תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » אירופה: גוגל תאפשר למשתמשי אנדרואיד לבחור דפדפן ומנוע חיפוש
דומיננטיות במנועי חיפוש? גוגל. צילום: BigStock

אירופה: גוגל תאפשר למשתמשי אנדרואיד לבחור דפדפן ומנוע חיפוש

הבשורה הזו על השינוי במדיניות - אחרי שעד כה אולצו הגולשים להשתמש בכרום ובחיפוש של גוגל כברירת מחדל - מגיעה בשל הסכמות מול האיחוד האירופי, ועל רקע הקנס הענק שספגה חברת הענק ביבשת אתמול (ה')

מאת 21 במרץ 2019, 12:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משתמשים אירופאים של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל יתחילו לקבל אפשרות לבחירה של דפדפנים ומנועי חיפוש, כך בישרה השבוע גוגל.

ענקית החיפוש תחיל את השינוי במדיניותה בעקבות פעולות רגולטוריות שננקטו נגדה בשנה שעברה, כשהנציבות האירופית הטילה עליה ביולי האחרון קנס בגובה 4.3 מיליארד יורו, בשל הפרת חוקי ההגבלים העסקיים באופן שבו היא מאלצת גולשים ממכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה שלה להשתמש באפליקציות כמו Chrome ו-Google Search שלה, ולא בדפדפנים ומנועי חיפוש מתחרים.

בנוסף, השינויים של הענקית האמריקנית מגיעים על רקע ענישה חדשה שספגה מטעם הנציבות האירופית אתמול (ד') עקב המנהלות מונופולית וריכוזיות יתר. הגוף המבצע של האיחוד האירופי הסביר שהחברה נענשת בגין "פרקטיקות בלתי חוקיות בפרסום ובתיווך הפרסום", ושלכן גוגל נקנסת ב-1.49 מיליארד יורו (יותר מ-1.7 מיליארד דולר). על הדברים בישרה נציבת התחרות של אירופה, מרגרט וסטגר, במסיבת עיתונאים שנערכה בבריסל, ושסכמה בדיקה ארוכת טווח של עסקי הפרסום של Google AdSense.

על הפרק – עניין ברירת המחדל

בפוסט שפרסמה החברה בבלוג שלה, ושנחתם על ידי סגן נשיא בכיר של גוגל לעניינים גולבליים, קנט ווקר, נכתב כי החברה תציע למשתמשים בחירה ישירה של דפדפני אינטרנט ואפליקציות חיפוש. ווקר ציין כי "משתמשי הטלפון הרגיל של אנדרואיד יתקנו בדרך כלל בסביבות 50 אפליקציות נוספות", והבהיר שעד כה יכלו המשתמשים לבחור להתקין עוד יישומי דפדפנים או מנועי חיפוש, אבל שבעתיד הקרוב גוגל תתחיל להנחות משתמשי מכשירי אנדרואיד קיימים וחדשים באירופה, באמצעות פנייה ובקשה ברורה, לבחור באיזה דפדפן ואפליקציות חיפוש הם מעוניינים להשתמש כברירת מחדל.

בינתיים לא ברור מתי השינוי יקרה בפועל, וגם לא אילו מוצרים תדגיש גוגל כאשר תציע למשתמשיה בחירה. ווקר הבטיח שהמשתמשים באירופה יראו את השינוי במהלך החודשים הקרובים.

לפי רויטרס, הבקשה לבחירה תוצג בפני משתמשי אנדרואיד דרך ה-Play Store. הדברים אמנם לא צוינו בפוסט של ווקר, אבל אם כן כך יהיה, השימוש בחנות היישומים שלה עצמה בעבור קבלת האפשרות לבחירה מהווה בעצמו סוג של התנהלות מונופולית. לכאורה.

אירופה: גוגל תאפשר למשתמשי אנדרואיד לבחור דפדפן ומנוע חיפוש Reviewed by on . משתמשים אירופאים של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל יתחילו לקבל אפשרות לבחירה של דפדפנים ומנועי חיפוש, כך בישרה השבוע גוגל. ענקית החיפוש תחיל את השינוי במדיניות משתמשים אירופאים של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל יתחילו לקבל אפשרות לבחירה של דפדפנים ומנועי חיפוש, כך בישרה השבוע גוגל. ענקית החיפוש תחיל את השינוי במדיניות Rating: 0

הגיבו