תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בינה מלאכותית » ארה"ב: ענקיות הטכנולוגיה מתגייסות לשיתוף מידע רפואי בין בתי חולים
רופא וחולה בית חולים. צילום: BigStock

ארה"ב: ענקיות הטכנולוגיה מתגייסות לשיתוף מידע רפואי בין בתי חולים

יבמ, מיקרוסופט, אמזון ו-Salesforce הודיעו כי יפעלו לקידום טכנולוגיה לשיתוף מידע רפואי של חולים בין בתי חולים ורופאים באמצעות שירותי ענן ובינה מלאכותית  

מאת 14 באוגוסט 2018, 11:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ענקיות הטכנולוגיה אלפאבת, יבמ, מיקרוסופט, אמזון ו-Salesforce הודיעו היום (ב') בכנס המפתחים Blue Button 2.0 שנערך בוושינגטון כי הן יפעלו לקידום פתרון טכנולוגי ליצירת שיתוף והחלפת מידע רפואי בין רופאים ובתי חולים שונים בארצות הברית. כיום לא נעשה כל שיתוף מידע שכזה והדבר מקשה על איכות הטיפול והשירותים הרפואיים הניתנים לחולים.

אי שיתוף המידע מונע מהמטופלים להציג בפני הרופאים המטפלים את כלל ההיסטוריה הרפואית שנאספה במרוצת השנים אודותיהם, בעיקר בעת מעבר בין בתי חולים ורופאים שונים. כך, בכל מעבר שכזה, המטופל למעשה מגיע כדף חלק ללא עבר רפואי מתועד כמו רגישות לתרופות, אלרגיות שונות, בדיקות דם קודמות ועוד.

כעת, כאמור, יוצאות חברות הענק בשיתוף פעולה במטרה לפתור בעיה זו ולהקל על החולים. בהודעה משותפת של החברות  הן הודיעו כי הן "מחוייבות להסרת מכשולים לטובת אימוץ טכנולוגיות  שיתוף והחלפת מידע עבור שירותי הבריאות, במיוחד כאלו המתאפשרות הודות לשימוש ביכולות טכנולוגיות הענן והבינה המלאכותית. אנו שותפות לשאיפה לממש את הפוטנציאל בשימוש בדטה של מערכות הבריאות, ולהביא לתוצאות טובות יותר בעלויות נמוכות יותר".

ליצור סטנדרטים קבועים להחלפה ושיתוף המידע

החברות הסכימו בין היתר כי קידום תהליך שיתוף המידע הרפואי מחייב לקחת בחשבון את הצרכים של הגורמים המעורבים כמו שירותי הבריאות, המפתחים, יצרני התרופות, חוקרים ואחרים תוך העצמת החולים. כמו כן הן הציעו ליצור מערכת סטנדרטים קבועה ומשותפת להחלפה ושיתוף המידע באופן דיגיטלי.

הממשל האמריקני והמגזר הפרטי בארצות הברית ניסו בעבר גם הם לפתור סוגיה זו והקצו לטובת העניין ביליוני דולרים. אולם אלו הושקעו בסופו של יום לטובת העברת המידע הרפואי מרשומות נייר לדיגיטל ופחות לטובת פתרון סוגיית שיתוף המידע.

בתי חולים ונותני שירותי בריאות רבים בארצות הברית מעדיפים ככל הנראה לשמר את המצב הקיים המאפשר להם לטפל בחולים באופן "בלעדי", קבוע וממושך ומקשה עליהם לעבור למוסד רפואי אחר לקבלת טיפול בשל הקושי בהעברת המידע. בצורה זו למעשה אותם גורמים משמרים את רווחיותם. אלא שכידוע, בענייני רפואה ובריאות כאלו, מדובר בחיי אדם.

ארה"ב: ענקיות הטכנולוגיה מתגייסות לשיתוף מידע רפואי בין בתי חולים Reviewed by on . ענקיות הטכנולוגיה אלפאבת, יבמ, מיקרוסופט, אמזון ו-Salesforce הודיעו היום (ב') בכנס המפתחים Blue Button 2.0 שנערך בוושינגטון כי הן יפעלו לקידום פתרון טכנולוגי לי ענקיות הטכנולוגיה אלפאבת, יבמ, מיקרוסופט, אמזון ו-Salesforce הודיעו היום (ב') בכנס המפתחים Blue Button 2.0 שנערך בוושינגטון כי הן יפעלו לקידום פתרון טכנולוגי לי Rating: 0

הגיבו