תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » השבוע שהיה

השבוע שהיה

בין משדר הסיום של האח הגדול, פרשת CA ומכרז הכרטיס החכם ברכבת – ועד ועידת IT4IDF, סימנטק שמזהירה מפני גידול בדואר הזבל והודעתה של אורנג' על כניסתה לתחום הסלולר – זה השבוע שהיה

מאת 18 בדצמבר 2008, 18:48 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בין משדר הסיום של האח הגדול, שבו ניצחו הפרידמנים את הבובלינים, ובחירות ממוחשבות מוצלחות של קדימה, היה גם מאבק לא פחות מעניין בענף שלנו: אריה אופנר ודני שמש, נגד הנהלת CA – את הסניף שלה עד לא מזמן ניהלו. דפוס הפעילות דמה מאוד לפרשת גיל רוזנפלד ב-HP. גם שם זה החל ממשלחת ביקורת פנימית, תמימה לכאורה, שהגיע לסניף הישראלי, והסתיים בהשעיה, זימון לשימוע ומאבק על פיטורים ללא האשמות.

בניגוד לפרשת רוזנפלד, ההצגה הפעם הייתה קצרה יחסית. שתי ישיבות בבית דין לעבודה, שבהן כלל לא דנו בטענות שיש ל-CA נגד השניים, אלא בנהלי יחסי עבודה בין עובד למעביד. CA העולמית למדה עוד משהו שלא ידעה על הישראלים: גם למנהלים בכירים יש זכות הגנה בבית דין לעבודה ולא רק לפועלים קשיי יום, שהמעסיק לא רוצה לשלם להם. הסיפור תם ולא נשלם, עכשיו מחכים כולם לאופנר ושמש עם  תביעת הענק שהם אמרו שהם שוקלים להגיש נגד מעסיקם לשעבר בגין פגיעה בשמם הטוב ותדמיתם.

מעבר לכך, במהלך השבוע שמענו פעמיים על הפגיעה האנושה שצפויה להיות בייצוא ההיי-טק הישראלי. פעם אחת שמענו על ירידה של 24% ברבעון האחרון, והודעתו של ינקי מרגלית, מנכ"ל אלדין, שהתוצאה היא צמצום בהוצאות, ופעם שנייה מפי מנכ"ל מכון הייצוא, דוד ארצי, שאמר כי הירידה בשנה הבאה תהיה כ-20%. מפחיד.

רכבת ישראל, שבתחילת השבוע שמה נקשר עם חשד לפרשת שחיתות בצמרת שלה, הראתה שהיא גם יודעת לסגור דברים ולהתחיל לבצע. בעיכוב של שנתיים, פורסם הזוכה במכרז הכרטוס החכם: אמנת, שתייצר לראשונה כרטיס חכם בתחבורה הציבורית, שיהיה טוב גם לאוטובוסים של מפעילים אחרים. ועדיין נשאלה השאלה, למה אי אפשר לעשות כרטיס אחד לכל המפעילים ולמה עדיין אין מערכת בילינג לאומית? תשובות יש ללא סוף, תלוי את מי שואלים. משרד התחבורה, ממשיך לקוות ולנסות לאחד את כל המתחרים.

באמצע השבוע נערכה ועידת IT4IDF השנתית, שאירחה קצינים בכירים מאגף התקשוב, זרוע היבשה וכמה קצינים לשעבר שיצאו לאזרחות. מי שהגיע למרכז הכנסים פריים סגול ביום שלישי, לא יכול היה להשתחרר מהרושם של פגישת מחזור של סגל הקצונה הבכיר של זרוע התקשוב בצה"ל.

סימנטק סיפרה לנו השבוע, שהמיתון יביא לנו צרה נוספת, מעבר למה שהוא כבר עושה לנו: גידול בהיקפי דואר הזבל והרבה יותר איומים ברשתות. הגידול נובע מכניסתם של גורמים חדשים לתחום הזה שמניעיהם כספיים. יכול להיות שהמיתון הוציא לשוק מובטלים שהחליטו, כי אפשר לעשות כסף גם מזבל. לידיעת השר אריאל אטיאס, שעומד מאחורי חוק דואר הזבל שחוקק בישראל: החוק לא כל כך הפחיד את הספאמרים האמיתיים.

אורנג', ספקית הסלולר הצעירה מבין השלוש השולטות בשוק, שוב הצליחה להפתיע את מתחריה. בתחילת השבוע היא הודיעה רשמית על כוונתה להפוך לספקית אינטרנט לכל דבר, עם שורה של פתרונות והצעות מפתות ללקוחות. לא חלפה יממה, ושתי המתחרות מיהרו להודיע, כי גם הן תהיינה ספקיות אינטרנט. לאחר שנים רבות של שקט, שוק ה-ISP מתחיל לרעוד. המילה האחרונה טרם נאמרה.

ומה צפוי לנו בשבוע הבא? ביום ג' יתכנסו המנמ"רים והחברות הספקיות כדי לדון בשאלה איך סוגרים את השנה. אחר כך ימחאו כפיים ל-21 הפרויקטים שזכו השנה בתחרות מצטייני המיחשוב 2008. המתח כבר באוויר.

השבוע שהיה Reviewed by on . בין משדר הסיום של האח הגדול, שבו ניצחו הפרידמנים את הבובלינים, ובחירות ממוחשבות מוצלחות של קדימה, היה גם מאבק לא פחות מעניין בענף שלנו: אריה אופנר ודני שמש, נגד בין משדר הסיום של האח הגדול, שבו ניצחו הפרידמנים את הבובלינים, ובחירות ממוחשבות מוצלחות של קדימה, היה גם מאבק לא פחות מעניין בענף שלנו: אריה אופנר ודני שמש, נגד Rating:

הגיבו