תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » איראן תקפה בסייבר את תרזה מיי והפרלמנט הבריטי
תרזה מיי, ראשת ממשלת בריטניה. צילום: Painchak, BigStock

איראן תקפה בסייבר את תרזה מיי והפרלמנט הבריטי

המודיעין הבריטי מאמין כי הרפובליקה האסלאמית היא שעמדה מאחורי מתקפת הסייבר, שהתרחשה ביוני והתפרסמה כעת ● במסגרת המתקפה נפרצו כ-100 חשבונות מייל, כולל זה של ראשת הממשלה

מאת 16 באוקטובר 2017, 11:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קבוצת סייבר, שעל פי אנשי המודיעין הבריטי קשורה לאיראן, תקפה ביוני האחרון חשבונות מייל של ראשת ממשלת הממלכה, תרזה מיי, ושל חברי פרלמנט. על פי דיווח של הטיימס (Times), המתקפה השפיעה על כ-9,000 חשבונות, כאשר כ-100 מהם נפרצו.

הגילוי הגיע במקביל לניסיונותיהם של מיי ומנהיגים אחרים בעולם לשכנע את וושינגטון שלא לזנוח את עסקת הגרעין האיראנית. זאת, לאחר שלפני מספר ימים תקף הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ, את איראן. טראמפ הציג את עמדתו החדשה, הטוענת שהמדינה ביצעה באחרונה מספר הפרות של ההסכם, וציין שאיראן "תומכת בטרור וממשיכה בתוקפנותה במזרח התיכון וברחבי העולם". עקב כך הוא איים לבטל את ההסכם עם "הדיקטטורה האיראנית", אם ארצות הברית לא תצליח לשפר אותו.

רק 1% מהמטרות הושפע מהתקיפה

על פי הדיווח, מתקפת הסייבר על מיי וחברי הפרלמנט הייתה "מתמשכת ונחושה", והיא נוצרה על מנת לזהות סיסמאות מייל חלשות. האירוע התרחש קצת יותר מחודש לאחר שכופרה הכתה בשירותי הבריאות של הממלכה המאוחדת.

בתחילה ייחסו השלטונות את המתקפה לפעולה שביצעו האקרים חובבים ולא כאל כזו שמקורה במדינה, אבל כעת היא נחשבת כפעולה החשובה הראשונה של איראן בתחום המלחמה המקוונת נגד בריטניה. עם זאת, לדברי בכירי המודיעין, המתקפה העמידה בסכנה רק 1% מהחשבונות שהושפעו ממנה, וזאת על אף שבטיימס דווח כי "פקידי ממשלת בריטניה הודו שהיה זה בלתי נמנע שההאקרים השיגו חומר רגיש".

הסוכנות הלאומית לפשע (NCA) והמרכז הלאומי לאבטחת סייבר (NCSC) חוקרים כעת את המתקפה ומי היה האחראי לה.

מהפרלמנט הבריטי נמסר בתגובה כי הוא לא מוכן להתייחס לענייני ביטחון.

איראן תקפה בסייבר את תרזה מיי והפרלמנט הבריטי Reviewed by on . קבוצת סייבר, שעל פי אנשי המודיעין הבריטי קשורה לאיראן, תקפה ביוני האחרון חשבונות מייל של ראשת ממשלת הממלכה, תרזה מיי, ושל חברי פרלמנט. על פי דיווח של הטיימס (Ti קבוצת סייבר, שעל פי אנשי המודיעין הבריטי קשורה לאיראן, תקפה ביוני האחרון חשבונות מייל של ראשת ממשלת הממלכה, תרזה מיי, ושל חברי פרלמנט. על פי דיווח של הטיימס (Ti Rating: 0

הגיבו