תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » אפל נאבקת בפייק ניוז: תתמוך בעמותות המקדמות מדיה לגיטימית
פייק ניוז. צילום: BigStock

אפל נאבקת בפייק ניוז: תתמוך בעמותות המקדמות מדיה לגיטימית

היכולת שמכונה 'אוריינות חדשותית' - צריכת תכנים מושכלת, מערערת וחכמה - היא דבר שאפל מעוניינת לטפח בעיקר בקרב בני הדור הבא, וזאת כדי להילחם בהפצת המידע הכוזב ברחבי האינטרנט, הרשתות החברתיות ויתר השירותים המקוונים

מאת 20 במרץ 2019, 16:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

רשת האינטרנט ושלל השירותים המחוברים אליה מייצרים מידע אינסופי, שיכול להתפש כלגיטימי ואמין בקלות, אבל שכבר גילינו שכולל לדאבון הלב גם שפע של פייק ניוז. אחת השיטות שמנסות להילחם בתופעה היא "חינוך הציבור", ובעיקר חינוך בני הדור הצעיר, בנוגע למידע הזה, והסברה כיצד לצרוך אותו באופן מושכל ועם הרבה פחות אמונה עיוורת. כעת מבהירה אפל שהיא רוצה לסייע לארגונים ללא רווח שמקדמים מטרה זו, ומבטיחה לתמוך בשלושה גופים שכאלה במסגרת ה-Apple News.

ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו הודיעה בבלוג שלה כי תתמוך בשתי עמותות אמריקניות שמחנכות את הגולשים איך לצרוך חדשות ומידע מקוון באופן אחראי – בפרויקט NLP וב-Common Sense, כמו גם בארגון ללא מטרות רווח האיטלקי Osservatorio Permanente Giovani-Editori.

טים קוק, מנכ"ל אפל. צילום: BigStock

טים קוק, מנכ"ל אפל. צילום: BigStock

איך לדעת למה להאמין

פרויקט NLP (ר"ת The News Literacy Project) הוא יוזמה חינוכית, המלמדת גולשים ובעיקר ילדים וצעירים איך לדעת למה להאמין, כמו גם למה לא להאמין, בתקשורת של העידן הדיגיטלי.

Common Sense Media מיועד לילדים ולמשפחות ומקל עליהם להבין מה מתאים להם כתוכן לצריכה ומה לא, על ידי מתן ביקורות עצמאיות, דירוגי גיל, ומידע אחר על כל סוגי המדיה.

העמותה האיטלקית מתמקדת בסטודנטים באקדמיה ומתארת את עצמה ככזו שהכשירה כבר "מילוני סטודנטים איטלקים, שהשתתפו במהלך 17 השנים האחרונות בתכניות של Osservatorio, אשר סייעו להם להבין טוב יותר מה עושה עיתונאות טובה וכיצד לזהות מקורות איכותיים של חדשות. לארגון יש שתי תכניות מרכזיות, 'מידע איכותי בכיתה' – המאמן מורים בבתי הספר הגבוהים ברחבי איטליה בשיטות הטובות ביותר להסביר ולחשוף את התלמידים למקורות מידע שונים; ופרויקט שני מכונה 'מידע איכותי בקמפוס' ונועד להכשיר סטודנטים באוניברסיטה באופן דומה.

"האוריינות החדשותית חיונית לקיום עיתונות חופשית ודמוקרטיה משגשגת, ואנו גאים לשתף פעולה עם ארגונים שנמצאים בקו החזית של המאמץ הזה", אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, שהכיר בחשיבות עבודתם של ארגונים אלה בהעצמת צעירים להיות אזרחים פעילים ומעורבים יותר.

"Apple News מחויבת להצגת עיתונאות איכותית ממקורות אמינים", אמרה לורן קרן, העורכת הראשית של Apple News. "אנו שמחים שאפל תומכת בארגונים חשובים אלה כדי לאמן את הדור הבא על איך לחפש מידע מדויק ואמין בתוך נוף חדשותי יותר ויותר מסובך".

אפל נאבקת בפייק ניוז: תתמוך בעמותות המקדמות מדיה לגיטימית Reviewed by on . רשת האינטרנט ושלל השירותים המחוברים אליה מייצרים מידע אינסופי, שיכול להתפש כלגיטימי ואמין בקלות, אבל שכבר גילינו שכולל לדאבון הלב גם שפע של פייק ניוז. אחת השיטו רשת האינטרנט ושלל השירותים המחוברים אליה מייצרים מידע אינסופי, שיכול להתפש כלגיטימי ואמין בקלות, אבל שכבר גילינו שכולל לדאבון הלב גם שפע של פייק ניוז. אחת השיטו Rating: 0

הגיבו