הרבעון של בזק: ירידה בהכנסות, זינוק של פי 11 ברווח

החברה הציגה ברבעון השלישי הכנסות של קצת יותר משני מיליארד שקלים ורווח של 284 מיליון ● בבזק מבטיחים כי הם יתמקדו ברבעונים הקרובים בהמשך פריסת רשת הסיבים האופטיים

גיל שרון, יו"ר בזק.

בזק סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם ירידה קלה בהכנסות לצד עלייה גדולה ברווח הנקי – כך עולה מהתוצאות שהחברה פרסמה היום (ג'). בחברה מבטיחים כי בתקופה הקרובה הם יתמקדו בפריסת הסיבים האופטיים – שוק שיש בו תחרןת עזה. יצוין כי בעוד שבבזק מדווחים שהסיבים האופטיים שלהם מגיעים ליותר ממיליון משקי בית, פרטנר, שהחלה לפרוס את הסיבים האופטיים שלה אחרי בזק, מסרו אתמול שמספר המנויים על רשת הסיבים שלה חצה את הרף של 200 אלף.

הרווח הנקי של בזק הושפע לטובה מהירידה הגבוהה יותר בהוצאות מאשר בהכנסות: אלה קטנו ב-15.4% ל-1.7 מיליארד שקלים וב-1.7% ל-2.1 מיליארד. כתוצאה מכך, הרווח זינק פי 11 ל-284 מיליון שקלים.

מהן ההכנסות של בזק בינלאומי? וכמה הרוויחה פלאפון?

חלוקה לפי החברות הבנות מעלה כי ההכנסות של בזק קווי קטנו ברבעון ב-0.5% לקצת יותר ממיליארד שקלים, הכנסות פלאפון ירדו ב-0.7% ל-541 מיליון שקלים (אם כי מספר המנויים שלה גדל ב-6.3% ל-2.55 מיליון) ואלה של בזק בינלאומי פחתו ב-8.9% ל-287 מיליון, כאשר מנגד, ההכנסות של יס רשמו עלייה של 1.6% ל-318 מיליון. מספר המנויים שלה עלה ב-0.7% ל-560 אלף. באשר לרווחיות, הרווח הנקי של בזק קווי צנח ב-27% ל-219 מיליון שקלים, זה של יס זינק ב-81.3% ל-29 מיליון, והן פלאפון והן בזק בינלאומי עברו מהפסד לרווח – של 23 מיליון ושל 10 מיליון שקלים, בהתאמה.

נתונים נוספים: ההוצאות התפעוליות של קבוצת בזק גדלו ב-5.22%, הרווח התפעולי זינק ב-142.9% ל-459 מיליון שקלים. וה-EBIDTA גדל ב-4.7% וסיים את הרבעון כשהוא עומד על 925 מיליון. ההשקעות של בזק גדלו ב-20.8% ל-445 מיליון שקלים, כתוצאה מהפריסה המסיבית של הסיבים האופטיים שהחברה מבצעת.

לצד דו"חות הרבעון בזק פרסמה את הנתונים לתשעת החודשים הראשונים של השנה: ההוצאות הכלליות קטנו בתקופה זו ב-5.8% לקצת יותר מחמישה מיליארד שקלים וההכנסות עלו ב-0.7% ל-6.6 מיליארד. הרווח התפעולי צמח ב-30.6% ל-1.5 מיליארד שקלים וזה הנקי זינק ב-58.5% והתקרב לקו של מיליארד שקלים – הוא עמד על 986 מיליון.

"הסיבים האופטיים, חבילת הטריפל וה-5G – מנועי צמיחה"

גיל שרון, יו"ר בזק, אמר כי "נתמקד בפריסה מואצת של הסיבים האופטיים כמנוע צמיחה מרכזי של הקבוצה. מנוע צמיחה נוסף הוא חבילות הטריפל ש-יס תתחיל להציע, בעקבות המיזוג עם בזק בינלאומי. בתחום הסלולר, המעבר ל-5G יהווה עוד מנוע צמיחה לקבוצה. בנוסף, אנחנו מקדמים את הקמת חברת שירותי המחשוב והאינטגרציה, שתתמקד בתחומים הצומחים בשוק ה-IT בישראל".

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, אמר כי "פחות משנה לאחר השקתה, רשת הסיבים של בזק כבר מגיעה למיליון משקי בית בישראל. קצב הגלישה הממוצע בבזק עבר ברבעון האחרון בפעם הראשונה את סף ה-100 מגה-ביט, לאחר שגדל בתוך שנה בלא פחות מ-46%". לדבריו, "בשנה הקרובה נמשיך לפרוס סיבים בקצב מהיר, כשהדגש עובר כעת אל מחוץ למרכזי הערים, ליישובים כפריים, לפריפריה ולבנייה צמודת קרקע".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים