תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » מרטין שרוטר מונה כמנכ"ל NewCo, שתתפצל מיבמ
בית המשפט: "יבמ התייחסה וענתה לכל אחת מהתקלות המיוחסות לה". צילום אילוסטרציה: ג'וזף קובס, BigStock

מרטין שרוטר מונה כמנכ"ל NewCo, שתתפצל מיבמ

שרוטר כיהן במספר משרות בכירות ביבמ, אליה הצטרף ב-1992 ● החל ממחרתיים (ו') הוא יכהן כמנכ"ל החברה העצמאית, שתיווצר בעקבות הפרדת שירותי התשתית המנוהלים של יבמ

מאת 13 בינואר 2021, 12:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יבמ (IBM) הודיעה על מינויו של מרטין שרוטר, החל ממחרתיים, ה-15 בינואר, כמנכ"ל החברה העצמאית, שתיווצר בעקבות הפרדת שירותי התשתית המנוהלים של יבמ, NewCo.

NewCo תתמקד בניהול ומודרניזציה של תשתיות IT ברחבי העולם. ההפרדה, שהוכרזה בעבר, צפויה להתרחש בסוף השנה.

שרוטר שימש כסמנכ"ל בכיר ביבמ, שם היה אחראי על המכירות הגלובליות, קשרי לקוחות ושביעות רצון, ופעילות גיאוגרפית עולמית – לפני שעזב את יבמ ביוני 2020. לפני כן, בין 2014 ל-2017, היה מנהל הכספים הראשי של יבמ. לפני כן שימש כמנהל כללי של מימון גלובלי של יבמ, שם ניהל בסיס נכסים כולל של יותר מ-37 מיליארד דולר. הוא הצטרף ליבמ ב-1992, לאחר שקיבל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת קרנגי מלון. בנוסף, הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ופיננסים מאוניברסיטת טמפל. יש לו אזרחות כפולה, של ארצות הברית ואוסטרליה.

"מרטין הוא מנהיג ברמה עולמית והוא כשיר באופן ייחודי להניע את ההצלחה ארוכת הטווח של החברה העצמאית החדשה", אמר ארבינד קרישנה, יו"ר ומנכ"ל יבמ. "יש לו הבנה עמוקה של התעשייה והוא זכה לאמון הלקוחות שלנו ושל קהילת המשקיעים. למרטין יש את החזון האסטרטגי ושיקול הדעת העסקי לממש את הפוטנציאל העצום של NewCo כמובילה עולמית בשירותי תשתית מנוהלים".

"מצפה לפתח אקו-סיסטם מגוון של שותפויות ובריתות"

"NewCo היא שותפה אמינה למפעלים הגלובליים בעולם, עם צוות שיש לו את הכישורים והניסיון הטובים ביותר בענף", אמר שרוטר, "אני מצפה לפתח אקו-סיסטם מגוון של שותפויות ובריתות, להמשיך בקשר עמוק עם יבמ, ולבנות יכולות מובילות בשוק".

בחלוף יותר ממאה שנות קיומה, יבמ הודיעה באוקטובר האחרון כי היא מתפצלת. בכוונת הענק הכחול לרשום את יחידת שירותי תשתית ה-IT שלה – המספקת שירותים ותמיכה טכנית בדטה סנטרים – כחברה נפרדת, עם שם חדש, עד סוף שנת 2021. מטרת המהלך היא להמשיך את המיקוד בענן, כמהלך המשך לרכישת הענק, בסך 34 מיליארד הדולרים, של רד האט (Red Hat).

קרישנה אמר אז כי "נפרדנו מעולם הרשתות בשנות ה-90', נפרדנו מעולם המחשבים האישיים בשנות האלפיים, עזבנו את עולם המוליכים למחצה לפני כחמש שנים – מכיוון שכל התחומים הללו לא פעלו בהכרח במשולב באופן המניב הצעת ערך משולבת. יום ההודעה על הפיצול מהווה ציון דרך עבור החברה שלנו. אנו מגדירים מחדש את העתיד של יבמ והיכן נשים את המיקוד שלנו קדימה". בבלוג שלו קרישנה כתב כי "מדובר במהלך משמעותי ב-109 שנות קיומה של החברה".

ארבינד קרישנה, מנכ''ל ויו"ר יבמ. צילום: יח"צ

ארבינד קרישנה, מנכ"ל ויו"ר יבמ. צילום: יח"צ

הענק הכחול העביר בשנים האחרונות את המיקוד שלו לצמיחה בענן, וזאת במטרה לפצות על האטת מכירות התוכנה והביקוש העונתי לשרתי המיינפריים שלה. קרישנה החליף באפריל האחרון את ג'יני רומטי, ששימשה בתפקיד משך שמונה שנים. הוא אמר כי לאחר הפיצול, מערך התוכנה והפתרונות של יבמ יהווה את רוב הכנסות החברה. מאז נכנסה רומטי לתפקיד המנכ"לית, בשנת 2012, הכנסות החברה חוו ירידות ב-27 מתוך 30 רבעונים, והרווח הנקי השנתי הצטמק. בשמונה שנים אלו, מחיר המניה של הענק הכחול ירד ב-23% ושווי החברה ירד בעשרות אחוזים: מ-242 מיליארד דולר – ל-138 מיליארד.

יבמ הודיעה כי היא צופה הוצאות של כמעט 5 מיליארד דולר בשל ההכנות לפיצול האמור, ולאחריו.

מה יהיה בחברה החדשה?

יבמ תפנה את חלק הארי של שירותי הטכנולוגיה העולמיים שלה – IBM Global Technology Services, או בקיצור GTS, לחברה חדשה, שתסחר בבורסה, המכונה כיום NewCo. קרישנה ​והבטיח כי "בסופו של דבר נקבל שם". עד לסיום הפיצול, בסוף השנה הנוכחית, NewCo תהיה, על פי קרישנה, ספקית שירותי תשתיות מנוהלים הגדולה בעולם, עם הכנסות שנתיות של 19 מיליארד דולר, היקף כפול מזו שאחריה. בראשונה בתולדותיה, תהפוך יבמ לכזו הממוקדת יותר בחדשנות – ולא בייעוץ.

NewCo, המתמקדת בניהול תשתיות ומודרניזציה שלהן, יוצאת לדרך החדשה ולה 4,600 לקוחות ארגוניים, יותר משלושה רבעים מהם – ארגוני פורצ'ן 100. היא לא תכלול את היבטי הענן ההיברידי של יבמ. הענק הכחול ימשיך לאחוז בשירותי התמיכה במיינפריים שלו, פלטפורמת Z, וכן ובפלטפורמת החומרה Power.

"יבמ ו-NewCo יהיו נפרדות לחלוטין", הסביר קרישנה, "עם מודלים תפעוליים ופיננסיים משלהן, אך הן ימשיכו לפעול יחד באמצעות שותפויות אסטרטגיות. נראה שאנחנו נהיה הלקוחות הגדולים אחת של השנייה, או קרוב מאוד לזה. מנגד, ההפרדה תביא גם לחופש גדול יותר לשתף פעולה עם ספקים אחרים".

מרטין שרוטר מונה כמנכ"ל NewCo, שתתפצל מיבמ Reviewed by on . יבמ (IBM) הודיעה על מינויו של מרטין שרוטר, החל ממחרתיים, ה-15 בינואר, כמנכ"ל החברה העצמאית, שתיווצר בעקבות הפרדת שירותי התשתית המנוהלים של יבמ, NewCo. NewCo תתמ יבמ (IBM) הודיעה על מינויו של מרטין שרוטר, החל ממחרתיים, ה-15 בינואר, כמנכ"ל החברה העצמאית, שתיווצר בעקבות הפרדת שירותי התשתית המנוהלים של יבמ, NewCo. NewCo תתמ Rating: 0

הגיבו