תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » האם לאילון מאסק יש קורונה? האם הוא מכחיש את המגיפה?
הנמסיס של בזוס. אילון מאסק. צילום: מתוך ויקיפדיה

האם לאילון מאסק יש קורונה? האם הוא מכחיש את המגיפה?

היזם, המייסד והמנכ"ל של טסלה, SpaceX ונוירולינק, עדכן: "כלל הנראה יש לי קורונה. אני מקבל תוצאות שונות בתכלית ממעבדות שונות" ● מאסק בן ה-49 הוסיף: "הסימפטומים הם של הצטננות קלה, וזה לא מפתיע, מכיוון שנגיף הקורונה הוא סוג של הצטננות"

מאת 15 בנובמבר 2020, 12:40 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

היזם המיליארדר אילון מאסק, שייסד ועומד בראש חברות מובילות כמו SpaceX, טסלה (Tesla) ונוירלינק (Neuralink), הודה בסוף השבוע (ש') שהוא ככל הנראה חולה בקורונה.

"אני מקבל תוצאות שונות בתכלית ממעבדות שונות, אך ככל הנראה יש לי מקרה בינוני של COVID", צייץ המיליארדר בן ה-49 בתשובה לשאלה האם הוא נדבק בנגיף. "הסימפטומים שלי הם של הצטננות קלה, וזה לא מפתיע, מכיוון שנגיף הקורונה הוא סוג של הצטננות", הבהיר מאסק את עמדתו, שמזכירה גישות של מכחישי מגיפה, ביניהם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שאף הוא נדבק והחלים מקורונה.


הסיפור התחיל כמה ימים קודם להודעה ולהודאה של שבת, כשמאסק – חובב הפרובוקציות, שידוע בפעילות טוויטר (Twitter) מעוררת השערוריות שלו – צייץ בנוגע לקורונה שלו וכתב: "משהו מזויף ביותר קורה, שתי בדיקות חזרו שליליות, שתיים חזרו חיוביות. אותה מכונה, אותה בדיקה, אותה אחות". מאוחר יותר הוא התלונן לאחר שכלי תקשורת דיווחו שהוא חיובי לנגיף.

הייחס לקורונה מקומם. מפגין נגד מאסק ומדיניות הגנת העבודים הרופפת מפני קורונה, בשערי מפעל טסלה. צילום: BigStock

הייחס לקורונה מקומם. מפגין נגד מאסק ומדיניות הגנת העבודים הרופפת מפני קורונה, בשערי מפעל טסלה. צילום: BigStock

מאסק עדכן בטוויטר ביום ו' שנמצא חיובי לנגיף קורונה, ואז שלילי פעמיים, ואז שוב חיובי. אמש הוא ציין שלנוכח הסימפטומים הקלים, הוא כנראה בכל זאת חולה, במחלה שאליה התייחס, כאמור, כאל קלילה, ולא כפי שנהוג לרוב להתייחס להידבקות בקורונה. וכדי להדגיש את חוסר אמונו במנגנון הבדיקות, המשיך וכתב בציוץ בהקשר לתוצאות הלא עקביות: "אם זה קרה לי, זה יכול לקרות לכל אחד".

כדי להסביר את התוצאות הסותרות אמר מאסק שהבדיקות הראשונות שלו היו בדיקות מהירות, והוא ממתין כעת לתוצאות בדיקות המעבדה. הבדיקות המהירות שקבלת התוצאות שלהן אורכת רק רבע שעה נחשבות רגישות פחות מבדיקות המעבדה, שדורשות זמן רב יותר לעיבוד. אלא שלמרות זאת הוא נשמע כעוס על ההכרזה שאכן חלה וצייץ: "אז 'אילון מאסק יצא שלילי לקוביד' היא כותרת נכונה לא פחות".

עיתוי בעייתי ערב שיגור

לא פלא שמאסק לא שבע רצון מהמצב שאליו נקלע. הסיטואציה עלולה לחבל ביכולתו להיות נוכח במרכז החלל קנדי של נאס"א (NASA), כשהתוצאות הללו נוחתות עליו ערב המראת הצוות השני אל החלל.

במסיבת עיתונאים אמר מנהל נאס"א, ג'ים בריידנשטיין, כי הוא מצפה ש-SpaceX "תעשה כל מעקב מגע אחר שראוי לעשות", בתוך שהדגיש כי מדיניות נאס"א היא שכל מי שנבדק ונמצא חיובי לקורונה חייב להיכנס מיד לבידוד. במאי האחרון נכח מאסק, מן הסתם, בתוך מרכז בקרת השיגור כשהמריאה טיסת האסטרונאוטים הראשונה של SpaceX לחלל. וכעת, בעוד פחות משבוע, במוצ"ש הבא, אמורים ארבעה אסטרונאוטים – שלושה אמריקנים ויפני אחד – להיות משוגרים לתחנת החלל הבינלאומית. בנאס"א הבהירו כי האסטרונאוטים מבודדים במשך שבועות רבים לפני המראה, כך שהסיכוי שנדבקו בגלל "הבוס" שלהם קלוש. מאידך, מסוכנות החלל הבהירו כי כל זהירות נדרשת תנקט. "נאס"א ו-SpaceX הולכים לעבוד על זה ביחד ולהגיע למסקנה הנכונה", הבטיח בריידנשטיין לתקשורת.

הולכים לעבוד על זה ביחד ולהגיע למסקנה הנכונה", אילון מאסק ואנשי נאס"א. צילום: וויקיפדיה

הולכים לעבוד על זה ביחד ולהגיע למסקנה הנכונה", אילון מאסק ואנשי נאס"א. צילום: וויקיפדיה

מספר מקרי המוות מקורונה בארה"ב הגיע ל-245,600, כך על פי לוח המחוונים של הקורונה שמעדכנת אוניברסיטת ג'ונס הופקינס (Johns Hopkins University). מצב התחלואה במדינה נמצא בנסיקה, כשכ-160,000 מקרים חדשים דווחו ברחביה במהלך 24 השעות האחרונות, יותר מ-11 מיליון אמריקנים נדבקו במחלה עד כה, וכמעט 70,000 איש מאושפזים כעת בגללה. לפיכך, נאחל למאסק החלמה מהירה וקלה ולחללית של SpaceX המראה מוצלחת ובטוחה.

 

 

האם לאילון מאסק יש קורונה? האם הוא מכחיש את המגיפה? Reviewed by on . היזם המיליארדר אילון מאסק, שייסד ועומד בראש חברות מובילות כמו SpaceX, טסלה (Tesla) ונוירלינק (Neuralink), הודה בסוף השבוע (ש') שהוא ככל הנראה חולה בקורונה. "אני היזם המיליארדר אילון מאסק, שייסד ועומד בראש חברות מובילות כמו SpaceX, טסלה (Tesla) ונוירלינק (Neuralink), הודה בסוף השבוע (ש') שהוא ככל הנראה חולה בקורונה. "אני Rating: 0

תגובות (1)

  • אלי ויסברט

    הנושא מוכר ולא מפתיע
    1. סביר שהוא חולה בקורונה.
    2. ידוע שבדיקות PCR קורונה שוגות באימות חולים במקרה הטוב ב-20% כלומר על 100 מאומתים יהיו 25 של חולים שלא אומתו. ראו מאמר ב-Annals of Internal Medicine
    מחודש מאי 2020: https://doi.org/10.7326/M20-1495

הגיבו