המשרד להגנת הסביבה יקבל בזמן אמת את נתוני השידור של האנטנות הסלולריות

מערכת Guardian Government מתחברת למתגי הרדיו של החברות הסלולריות, ושולפת מהם נתונים לגבי הספקי ועומסי השידור ● השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "המערכת החדשה תאפשר לנו לבצע מעקב שוטף אחר הקרינה, וליידע את הציבור בזמן אמת. בנוסף, היא תורמת ליצירת שקיפות מלאה בין חברות הסלולר, המשרד להגנת הסביבה, והציבור"

המשרד להגנת הסביבה התקין מערכת המאפשרת לו לבצע מעקב רציף אחר עוצמת השידורים בכל האנטנות הסלולריות הפרוסות ברחבי הארץ. המערכת, המכונה Guardian Government, היא פרי פיתוח של החברה הישראלית Wave Guard.

המערכת מחוברת למתגי הרדיו של החברות הסלולריות, ושולפת מהם נתונים לגבי הספקי ועומסי שידור. ביכולתה לפקח ולנטר את כל אתרי הסלולר אחת לשעה, והיא יודעת להבחין בכל חריגה מסף התקן המותר. תוכנת המערכת יודעת לחשב את רמות הקרינה בפועל בכל רגע נתון, ולבחון את הקרינה הנפלטת מכל אנטנה ביחס לנתונים המאושרים בהיתרים שהוציא המשרד להגנת הסביבה.

עד כה, בוצעו בדיקות מעשיות באופן ידני אחת לשנה, על ידי חברות בדיקה שהוסמכו על ידי המשרד להגנת הסביבה ומומנו על ידי חברות הסלולר. בדיקות אלה זכו לביקורת מצד מבקר המדינה, שטען לחשש להטיית תוצאותיהן. לאור זאת, הנחה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, את גורמי המשרד לפעול לביצוען ולהפעלתן של הבדיקות על ידי עובדי המשרד, ובכך למנוע את החשש לניגוד עניינים. בדיקות אלה לא ייפסקו, אך מעתה הן יבוצעו לצד פעילות מערכת הפיקוח הממוחשבת.

השר ארדן אמר, כי "המערכת החדשה תאפשר לנו לבצע מעקב שוטף אחר הקרינה, וליידע את הציבור בזמן אמת. בנוסף, היא תורמת ליצירת שקיפות מלאה בין חברות הסלולר, המשרד להגנת הסביבה, והציבור".

אחד הגופים שפעל למען השקעה בהעמקת האכיפה היא עמותת מלר"ז – העמותה למניעת רעש וזיהום. מהעמותה נמסר, כי "מלר"ז שמחה שהמשרד להגנת הסביבה יחובר למערכת אלקטרונית שתעקוב אחר עוצמת השידורים בכל אנטנה. אנו שמחים שנוצר שיתוף פעולה בנושא זה בין יוצרי הקרינה (החברות הסלולריות) ובין הרגולטור-אגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה. למיטב ידיעתנו, אין פיקוח מתקדם כל כך על הקרינה הנפלטת מאנטנות סלולריות בשום מקום בעולם ואנו מברכים על כך את המשרד להגנת הסביבה בכלל ואת ראש אגף הקרינה בו, ד"ר סטיליאן גלברט, בפרט".

"אנו נשמח", נמסר מהמלר"ז, "כי נתונים אלו יועברו לכלל הציבור בזמן אמת באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה, כדי שיוכל הציבור לדעת את מצב הקרינה הסמוכה לביתו ו/או למקום הימצאו ובמיוחד עת תגבר הקרינה באנטנה מסויימת. אנו מקווים כי בהמשך יווצר פיקוח זהה על יוצרי קרינה נוספים הנמצאים בסביבה ובמיוחד על הקרינה הנפלטת ממתקני חשמל הן של חברת חשמל והן במוסדות הציבור (ובמיוחד בגני ילדים ובתי ספר) בהן שוהים ילדים הנמצאים בתהליך התפתחות וגדילה ושם מצאנו חריגות רבות, על קרינה הנפלטת מחומרים רדיואקטיביים, ועל קרינה למשדרים ציבוריים ופרטיים, לאלפיהם. מלר"ז קוראת לציבור לפנות ולהזמין בדיקות קרינה ללא כל תשלום מאנטנות סלולאריות ובדיקת שדות חשמל ממתקני חשמל בתשלום מסובסד 03/5250038"

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים