שינויים בווטסאפ: שמיעת הודעות קוליות גם כשאתם מחוץ לשיחה

בגרסת האנדרואיד יתווספו בעדכון הקרוב גם מברשות וכלי עיפרון ● בשולחן העבודה יופיעו צבעים בבועות השיחה, וגוון כחול כהה כאפשרות בערכת הנושא הכהה ● ויש גם שינויים באימוג'י פופולרי במיוחד, שכבר נצפו ב-iOS

ווטסאפ.

שירות המסרים המיידיים של מטא, ווטסאפ, עומד לחוות מספר שינויים בעתיד הקרוב. בין השאר, הפלטפורמה בודקת סדרה של פונקציות חדשות בעורך שלה, בגרסת הבטא האחרונה של היישום לאנדרואיד, 2.22.3.5 מספרה.

כפי שדיווח WABetaInfo, פורטל המתמחה בנושא, בין השינויים הצפויים באנדרואיד – כלי ציור נוספים בדמות מברשות חדשות ועפרון, שמטרתם לאפשר כתיבה או ציור על גבי תמונות וסרטונים.

עד כה, משתמשי וואטסאפ יכלו להשתמש רק בסוג אחד של מברשת, אך אחרי השדרוג לגרסת הבטא החדשה הם יוכלו לגשת לשתי מברשות נוספות חדשות, המרחיבות את האפשרויות הקיימות.

החברה תציע גם אפשרות לטשטוש חלקי של תמונות באנדרואיד וב-iOS, אפשרות שכרגע לא ניתן לבצע מהעורך, ושמטרתה היא לאפשר למשתמש להסתיר חלקי תמונה שאין ברצונם לחשוף.

חידושים נוספים הקיימים בגרסת הבטא של האפליקציה מגיעים לגרסת שולחן העבודה שלה, שם הושק עיצוב חדש עם צבעים מעודכנים עבור בועות הצ'אט הירוקות. מדובר על צבעוניות שמופיעה רק במצב כהה, כך על פי WABetaInfo. במצב זה ניתן יהיה גם לבחור בקרוב בצבע כחול עמוק, ולאו דווקא בשחור.

לבבות האימוג'י יזכו בחיים ויפעמו. אילוסטרציה.

לבבות האימוג'י יזכו בחיים ויפעמו. אילוסטרציה. צילום: BigStock

הודעות קוליות מכל פינה באפליקציה

עוד דיווח הפורטל כי וואטסאפ מפתחת פונקציה חדשה המבוססת על נגן קולי גלובלי, שתאפשר להאזין להודעות קוליות ללא הפרעה, מבלי להישאר בצ'אט מול איש הקשר ששלח אותן.

WABetaInfo ציין כי מדובר בכלי שכבר זמין עבור חלק מהמשתמשים בגרסת הבטא עבור מכשירי iOS, שמספרה v22.1.72.

התכונה מספקת אפשרות ליצור אינטראקציה עם אנשי קשר אחרים, מבלי שהקלטת האודיו תפסיק כאשר המשתמש עוזב את השיחה שבמסגרתה קיבל אותה, למשל אם הוא רוצה להתכתב עם מישהו מחבריו באופן מיידי.

על פי מידע ראשוני, הנגן החדש יהיה מורכב מאייקון עם תמונת הפרופיל של האדם ששולח את האודיו ושלוש נקודות שיציעו את הפונקציות – השהייה, חידוש או, לבסוף, סיום ההשמעה של המסר הקולי.

מה שעדיין לא מאוד ברור הוא האם הנגן הזה ימשיך לפעול ברגע שהמשתמשים יעזבו את האפליקציה כליל.

כרגע, כידוע, על מנת להאזין לקובץ קולי שקיבלתם יש צורך להישאר בצ'אט מול איש הקשר ששלח אותו, אם כי ניתן להאיץ את השמעתו במהירויות שונות: רגיל, מהיר פי שתיים ומהיר במיוחד, פי חמישה מהקצב הרגיל.

בנוגע לגרסה הבאה של ה-iOS, דיווח משבוע שעבר ציין כי הגדרות התרעות חדשות עומדות על הפרק, ושאלו יהיו מיועדות כדי לנהל אילו התרעות רוצים משתמשי ה-iPhone לקבל ואילו לאו – הן בנוגע לצ'אטים אישיים והן לקבוצתיים. כמו כן עתידה הפלטפורמה להעניק למשתמשים את היכולת לנהל צלילי התרעות.

בנוסף לעדכוני התכונות הללו בווטסאפ מוסיפים כעת מספר לבבות צבעוניים ופועמים (מונפשים) לשירות, ואלו כבר נראו אצל מספר משתמשי iOS. הלבבות הם האימוג'ים הפופולריים ביותר בשימוש והפיכתם ל"חיים" עשויה בהחלט לשמח מספר משתמשים גדול.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים