חוק חדש בפינלנד: חברות אינטרנט יידרשו לספק לאזרחים גלישה במהירות של לפחות 1 מגה-ביט

החוק, שייכנס לתוקפו ביולי 2010, הוא צעד בדרך למילוי הבטחת הממשלה לחייב את החברות לספק לאזרחים מהירות גלישה של עד 100 מגה-ביט ב-2015 ● במשרד התקשורת הפיני אמרו, כי אי אפשר לחיות בלי אינטרנט בחברה מודרנית, וכי "גישה לרשת הכרחית כמו שירותי בנק, מים או חשמל" ● לדבריהם, מדובר ב-"זכות אזרח בסיסית" ● כ-95% מאזרחי פינלנד כבר מחוברים לרשת, והחוק נועד כדי להביא אותו לאזורים מרוחקים

משרד התחבורה והתקשורת הפיני הודיע, כי חברות אינטרנט במדינה יחויבו מעתה, לפי חוק, לספק לכלל 5.2 מיליון אזרחי המדינה גלישה באינטרנט במהירות של לפחות 1 מגה-ביט – כך דיווחה רשות השידור הפינית, YLE. ההכרזה על החוק, שייכנס לתוקפו ביולי 2010, מגיעה כשנה לאחר שהשלטונות הפינים הודיעו, כי בכוונתם להגדיל את המהירות ל-100 מגה-ביט עד 2015.

תקשה על ספקיות הגלישה בפינלנד העובדה, כי זוהי אחת המדינות עם המספר הגדול ביותר בעולם של מחוברים לרשת. לדברי לאורה וילקונן, היועצת המשפטית של המשרד, כ-95% מאזרחי המדינה הם בעלי גישה לאינטרנט.

וילקונן הוסיפה, כי "אנחנו חושבים שחיבור לאינטרנט הוא משהו שאי אפשר לחיות בלעדיו בחברה מודרנית. זה נדרש כמו שירותי בנק, מים או חשמל. שירות אוניברסאלי שכזה הוא זכותו של כל אזרח". היא הוסיפה שהחוק נועד כדי להרחיב את תפוצת האינטרנט במדינה גם לאזורים מרוחקים יותר, שבהם הגישה לרשת הייתה קשה יותר עד כה עקב קשיים גיאוגרפיים.

עם הכרזה זו מצטרפת פינלנד לצרפת, שהודיעה לפני חודשים אחדים, כי לכל אזרח יש זכות גישה לאינטרנט. עם זאת, מועצת החוקה הצרפתית לא חייבה את חברות האינטרנט לספק לאזרחי המדינה גלישה בפס רחב.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. אינטרנט

    רק בארץ האינטרנט עלובה מאוד ואיטית להחריד

אירועים קרובים