אפל: "יום היסטורי", עם מעבדים חדשים וחידושים במוצרי התוכנה והחומרה

אתמול קיימה אפל את פתיחת אירוע המפתחים השנתי שלה במתכונת וירטואלית, עם שורה של הכרזות על חידושים ושינויים במוצרי התוכנה והחומרה שלה ● מערכת הפעלה חדשה ל-iPhone, ל-iPad ולמחשבי Mac; שיפורים ב-Airpods והחשוב מכול – מעבדי Apple Silicon החדשים בארכיטקטורת ARM תוך נטישת המעבדים של אינטל

מנכ"ל אפל, טים קוק. צילום מסך: נחמה אלמוג

אפל (Apple) פתחה אמש את כנס המפתחים שלה במתכונת וירטואלית, גם זאת לאחר דחייה ארוכה בשל מגיפת הקורונה, בהרצאה של טים קוק, המנכ"ל, שפתח את דבריו בנושא "חיי השחורים נחשבים" ונגיף הקורונה, לפני שהכריז על החידושים של החברה. "אני רוצה לדבר על שני נושאים. הראשון הוא הגזענות והאירועים האחרונים בארה"ב בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד. אנחנו דורשים שינוי. אנחנו מחויבים להיות כוח לשינוי", הוא אמר, והוסיף, כי "לפני שבועיים הכרזנו על יוזמה לעידוד השוויון הגזעי ב-100 מיליון דולר. בנוסף, הכרזנו על תוכנית לקידום מפתחים שחורים". קוק ציין גם, כי "אנו רואים כיצד וירוס הקורונה משפיע על העולם, ואיך המוצרים שלנו מסייעים לאנשים ברחבי העולם".

אחת החדשות החשובות, אם כי גם צפויה, הייתה ההודעה של אפל, כי תפסיק להשתמש במחשביה במעבדי אינטל (Intel) ותחליף אותם במעבדים משלה, בארכיטקטורת ARM, שמכונים על ידה Apple Silicon. המנכ"ל קוק הציג את המעבדים החדשים למחשבי ה-Mac, ואמר כי "זהו יום היסטורי עבור ה-Mac". המעבדים החדשים אמורים לספק ביצועים טובים יותר תוך צריכת כוח נמוכה יותר ומעבד גרפי משופר, ולכולם תהיה ארכיטקטורה זהה, כדי להקל על המפתחים בפיתוח אפליקציות שמתאימות לכל המכשירים. המעבדים החדשים ישולבו החל מסוף השנה לרוחב כל קו המחשבים של החברה במהלך השנתיים הקרובות.

ג'וני סרוג'י, סגן נשיא באפל לחומרה, ציין כי כל האפליקציות של אפל כבר מותאמות לעבודה עם המעבדים החדשים , כמו גם אפליקציות מצד ג', כמו וורד ואקסל של מיקרוסופט (Microsoft).

הפנים החדשות של iOS 14

מערכת ההפעלה iOS 14 זוכה לפנים חדשות, עם ווידג'טים חדשים, ומאפשרת למשתמשים לבנות ספריות לאפליקציות, כשהאפליקציות גם ימוינו אוטומטית לספריות לפי סוגן, שיפור בשיחות קבוצתיות וכלים נוספים לעיצוב מימוג'ים אישיים.

iOS 14 - בעיצוב חדש. צילום מסך: נחמה אלמוג

iOS 14 – בעיצוב חדש. צילום מסך: נחמה אלמוג

אפליקציית המפות כוללת גם היא תכונות חדשות, כמו ניווט לרוכבי אופניים בערים נוספות, הוספת מדריכים למסעדות ובתי עסק, קישור של Pay למפות כדי לאפשר תשלום תוך כדי שימוש במפות.

עוד זוכה לשינויים העוזרת החכמה סירי, שמקבלת עיצוב חדש, עם אפשרויות נוספות להקלטת הודעות ותרגום לשפות שונות. המשתמש יכול לפנות לסירי בשפה מסוימת, והודעתו תתורגם בטקסט או בקול לשפה אחרת.

עוד הציגה אפל את אפליקציית CarPlay, שמאפשרת לפתוח את הרכב באמצעות הצמדת ה-iPhone לדלת המכונית, אך כרגע היא תפעל רק בדגמי BMW מסידרה 5.

מערכת ההפעלה ל-iPad קיבלה גם היא את השיפורים שהוצגו ב-iPhone, ואפל גם הציגה שיפורים באוזניות AirPods  שלה, כמו אודיו מרחבי תוך שימוש בג'ירוסקופ ואקסלרומטר לזיהוי תנועות הראש.

Big Sur, שעון חכם יותר, אוזניות חכמות ושיפורים ב-TVOS

Big Sur היא מערכת ההפעלה החדשה שהציגה אפל למחשבי ה-Mac, שלדבריה כוללת את העדכון המשמעותי ביותר למערכת ההפעלה למחשבי Mac מאז השקת OS X. המערכת כוללת שינויים בממשק המערכת ובעיצוב האפליקציות והתאמה למעבדים החדשים, ותציג גם שיפור במנוע החיפוש ספארי, שלטענת החברה יהיה מהיר ב-50% לעומת הכרום של גוגל.

השעון החכם של אפל, ה-Apple Watch יאפשר כעת שיתוף מסך הבית שלו. והוספה לו אפליקציית Sleep למעקב ושיפור איכות השינה.

גם אוזניות ה-AirPods הופכות חכמות יותר, ומאפשרות סנכון חכם בין מכשירים ומעבר חלק מהתקן להתקן, וחוויית סאונד משופרת באמצעות מעקב וזיהוי תנועת הראש.

מערכת ההפעלה TVOS משפרת את התמיכה בריבוי משתמשים ותאפשר גם להמשיך משחק ממקום שהופסק, לצד צפייה בו זמנית באפליקציות בריאות וכושר תוך כדי צפייה בטלוויזיה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים