אילון מאסק בטוויטר: הביע חשש ממנת החיסון השנייה

לפי היזם הטכנולוגי המפורסם - הידוע כמחולל תהודה דרמטית כמעט סביב כל דבר שהוא מצייץ אודותיו - הוא נתקל בדיווחים שליליים רבים על המנה השנייה של חיסוני הקורונה

יציל את העולם מרעב? אילון מאסק. צילום: מתוך ויקיפדיה

אילון מאסק, מייסד ומנכ"ל החברות הענקיות טסלה, SpaceX ואחרות, הגיב לציוץ בטוויטר וכתב, ללא כל הוכחה או ביסוס, דברים שמהם השתמע כי המנה השנייה של חיסוני הקורונה בעייתית.

מאסק התייחס בתגובה לציוץ של העיתונאי והסופר אשלי ואנס, מי שפרסם ב-2015 את הביוגרפיה של מאסק עצמו. ואנס צייץ שהוריו הקשישים מסרבים לקבל את החיסון נגד הווירוס בגלל ה"דברים שראו בפייסבוק".

For sure wise for elderly or immunocompromised to take the vaccine. Some debate about the second jab though. Quite a few negative reactions to that.

מאסק התייחס אל האמירה הזו של הביוגרף שלו בהבנה מסוימת, וכתב לו כתגובה: "זה בהחלט חכם עבור קשישים או אנשים עם כשלים חיסוניים לקבל את החיסון. יש ויכוחים על הזריקה השנייה. לא מעט תגובות שליליות לכך". כדאי לזכור כי את האמירה הזו לא זרק סתם כך לאוויר הטוויטר אדם אקראי אלא כתב אותה מאסק, אשר אחריו – אחרי הציוצים המקוריים שלו וכן אחרי תגובותיו לאחרים – עוקבים כ-48 מיליון משתמשי הפלטפורמה, ומאסק לא סיפק הוכחה לטענתו זו.

חיסוני קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

חיסוני קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

מטריל את קהילת טוויטר, ואת העולם, באופן קבוע

נזכיר כי בחודשים האחרונים מחולל היזם הדרום אפריקני, שחי בארה"ב ושעומד מאחורי כמה מחברות ההיי-טק הכי מדוברות ופורצות דרך בתעשייה הטכנולוגית כיום, מהומת עולם בטוויטר כמעט עם כל התבטאות שלו. הוא נחשב כמניע מאחורי הזינוק המטורף בערך הביטקוין והפופולריות הגואה לשל הקריפטו דוגקוין, בהם תמך מילולית ברשת החברתית המצייצת; הוא גם ליבה את פרשיית מניות גיימסטופ שנסקו אל על אחרי שנרכשו בהמונים על ידי גולשי המדיה החברתית השונים; ובעבר היותר רחוק מאסק אפילו הסתבך כשצייץ שטסלה עומדת להפוך לפרטית, ואז ביטל את דבריו שלו, מה שנתפש על ידי ה-SEC כהונאת משקיעים, והביא את מאסק לספוג קנס גבוה וכן להידרש לעזוב את כס יו"ר טסלה.

כל אלו לא מנעו ממאסק להמשיך לצייץ ולחולל מהומות, ונראה שהוא בהחלט מסוגל לעמוד גם במקרים שבהם ציוציו יביאו להסתבכויות מצידו. אחרי הכל מדובר באדם שמאייש לסירוגין את הטייטל "האיש העשיר בעולם" יחד עם עמיתו, מייסד אמזון, ג'ף בזוס.

הנתונים מעידים אחרת

יצוין כי מומחים בתחום הבריאות בארץ ובעולם טוענים כי החיסון נגד Covid-19 בטוח ושתופעות הלוואי אליו אליו, שהן לרוב קלות, חולפות בתוך מספר ימים, כפי שגילו כבר ישראלים רבים שחוסנו בשתי המנות עד כה.

ובכל זאת, בכדי לספק גם עובדות ולא רק שמועות ומחשבות, כדאי לדעת כי על פי מחקרים של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, ה-CDC, תגובות אלרגיות לחיסונים הראשונים והשניים של פייזר ומודרנה היו נדירות במיוחד בארה"ב, והתבטאו בכ-4.5 אנשים לכל מיליון שחוסנו – שמשמעותן תופעות לוואי שאינן רק חום או כאב מקומי, התגלו רק ב-0.00045% מהמחוסנים כולם.

תגובות

(6)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. אבי

  אני מקווה שמתוך 48 מליון יתעוררו לפחות 36 מ'

 2. תלאביבית מבת-ים

  סיפק או לא סיפק לא מעניין! העיקר שהעיר והאיר מליוני עוקבים מפני סכנה סבירה שמתריעים עליה אין ספור רופאים מושתקים או לא מושתקים

 3. מושה

  נראה שאתם עושים מאמצים להוכיח שאין תופעות לוואי לחיסון, בעוד שדפדוף קל בפייסבוק יגלה מקרים רבים וקשים של תגובות קשות.
  חפשו את רשימת התופעות שהופצה באנגליה, שם אשכרה עוקבים אחרי תופעות הלוואי ומתעדים אותן. כנראה שאין שם פרס, כמו פה על כמות מתחסנים גבוהה

 4. זבוב

  אבל גליה רהב אמרה שהקורונה היא מחלה קשה. וגם ביבי בכלל לא מושחת יש לו לב משי זהב

אירועים קרובים