CES 2022: גם מיקרוסופט, אינטל וגוגל ייעדרו; האם האירוע יבוטל?

הכנס הטכנולוגי אמור להתקיים ב-5-8 בינואר בלאס וגאס ● השנה הוא תוכנן להיערך במתכונת היברידית, אך ההתפרצות המחודשת של הקורונה מאיימת על כך, כשעוד ועוד ענקיות טק מודיעות כי לא ייקחו חלק באירוע הפיזי

האם תיערך פיזית השנה? CES.

CES 2022 – בו נערכים כנס ותערוכת הטכנולוגיה המשמעותיים ביותר בעולם – אמור להתרחש ממש בקרוב, בין ה-5 ל-8 בינואר, בלאס וגאס. אחרי שבשנה שעברה עבר האירוע כולו למתכונת וירטואלית, השנה הוא נקבע להיערך במתכונת היברידית – פיזית ואונליין – אלא שעקב התפרצות הקורונה מחדש בעולם ובארה"ב, גל ביטולים מטעם ענקיות הטק שאמורות היו להיות נוכחות בו מאיים על קיומו.

זה התחיל בשבוע שעבר, כפי שדיווחנו, כשמספר חברות טכנולוגיה ענקיות הודיעו כי בחרו שלא לקחת חלק פיזי באירוע, וזאת בשל התפשטות וריאנט האומיקרון ברחבי העולם.

בין ענקיות הטק שביטלו בשבוע שעבר נכללו אמזון ומטא, חברות המדיה החברתית טוויטר ופינטרסט, כמו גם חברת T-Mobile, נותנת החסות של האירוע. כל אלו בישרו כי לא יפגינו נוכחות פיזית ב-CES 2022 עקב הגל החדש של הקורונה הפוגע בארצות הברית.

אל הבחירה שלא להגיע לתערוכה ולכנס העצומים הצטרפו גם כלי תקשורת אמריקנים רבים, כמו The Verge, CNET, Engadget, TechCrunch, TechRadar ו-Tom's Hardware, שהודיעו שלא יתייצבו באירוע השנה בשל הקורונה והתפשטותה המהירה המחודשת.

ואולם גל הביטולים לא עצר שם, אלא הלך והתחזק בימים האחרונים, ואליו נוספו כעת גוגל, אינטל ומיקרוסופט.

לא תתייצב פיזית ב-CES 2022. מיקרוסופט.

לא תתייצב פיזית ב-CES 2022. מיקרוסופט. צילום: BigStock

מיקרוסופט נעצה מסמר בארון הקבורה של האירוע הפיזי?

מיקרוסופט היא בעצם השם הגדול האחרון של חברה שמבטלת את התוכניות שלה להיות פיזית ב-CES 2022. הענקית מרדמונד פרסמה הצהרה קצרה לתקשורת, ובה ציינה כי לנוכח הנתונים העדכניים ביותר על תפוצת נגיף הקורונה בארה"ב. החברה עדכנה כי במקום ההשתתפות ב-CES כמציגה, היא מתכננת ערכות עיתונות דיגיטליות לאירוע.

"לאחר סקירת הנתונים העדכניים ביותר על סביבת ה-COVID המתפתחת במהירות, מיקרוסופט החליטה לא להשתתף באופן אישי ב-CES 2022", צוטט דובר החברה ב-The Verge.

מחיקת עוד ועוד מציגי ענק משורת המשתתפים באירוע מטילה ספק נוסף בשאלה אם תערוכת הטכנולוגיה השנתית בכלל תתקיים. נזכיר כי מלבד החברות שכבר צוינו לעיל אשר לא יתייצבו בלאס וגאס, גם ענקיות כמו ג'נרל מוטורס, לנובו, ורבות אחרות – בסך הכל, כ-50 מציגים – נשרו מהתערוכה עד כה.

כל המציגים שהחליטו שלא להשתתף ציינו דאגות לגבי נגיף הקורונה, מכיוון שכאמור המצב מחמיר שוב בארה"ב. אומיקרון כבר מהווה למעלה מ-70% מהמקרים במדינה, וקיבוץ עשרות אלפי אנשים מכל רחבי הארץ והעולם באולמות התצוגה בלאס וגאס כנראה אינו הרעיון החכם ביותר ליישום כעת.

מציגות CES מרכזיות, כמו סוני, LG, פנסוניק וסמסונג, עדיין מתכננות להיות נוכחות בתערוכה, ובזמן כתיבת שורות אלה הן, לדבריהן, "עוקבות מקרוב" אחרי המצב וההתפתחויות.

המארגנים, קבוצת CTA, בינתיים לא נסוגו, ומעוניינים להמשיך בתוכניתם לאירוע היברידי, כפי שהוצגה בנובמבר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים