תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » חשש במשרד התקשורת ממצב שוק הסלולר
נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת. צילום: ניב קנטור

חשש במשרד התקשורת ממצב שוק הסלולר

מנכ"ל המשרד החליט על הקמת צוות ייעודי שיבחן את האיתנות הפיננסית של החברות בשוק ● זאת, לאור הירידות שלהן בחודשים האחרונים ואזהרת הרווח של בזק, שלפיה תיתכן ירידה של כמיליארד שקלים בשווי הערך של פלאפון

מאת 8 באוגוסט 2019, 15:31 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד התקשורת מקים צוות לבחינת המצב הפיננסי של חברות הסלולר – כך על פי הודעה שהוא פרסם היום (ה'). זאת, בפרט לאור אזהרת הרווח שבזק פרסמה בשבוע שעבר, שלפיה קיים חשש לירידה של כמיליארד שקלים בשווי הערך של פלאפון.

במשרד אומרים כי הם עוקבים מקרוב "לאורך השנה ובפרט בשבוע האחרון" אחרי איתנותן הפיננסית של חברות הסלולר. בהודעה נכתב ש-"לאור ההתפתחויות האחרונות, הורה מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, על הקמת צוות מיוחד לבחינת מצב שוק הסלולר. הצוות יבחן כלים אפשריים לייצוב השוק לקראת השקעות בדור החמישי, במטרה ליצור שוק שמציע לצרכנים מוצרים איכותיים ומגוונים במחירים הוגנים, בו פועלות חברות תקשורת שמכניסות למשקיעיהן רווחים סבירים".

הצבע האדום שולט

שוק הסלולר סובל מתקופה לא פשוטה, עם ירידות עקביות בהכנסות בחמש השנים האחרונות, ובפרט בחודשים האחרונים. שלוש החברות העיקריות בשוק – פלאפון, פרטנר וסלקום – טרם פרסמו את תוצאות הרבעון השני והמחצית הראשונה של השנה, אולם תוצאות הרבעון הראשון העלו שהן פתחו את השנה בירידות: ההכנסות של פלאפון קטנו בתקופה זו ביותר מ-6% והרווח הנקי שלה צלל ב-78%. פרטנר הציגה צניחה בשיעור דומה ברווח הנקי וקיטון של 4% בהכנסות. סלקום אמנם לא רשמה שינוי ניכר בהכנסות, אבל עברה להפסד נקי של 16 מיליון שקלים אל מול רווח של שבעה מיליון ברבעון הראשון של 2018.

התוצאות הביאו לירידות שערים במניות של שלוש החברות הללו. היום הן רושמות מגמה מעורבת: נכון לכתיבת שורות אלה, מניית בזק, שפלאפון היא חלק ממנה, עולה בכ-2.5%, ולעומתה, מניות סלקום ופרטנר, שעלו בשעות המוקדמות יותר של היום, יורדות בכ-1.5% ובכ-2.5%, בהתאמה.

גורמים בשוק מעריכים כי המצב לא ישתנה בתקופה הקרובה, עקב המשך התחרות העזה בענף הסלולר ומאחר שהדור החמישי קרוב, ואתו השקעות העתק שהחברות צריכות להוציא על מנת להציע את השירותים הללו ולשדרג את התשתיות. במקרה של סלקום מדובר גם על ההוצאות לרכישת השליטה במיזם הסיבים האופטיים, IBC, מחברת החשמל.

חשש במשרד התקשורת ממצב שוק הסלולר Reviewed by on . משרד התקשורת מקים צוות לבחינת המצב הפיננסי של חברות הסלולר - כך על פי הודעה שהוא פרסם היום (ה'). זאת, בפרט לאור אזהרת הרווח שבזק פרסמה בשבוע שעבר, שלפיה קיים חש משרד התקשורת מקים צוות לבחינת המצב הפיננסי של חברות הסלולר - כך על פי הודעה שהוא פרסם היום (ה'). זאת, בפרט לאור אזהרת הרווח שבזק פרסמה בשבוע שעבר, שלפיה קיים חש Rating: 0

הגיבו