פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל, פרש מדירקטוריון VMware

ב-VMware טוענים שהייתה זו בחירה אישית של האיש שעד לא מזמן עמד בראשה ● עזיבת חבר המנהלים זוהתה על ידי אתר CRN, עקב הגשת מסמכים ל-SEC

פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל. צילום: ג'ק מורטון

פט גלסינגר התפטר מתפקידו כמנכ"ל VMware בינואר האחרון וחזר לבית הטכנולוגי המקורי שלו כשהפך למנכ"ל אינטל. עם זאת, לפי כל האינדיקציות, גלסינגר התכונן לשמור על תפקידו כדירקטור במועצת המנהלים של VMware, אבל כעת נודע כי בחלוף מספר חודשים מהעזיבה, גלסינגר פרש באחרונה מהדירקטוריון של החברה הקודמת אותה הוביל, כך דיווח אתר CRN לאחר שראה מסמכים רגולטוריים שהגישה VMware לרשות האמריקנית לניירות ערך ה-SEC. בהגשה צוין כי גלסינגר הודיע ל-VMware בשבוע שעבר (ד') כי הוא מתפטר מתפקידו בדירקטוריון החברה ובכל הוועדות האחרות שלה. העזיבה תכנס לתוקפה "באופן מיידי", כך הדגישו ב-CRN. על פי הדיווחים ב-VMware טרם בישרו רשמית על מחליף לגלסינגר במועצת המנהלים.

זיין רואו, המנכ"ל (הזמני) הנכנס של VMware. צילום: יח"צ

זיין רואו, המנכ"ל (הזמני) הנכנס של VMware. צילום: יח"צ

גלסינגר מונה לתפקיד מנכ"ל VMware ביולי 2012, לאחר שעבר אליה מ-EMC, וכאמור כיהן בתפקיד זה עד ראשית 2021, עת עבר להוביל את אינטל. את מקומו תפס באופן זמני כמנכ"ל זיין רואו.

קודם לכהונתו ב-EMC צבר גלסינגר ניסיון רב במיוחד – בן 30 שנים – כעובד באינטל. כשנכנס לנעלי מנכ"ל אינטל אמר גלסינגר: "אני חוזר לאינטל על מנת להוביל אותה בתקופה חשובה זאת לחברה ולתעשייה. לאחר שהתחלתי את הקריירה שלי באינטל ויצקתי מים על ידיהם של אנדי גרוב, רוברט נויס וגורדון מור, נפלו בחלקי הזכות והכבוד לחזור לחברה בעמדת מנהיגות. אני רוחש כבוד עצום להיסטוריה העשירה של אינטל ולטכנולוגיות העוצמתיות שיצרה עבור התשתית הדיגיטלית בעולם. אני מאמין שיש לה פוטנציאל משמעותי להמשיך בעיצוב עתיד הטכנולוגיה".

ואכן לגלסינגר יש תכנית שאפתנית להפוך את אינטל, אשר לה הרבה אתגרים משלה בכל מקרה, לחברה שעדיין מייצרת שבבים משלה, אבל גם מייצרת שבבים בהתאמה אישית עבור חברות אחרות. כדי לבנות שבבים בהתאמה אישית מלאה עבור חברות אחרות, אינטל תיצור מחלקת שירותי יציקה שלה (ISF), שתתפקד כיחידה עצמאית בתוך החברה. פירוש הדבר הוא שגלסינגר יהיה אחראי גם על הקמת מחלקת ISF החדשה מהיסוד.

תכנית לשינוי מהותי. אינטל. צילום: BigStock

תכנית לשינוי מהותי. אינטל. צילום: BigStock

התכנית הזו, ובכלל המעמד החדש והמחויבות לאינטל, אמורים להפוך את גלסינגר באמת לאדם מאוד עסוק, כך שאפשר שהסיבה לעזיבת דירקטוריון VMware היא אכן קוצר זמן ועומס יתר. בנוסף ההחלטה של גלסינגר לפרוש מדירקטוריון VMware קשורה אולי גם בכך שהמשך הימנות על חבר המנהלים שלה תצריך ממנו השקעה רבה במיוחד כיום, כשהחברה עומדת ככל הנראה בפני שינוי גדול – דל טכנולוגיות הודיעה בשבוע שעבר שהיא שוקלת  למכור את חלקה – הגדול, 81% –  בענקית הווירטואליזציה, בכדי שתוכל לפעול כעסק עצמאי.

עם זאת, לפי פרופיל הלינקדאין של גלסינגר, הוא עדיין משרת כיום כדירקטור בחברות נוספות, ביניהן ב-Gloo, חברת תוכנה, ובחברה ששמה Transforming the Bay with Christ – ארגון דתי נוצרי. לא ברור אם מנכ"ל אינטל יפרוש גם מתפקידיו אלו בקרוב, אם לאו.

VMware קיבלה את המהלך על פניו בחיוביות יתרה, וציינה בפני CRN כי "אנו אסירי תודה על שירותו רב השנים בדירקטוריון, ועל כהונתו כמנכ"ל VMware". גם לפי הודעתה, הפרידה היא תוצר של החלטה האישית של גלסינגר "בהתחשב בדרישות של תפקידו החדש כמנכ"ל אינטל".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים