אילו חברות היי-טק נכללות ברשימת הפורצ'ן 500 השנה?

המגזין פרסם את הרשימה השנתית שלו, שכוללת חברות רבות מהענף – שלוש מהן בעשירייה הראשונה ● החברה הראשונה בדירוג הכללי: וולמארט

דירוג 100 מנכ"לי חברות ההיי-טק הטובים ביותר - בלי מנכ"ל ישראלי אחד. צילום אילוסטרציה: Elnur, BigStock

גם השנה, חברות ההיי-טק תופסות מקום מכובד בעשירייה הראשונה ברשימת 500 החברות הגדולות של המגזין פורצ'ן (Fortune). במקום הראשון אמנם נמצאת וולמארט (WalMart), זו השנה השישית ברציפות, אולם שלוש מבין 10 החברות הגדולות בה הן מהענף: אפל (Apple), שירדה דירוג אחד למקום הרביעי; אמזון (Amazon), שזו לה הכניסה הראשונה לטופ 10, היישר למקום השמיני; ו-AT&T שמדורגת מקום אחד אחריה.

העשירייה השנייה דלילה בחברות היי-טק וכוללת רק חברה אחת מהענף: וריזון (Verizon), במקום ה-16. עוד בהמשך הרשימה ראויות לציון אלפבית (Alphabet) במקום ה-22; מיקרוסופט (Microsoft) במקום ה-30; קומקאסט (Comcast) ב-33; יבמ (IBM) ודל (Dell) מיד אחריה; ואינטל (Intel) ב-46. עוד נמצאות ב-100 הגדולות HP ב-58, סיסקו (Cisco) ב-62, פייסבוק (Facebook) ב-76, אורקל (Oracle) ב-82 וטק דטה (TechData) שלב אחד מתחתיה.

מדובר ברשימה ה-64 במספר שמפרסמת פורצ'ן. היא מדורגת לפי ההכנסות של החברות ב-2017 ומראה בבירור את מובילותה של וולמארט, שהכניסה בשנה שעברה למעלה מ-500 מיליארד דולר – יותר מפי שניים מההכנסות של הבאה בתור, אקסון מוביל (Exxon Mobil), ויותר מפי שלושה מאלה של ג'נרל מוטורס (GM), שסוגרת את העשירייה הראשונה. ההכנסות של כלל החברות ברשימה עומדות על 12.8 טריליון דולר – שני שלישים מהתל"ג של ארצות הברית.

זאת שעולה וזאת שיורדת

החברה שרשמה את הירידה הגדולה ביותר מבין 500 החברות שכלולות בדירוג היא זירוקס (Xerox), שצנחה 129 מקומות למקום ה-291. ראויה לציון לחיוב Nvidia, שעלתה 80 שלבים למקום ה-306.

בפורצ'ן מציינים שכל ארבע החברות בעלות הערך הגבוה ביותר שכלולות ברשימה הן חברות טכנולוגיה: אפל, אלפבית, מיקרוסופט ואמזון.

יצוין שמבין כלל החברות שבדירוג, רק ל-24 יש מנכ"לית – רבע פחות מ-32 בשנה שעברה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים