תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » מיקרוסופט השיקה כלי ליצירת "גזירי" אתרים

מיקרוסופט השיקה כלי ליצירת "גזירי" אתרים

השירות החדש, שמכונה Thumbtack, מאפשר למשתמשים לשמור גזירי מידע שונים מרחבי האינטרנט, לשמור אותם בתיקיות מסודרות לפי הצרכים שלהם, לתייג אותם ואף לערוך אותם, כאשר ניתן לשמור טקסטים ותמונות ביחד - באותו הגזיר ● התמיכה בעברית אמנם עוד לא חלקה, אך הכלי עצמו אינטואיטיבי מאוד לשימוש, וסידור הגזירים ועריכתם מבוצעים בקלות

מאת 15 בדצמבר 2008, 12:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מיקרוסופט ממשיכה להסתער על שירותי האינטרנט המקוונים החיים. לאחר ההשקה הגדולה של שירותי Windows Live השיקו מעבדות Live labs של החברה תוכנית חדשה בשם Thumbtack, שמאפשרת לשמור חלקים ("גזירים") של אתרים שונים באופן מקוון. השירות החינמי, שדורש הרשמה, מאפשר למשתמשים לשמור גזירי מידע שונים מרחבי האינטרנט, לשמור אותם בתיקיות מסודרות לפי הצרכים שלהם, לתייג אותם ואף לערוך אותם, כאשר ניתן לשמור טקסטים ותמונות ביחד, באותו הגזיר.

התוכנית החדשה זמינה בינתיים עבור אינטרנט אקספלורר 7 ופיירפוקס 3 בלבד, ומעבר לתוכנה עצמה אפשר להוריד יישומון קטן, שמאפשר בלחיצת כפתור להעביר חומר ל-Thumbtack. כל מה שצריך לעשות הוא לסמן את הקטע שרוצים להעתיק, ואז להעתיק אותו לפתק חדש ביישום המקוון. לאחר יצירת הגזיר החדש, ניתן להשתמש בכלים השונים שמספק האתר כדי לערוך ולתייג אותו ואף לשמור אותו לתיקיות לפי אוספים לבחירה.

את המידע על המסך אפשר להציג בדרכים שונות, ומעבר לכך ניתן להשתמש בכמה גאדג'טים שמאפשרים לבצע פעולות שונות עם גזירי המידע. כך, למשל, אפשר לבצע בחירות תסדיר שונות, אפשר לקבוע מאפיינים שונים לכל גזיר, ולאחר שקובעים את המאפיינים ניתן להציג סטטיסטיקות שונות לגביהן. אחד הגאדג'טים מאפשר גם לאתר כתובות של מקומות המוזכרים בגזיר, אבל רק בארצות הברית בינתיים. התמיכה בעברית לא חלקה: מאתרים מסוימים ניתן להעביר חומרים בלי כל בעיות, אבל באחרים לאחר ההעתקה לגזיר בתוכנה אפשר לראות רק ג'יבריש.

Thumbtack אולי חדשה, אבל בשטח כבר קיימים יישומים אחרים שמספקים ביצועים דומים, כמו הפנקס של גוגל, לדוגמה. כמו כן, מתכוונת מיקרוסופט לכלול מאפיין דומה גם בגרסה הסופית של אינטרנט אקספלורר 8. עם זאת, לעומת יישומים אחרים דומים, Thumbtack אינטואיטיבי מאוד לשימוש, וסידור הגזירים ועריכתם – כולל עריכת טקסטים והערות – מבוצעים בקלות.

Thumbtack זמין להורדה מאתר מיקרוסופט בכתובת הבאה.

מיקרוסופט השיקה כלי ליצירת "גזירי" אתרים Reviewed by on . מיקרוסופט ממשיכה להסתער על שירותי האינטרנט המקוונים החיים. לאחר ההשקה הגדולה של שירותי Windows Live השיקו מעבדות Live labs של החברה תוכנית חדשה בשם Thumbtack, ש מיקרוסופט ממשיכה להסתער על שירותי האינטרנט המקוונים החיים. לאחר ההשקה הגדולה של שירותי Windows Live השיקו מעבדות Live labs של החברה תוכנית חדשה בשם Thumbtack, ש Rating:

הגיבו