמ, היא לא תוכל להיות מועסקת אצל מתחרותיה של החברה וכן לא תוכל לעבוד בחברה שמוצריה מתחרים עם אלה של יבמ או מקבילים לאלה שהיא הכירה ועבדה עימם בענק הכחול. החברה טוענת, כי "העסקתה באורקל מפרה את כל סוגי ההתחייבויות הללו".

יבמ הגישה את התביעה לאחר שאולסן הודיעה לה באחרונה, כי בכוונתה לעבוד כסגנית נשיא בכירה בחטיבת התוכנה לפי דרישה באורקל. בתפקיד זה היא צפויה לדווח ישירות ללארי אליסון, מנכ"ל ומייסד החברה. "אולסן מילאה שורה של תפקידי מפתח בכירים ביבמ, והייתה נגישה לנושאים עסקיים מסווגים ורבים. לכן, היא מנועה מלעבוד בתפקיד בכיר שכזה באורקל".

כאשר בשנה שעברה סיימה אורקל את תהליך הרכישה של סאן (Sun), הודיע אליסון, כי יבמ היא מתחרה ישירה שלה, כמי שמספקת פתרונות חומרה תוכנה ושירותים מקצה לקצה עבור ארגוני אנטרפרייז. אולסן שוכנעה על ידי בכירי אורקל להצטרף לשורותיה בשל הרחבת העימות בין שתי החברות, בעקבות רכישת אורקל את סאן וכניסתה של אורקל לעסקי החומרה.

לפני שנה תבעה יבמ בכיר לשעבר נוסף שלה. דייוויד ג'והנסון, שהיה ראש היחידה האחראית על מיזוגים ורכישות בענק הכחול, הצטרף לדל (Dell), ויבמ ניסתה למנוע ממנו לעשות כך. שופט ביטל את התביעה בקבעו, כי לג'והנסון לא היה מידע מסווג בעל ערך עסקי, המהותי להעסקתו בדל.

דובר אורקל סירב להתייחס לנושא העסקתה הצפויה של אולסן. העיתונות הטכנולוגית בארצות הברית לא הצליחה להשיג את תגובת פרקליטה של אולסן.

יבמ תובעת בכירה שלה לשעבר על שהצטרפה לאורקל Reviewed by on . המאבק בין ענקיות ה-IT יורד לפסים אישיים: יבמ (IBM) הגישה תביעה נגד מנהלת בכירה שלה לשעבר, בשל הצטרפותה הצפויה לשורות יריבתה, אורקל (Oracle). בכך, מנסה החברה למנ המאבק בין ענקיות ה-IT יורד לפסים אישיים: יבמ (IBM) הגישה תביעה נגד מנהלת בכירה שלה לשעבר, בשל הצטרפותה הצפויה לשורות יריבתה, אורקל (Oracle). בכך, מנסה החברה למנ Rating:

הגיבו