תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » אלי קינן הישראלי יכהן כנשיא NewCo
אלי קינן, נשיא קינדריל מבית יבמ. צילום: יח"צ

אלי קינן הישראלי יכהן כנשיא NewCo

קינן - המכהן ביבמ עשרות שנים, ושאף שימש כמנכ"לה בצפון אמריקה ובאמריקה הלטינית - יעמוד בראש שירותי התשתיות המנוהלים, שיתפצלו מהענק הכחול עד סוף השנה ● לצידו תתפוס את תפקיד מנהלת השיווק הראשית מריה ברטולומי וויננס, בכירה בימ גם היא

מאת 8 במרץ 2021, 11:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת שירותי התשתיות המנוהלות של יבמ (IBM) – שזכתה לשם הזמני NewCo – הכריזה שבחרה את הבכירים שיעמדו בראשה ויובילו אותה לאחר שתתפצל סופית מהענק הכחול עד סוף 2021. השניים שנבחרו הם ותיקי החברה: אלי קינן, שיכהן כנשיא, ומריה ברטולומי וויננס, שתכנס לתפקיד מנהלת השיווק הראשי.

קינן – ישראלי במקור האוחז בשתי אזרחויות, ישראלית ואמריקנית – היה שותף בכיר של קרן ההון סיכון פיטנגו (Pitango Venture Capital). בעבר כיהן כמנהל יבמ בצפון אמריקה ובאמריקה הלטינית וכיו"ר יבמ ביפן. הוא מנהל מנוסה עם ניסיון בינלאומי רחב בעבודה עם ארגונים גדולים וגופים במגזר הציבורי. במהלך הקריירה העשירה שלו מילא קינן, כאמור, תפקידים גלובליים מובילים בתחום מחשוב הענן ופתרונות בינה מלאכותית, ושימש בשורה של תפקידים בכירים בחברת יבמ במשך יותר מ-30 שנה. הוא התמחה בהובלת תהליכי צמיחה עסקית של חברות. כמו כן, קינן משמש כחבר במועצת המנהלים של חברת נטפים ושל סלברייט ובארגון United Way of New York City. הוא בוגר MBA מאוניברסיטת מיאמי ובעל תואר ראשון במדעי המחשב והנדסת אלקטרוניקה מהמכון הפוליטכני רנסלר. במסגרת עבודתו שהה בברזיל, סין, צרפת, ישראל, יפן, סינגפור, דרום אפריקה ושוויץ.

וויננס, שנבחרה לתפקיד מנהלת השיווק הראשית של NewCo,  גם היא בעלת ותק רב ב-יבמ, ועובדת בחברה כבר 25 שנה. עד לאחרונה הייתה CMO של יבמ באמריקה. כמו כן היא הובילה צוותי שיווק בעסקי ווטסון של יבמ, וביחידת התוכנה שלה, והובילה את הקהילה ההיספנית של יבמ.

מרטין שרוטר, מנכ"ל NewCo. צילום: יבמ

מרטין שרוטר, מנכ"ל NewCo. צילום: יבמ

שני הבכירים, הנבחרים החדשים להנהגת NewCo, מצטרפים למרטין שרוטר, שנבחר לתפקיד מנכ"ל NewCo – החברה העצמאית, שתיווצר בעקבות הפרדת שירותי התשתית המנוהלים מ-יבמ – והחל את תפקידו ב-15 בינואר 2021.

לדברי המנכ"ל שרוטר: "מנהלים אלה מביאים מומחיות עולמית רבה בזמנים שבהם אנו בונים תרבות ייעודית לחברה החדשה שלנו. לאלי ומריה יש ידע עמוק בענף, והם חולקים את המחויבות הבלתי מעורערת שלנו לעובדים המוכשרים שלנו ולהצלחת לקוחותינו. אני יודע שהם ימלאו תפקיד מרכזי בצוות המנהיגות שאנו בונים כדי לספק ערך מצוין ללקוחות ולבעלי המניות".

לעסק שירותי התשתית המנוהלים של יבמ יש קשרים עם 4,600 חברות, והוא שווה יותר מ-60 מיליארד דולר. שירותי המפתח החברה המתפצלת NewCo יכללו שירותי אירוח ורשת, שירותי ניהול, מודרניזציה של תשתיות, והעברה וניהול של סביבות מרובות ענן. כחלק מתכנית הספין אוף של NewCo, יבמ עצמה תכפיל את אסטרטגיית הענן ההיברידית שלה – שנשענת באופן נרחב על OpenShift של רד האט (Red Hat). הפיצול עתיד לצאת רשמית אל הפועל עוד לפני כניסת שנת 2022.

אלי קינן הישראלי יכהן כנשיא NewCo Reviewed by on . חברת שירותי התשתיות המנוהלות של יבמ (IBM) - שזכתה לשם הזמני NewCo - הכריזה שבחרה את הבכירים שיעמדו בראשה ויובילו אותה לאחר שתתפצל סופית מהענק הכחול עד סוף 2021. חברת שירותי התשתיות המנוהלות של יבמ (IBM) - שזכתה לשם הזמני NewCo - הכריזה שבחרה את הבכירים שיעמדו בראשה ויובילו אותה לאחר שתתפצל סופית מהענק הכחול עד סוף 2021. Rating: 0

הגיבו