מילה אחת של אילון מאסק גרמה לזינוק בשער הביטקוין

מנכ"ל טסלה ו-SpaceX שינה את ה-Bio שלו בטוויטר למילה אחת – ביטקוין, והביא לזינוק של 15% בשערו ● זאת הפעם השנייה בימים האחרונים שבה מילה אחת של מאסק גורמת לבלאגן

יציל את העולם מרעב? אילון מאסק. צילום: מתוך ויקיפדיה

אילון מאסק הראה בסוף השבוע שוב עד כמה הוא משפיע: האיש העשיר ביותר בעולם שינה את הכתוב ב-Bio בחשבון הטוויטר שלו למילה אחת – ביטקוין – והביא מיידית לזינוק של 15% בשערו של המטבע הווירטואלי, ל-38,020 דולר – שיא של 10 ימים. זאת, באמצעות השקעות שורטס בסכום של 387 מיליון דולר. לאחר מכן המטבע התנודתי ירד ונכון לכתיבת שורות אלה, שערו עומד על 33,459 דולר, או כמעט 110 אלף שקלים.

כמו מצבי שורטס אחרים, האפשרות לסחור בביטקוין נסגרה לזמן מה לאחר שהוא הגיע לרף מסוים שנקבע, שמעבר לו יש חשש שתיגר עליית מחירים תלולה יותר.

לא ברור אם מאסק התכוון לכך שהמילה ששינה תביא לנסיקה בשער הביטקוין, אבל נראה שהוא נהנה מהמהלך, מאחר שהוא ידוע כמי שמתעב השקעות שורטס. כך או כך, הוא צייץ כי "במבט לאחור, זה היה בלתי נמנע".

זאת לא הפעם הראשונה בימים האחרונים שבה מאסק גורם לבלאגן בכל מה שקשור להשקעות שורטס. ביום שלישי האחרון הוא הגיב לעלייה בשער המניה של רשת חנויות הווידיאו גיימסטופ בציוץ בעל מילה אחת – "!!Gamestonk", שזה, בתרגום מאוד חופשי, "משחק רותח". הציוץ, או שמא ציוצון, שלו הביא לעלייה תלולה נוספת בשער המניה של החברה, שאחר כך כבר ירדה וככלל, הייתה תנודתית מאוד בימים האחרונים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים