תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » ארה"ב: רוסיה ניסתה לפרוץ לתשתיות קריטיות שלנו בסייבר
"פייק חיפוש". נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. צילום: BigStock

ארה"ב: רוסיה ניסתה לפרוץ לתשתיות קריטיות שלנו בסייבר

ממשל טראמפ הטיל סנקציות על חמישה גופים ו-19 אנשים שלטענתו קשורים בביצוע התקיפות הללו ובהתערבות בבחירות שנערכו בארצות הברית ב-2016 ● שר האוצר האמריקני: הסנקציות – חלק ממאמץ רחב להתמודד עם התקיפות

מאת 15 במרץ 2018, 18:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ארצות הברית הטילה היום (ה') סנקציות נגד גורמים ואישים רוסיים, בשל התערבותה בבחירות לנשיאות ארצות הברית שהתקיימו ב-2016 ועל רקע מתקפות סייבר שביצעה, לטענת האמריקנים, במדינתם. מדובר בצעד המשמעותי ביותר שנקט ממשל טראמפ נגד רוסיה. לפי הפייננשל טיימס (Financial Times), ארצות הברית הודיעה שרוסיה ניסתה לפרוץ לתשתיות החשמל, התעופה והגרעין שלה באמצעות מתקפות סייבר.

הסנקציות הוטלו על חמישה ארגונים ועל 19 אנשים. כחלק מהן, תימנע כניסתם של אותם גורמים לארצות הברית, נכסיהם במדינה יוקפאו וייאסרו קשרי עבודה של ארגונים ואזרחים אמריקניים עימם.

הסנקציות מכוונות כלפי ארגונים ואנשים שאותם ציין החוקר המיוחד רוברט מולר בכתב האישום שהגיש, בהם שירות הביטחון הפדרלי של רוסיה (FSB) והמודיעין הצבאי הרוסי (GRU). מולר חוקר את ההתערבות של הקרמלין בבחירות לנשיאות ארצות הברית. כמו כן, מכוונות הסנקציות נגד גורמים שחשודים בניסיון לחדור לתשתיות האנרגיה של האמריקנים.

אחד מחמשת הגופים שהוטלו עליהם סנקציות הוא הסוכנות למחקר אינטרנט, שעל פי טענות האמריקנים הייתה זו שבאמצעותה בוצע חלק ניכר מההתערבות של מוסקבה בבחירות. כתב אישום הוגש נגדה בחודש שעבר, במסגרת החקירה של מולר, שבודק את הקשר בין הקמפיין של טראמפ ובין מאמצים רוסיים שהופעלו לבחירתו. גורמים רשמיים אמרו שהרוסים הפעילו במהלך תקופה זו מכונות תעמולה, תוך שימוש בזהויות מזויפות במדיה החברתית, כדי ליצור מחלוקות בנושאים שונים בשיח האמריקני.

שר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין, אמר כי "הממשל מתמודד עם פעילות סייבר עוינת של רוסיה, לרבות ניסיונות שלה להתערבות בבחירות, מתקפות סייבר הרסניות וחדירה לתשתיות לאומיות קריטיות".

לדבריו, הסנקציות הממוקדות הן חלק ממאמץ רחב להתמודד עם התקיפות של רוסיה. הוא ציין בין האירועים המשמעותיים בהקשר זה את מתקפת הסייבר NotPetya, שפגעה בבתי חולים ברחבי העולם ובארגוני תחבורה ימית. הבית הלבן ייחס את המתקפה לצבא רוסיה וקבע שהיא הייתה ההרסנית ביותר והיקרה ביותר בהיסטוריה של מתקפות הסייבר. המתקפה הסבה נזקים במיליארדי דולרים ברחבי העולם לארגונים שונים.

ארה"ב: רוסיה ניסתה לפרוץ לתשתיות קריטיות שלנו בסייבר Reviewed by on . ארצות הברית הטילה היום (ה') סנקציות נגד גורמים ואישים רוסיים, בשל התערבותה בבחירות לנשיאות ארצות הברית שהתקיימו ב-2016 ועל רקע מתקפות סייבר שביצעה, לטענת האמריק ארצות הברית הטילה היום (ה') סנקציות נגד גורמים ואישים רוסיים, בשל התערבותה בבחירות לנשיאות ארצות הברית שהתקיימו ב-2016 ועל רקע מתקפות סייבר שביצעה, לטענת האמריק Rating: 0

תגובות (1)

  • אבישלום שחף סולן פורמדיה סייבר

    שחף אבישלום טוען שאבטחת מידע היא אחד התחומים המרכזיים המעסיקים את המרחב הקיברנטי. האקרים פוגעים בזדון במאגרי מידע חסויים של אנשים פרטיים, חברות מסחריות וגופים ממשלתיים. הם משתמשים בתוכנה הקרויה spyware העוקבת אחר המחשב המותקף, או malware שמיועדת לפגוע בו. בין פעולותיהם: גניבת סיסמאות; הפצת וירוסים; ציתות; ריגול עסקי; השגת מידע כלכלי; איסוף פרטים אישיים על ידי התחזות; הפלת אתרים; השתלטות על דף הבית של האתר; החדרת סוס טרויאני ועוד.

הגיבו