מטא משנה את סמל הטיקר של מניותיה ל-'META'

החל מה-9 ביוני יקבלו מניות החברה סימול שמתאים למיתוג המחודש של חברת פייסבוק כמטא

משנה אלגוריתמים מפלים

מטא (Meta Platforms) היא כידוע לכל ענקית המדיה החברתית שקראה לעצמה פייסבוק עד לא מזמן. ב-28 באוקטובר 2021 החברה שינתה את שמה ומיתוגה בהתאם לכיוון החדש שאליו היא צועדת, וכוונותיה להביא לעולם את המטאברס הדומיננטי ביותר.

לפי מנכ"ל ומייסד החברה, מארק צוקרברג, המטאברס הוא בעצם עולם דיגיטלי אלטרנטיבי, שמשלב מציאות פיזית, וירטואלית ורבודה, בין היתר באמצעות אווטארים ובדרכים הרבה יותר מתקדמות ממה שאנחנו יודעים כיום. צוקרברג גרס שהתחום הולך להשפיע על כמעט כל תחומי החיים שלנו, ומה שאנחנו עושים בשנים הקרובות – מהעבודה דרך כושר, גיימינג, לימודים ועוד – וצפוי להגיע למיליארד משתמשים בתוך עשור.

מאז החברה חותרת בעוז לעבר המטרות שלה, ובהחלט הולכת ונתפשת כיצרנית המטאברס, עם אזכורים על כסף צוּק שישמש את הפעילים בו, כינוי העובדים בחברה 'מטא-מייטס' ועוד שלל חידושים, כשהעיקריים בהם הם העובדה שכבר כעת המטאברס של מטא הולך ונבנה, למשל ב-Horizon Venues שלה, או בשירות אחר המכונה Horizon Worlds. שני היישומים הללו הם בתוליים יחסית ונדרשת לשם השימוש בהם קסדת מציאות רבודה/מדומה של אוקולוס. המטאברס העתידי אמור יהיה לעבוד בכל הפלטפורמות ללא ציוד מיוחד, כך שבכל זאת מדובר רק על צעדים ראשונים לקראתו.

אלא שמניותיה בנאסד"ק המשיכו לשאת את סמל הטיקר FB. כעת החברה תשלים את השינוי ותחליף סופסוף את סימול המניות שלה. מטא הודיעה אתמול (ג') כי המניה הרגילה שלה, Class A, תתחיל להיסחר בנאסד"ק תחת סמל הטיקר 'META'. השינוי יכנס לתוקף לפני פתיחת השוק ב-9 ביוני 2022.

הסימול החדש יחליף את סמל הטיקר הנוכחי של החברה, שנמצא בשימוש מאז ההנפקה הראשונית שלה ב-2012. מטא הסבירה כי "לא נדרשת פעולה מצד בעלי המניות של החברה ביחס לשינוי סמל הטיקר. המניה הרגילה של החברה בדרגה A תמשיך להיות רשומה בנאסד"ק ומספר ה-CUSIP שלה יישאר ללא שינוי".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים