אילון מאסק חלה בקורונה, שוב

הוא צייץ על כך, דיווח שאין לו כמעט תסמינים, והשווה את המצב של המגיפה לפרדוקס הפילוסופי הקרוי 'ספינת תזאוס' ● האם הוא עדיין נגד חיסונים? למה כוונתו?

נדבק שוב אחרי יחסים מורכבים עם המגיפה. מאסק והקורונה. עיבוד ממוחשב כאילוסטרציה.

אילון מאסק חטף קורונה, שוב. הפעם האחרונה שבה דווחנו על כך שהנגיף הגיע אל המולטי-מיליארדר, וכנראה לא עושה הנחות לעשירים – אפילו לא לאיש העשיר בעולם – הייתה באמצע נובמבר 2020. עידן ועידנים במושגי קורונה.

"קוביד-19 הוא הנגיף של תזאוס", צייץ מאסק בטוויטר אתמול (ב'). "כמה שינויים בגנים לפני שזה כבר לא קוביד-19?" הוא תהה בהמשך ואז המשיך וכתב: "כנראה יש לי את זה שוב (אנחה), אבל כמעט ללא תסמינים".

ספינת תזאוס הוא ניסוי מחשבתי שמעלה את השאלה האם עצם שהוחלפו בו כל מרכיביו נשאר ביסודו אותו עצם. המושג נחשב לאחד העתיקים בפילוסופיה המערבית, ומאסק התייחס, כמובן, לשינויים שחלו בנגיף הקורונה מאז שהתחיל את מסעו בעולם, ומאז שהגיח בווהאן שבסין בשלהיי שנת 2019.

השנים חולפות והנגיף ממשיך להשתנות. קורונה. אילוסטרציה.

השנים חולפות והנגיף ממשיך להשתנות. קורונה. אילוסטרציה. צילום: BigStock

לפי מומחי נתונים מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס, יותר מ-976,000 אנשים מתו בארה"ב עקב הקורונה, שממשיכה להתפשט בגלים של מוטציות, ולהיעצר אחרי "שיאים" חדשים שהיא משיגה. ההתפרצויות הללו נמדדות כיום בעיקר בכל הכרוך בהיקף ההידבקות, או אולי למעשה בנשאות של הנגיף, בהתחשב בכך שהווריאנט האחרון של האומיקרון מדבק מאוד אך גורם, לפחות בינתיים, לחולי כמעט לא מורגש אצל מרבית הנדבקים.

מאסק הכחיש קורונה אך חזר בו?

למאסק החדשן ורואה העתידות יש היסטוריה הפכפכה עם הקורונה.

בפברואר 2020, כאשר המגיפה החלה להשפיע על ארה"ב, הוא העריך בטעות כי הנגיף ייעלם עד אפריל 2020.

ברשת CNBC מזכירים כי כשמניין מאומתי הקורונה עלה בקליפורניה, באפריל 2020, מאסק כינה את ההגבלות הבריאותיות "פשיסטיות", והתבטא אודות המצב בהתלהמות במהלך שיחת רווחים של חברת המכוניות החשמליות טסלה, שייסד ושהוא מנכ"לה. בנוסף, מאסק החזיק את מפעלה של טסלה בפרמונט שבקליפורניה פועל, למרות הנחיות הבריאות האמריקניות, אך לא התמודד עם השלכות או ענישה מטעם המדינה או ממחוז אלאמדה עקב כך.

מאוחר יותר, כשנדבק לראשונה בנובמבר, הוא הטיל ספק במידת הדיוק של בדיקות הקורונה וטען שהתוצאות הראו שהוא נבדק ונמצא חיובי פעמיים ואז שלילי פעמיים באותו היום.

"אני מקבל תוצאות שונות בתכלית ממעבדות שונות, אך ככל הנראה יש לי מקרה בינוני של COVID", צייץ המיליארדר בן ה-49 בתשובה לשאלה האם הוא נדבק בנגיף. "הסימפטומים שלי הם של הצטננות קלה, וזה לא מפתיע, מכיוון שנגיף הקורונה הוא סוג של הצטננות", הבהיר מאסק את עמדתו, שהזכירה גישות של מכחישי מגיפה, ביניהם נשיא ארה"ב באותם ימים, דונלד טראמפ.

במרץ 2021 משך מאסק את עניינם של מתנגדי חיסונים רבים כשהגיב לציוץ בטוויטר וכתב, ללא כל הוכחה או ביסוס, דברים שמהם השתמע כי המנה השנייה של חיסוני הקורונה בעייתית. בהתייחסו לציוץ של העיתונאי והסופר אשלי ואנס, מי שפרסם ב-2015 את הביוגרפיה של מאסק עצמו. ואנס צייץ שהוריו הקשישים מסרבים לקבל את החיסון נגד הווירוס בגלל ה"דברים שראו בפייסבוק".

מאסק התייחס אל האמירה הזו של הביוגרף שלו בהבנה מסוימת, וכתב לו כתגובה: "זה בהחלט חכם עבור קשישים או אנשים עם כשלים חיסוניים לקבל את החיסון. יש ויכוחים על הזריקה השנייה. לא מעט תגובות שליליות לכך".

עם זאת, על אף העמדות המעט שונות שביטא מאז תחילת עידן הקורונה ב-2020, כיום מאסק חושב אחרת.

"כדי להיות ברור, אני כן תומך בחיסונים בכלל ובחיסוני קורונה באופן ספציפי. המדע הוא חד משמעי", צייץ מאסק באפריל אשתקד.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים