תים-נטקום הטמיעה גיבוי ארגוני מרכזי במשרד הבריאות בהיקף של מיליון שקלים

הפרוייקט כלל את החלפת התוכנה של מערך הגיבוי המרכזי ויישום גיבוי לדיסק של מאות שרתים וירטואליים ופיזיים, גיבוי בסיסי נתונים, שכפול מידע לאתר DR וגיבוי לקלטות ● הפרוייקט התחיל במחצית 2013 הסתיים ברבעון השני של 2014, כשבהמשך צפויים שדרוגי גרסאות וגידול בנפחי האחסון

01/10/2014 18:14
שי אמיר, ה-CTO והממונה על אבטחת המידע והסייבר במשרד הבריאות. צילום: קובי קנטור

אגף שירותי מומחה של חברת תים-נטקום, סיימה פרוייקט רחב היקף לגיבוי ארגוני מרכזי במשרד הבריאות. הפרוייקט, שהיקפו מוערך במעל מיליון ש"ח.

הפרוייקט, כלל את החלפת תוכנת הגיבוי המרכזי ויישום הגיבוי של מאות שרתים וירטואליים ופיזיים למערך דיסקים, גיבוי בסיסי נתונים, שכפול מידע לאתר DR וגיבוי לקלטות. הפרוייקט בוצע באמצעות  טכנולוגיית ה- NetBackup של חברת Symantec ובשילוב מערכות גיבוי  לדיסק Data Domain מבית EMC.

את הפרויקט יזם מנהל תחום תשתיות וטכנולוגיות תקשוב של משרד הבריאות שפיקח על המבצע, הבדיקות, ההדרכות ומסירת המערכת ובנוסף ימשיך לספק  ייעוץ ותמיכה עתידית.

לדברי אמיר שי, מנהל תחום תשתיות וטכנולוגיות תקשוב במשרד הבריאות : "מדובר בפרויקט בעל חשיבות גבוהה עבורנו ובהיקף רחב, שבוצע בצורה הטובה ביותר. שיתוף הפעולה עם מומחי תים-נטקום וניסיונם הרב בפרויקטים מורכבים מעין אלו"

לדברי יוסי ליס, מאגף שירותי מומחה של תים-נטקום "היישום וההטמעה מספקים למעשה 'ראש שקט' למנהלי המערכת במשרד הבריאות ומאפשרים להם ליהנות מחזית טכנולוגית מוכחת בתחום הגיבוי הארגוני המרכזי  ושיחזור נתונים. במהלך הפרויקט עמדנו בפני אתגרים שונים ובשילוב עם הכוחות המקצועיים והיכולות המקצועיות הגבוהות של צוות משרד הבריאות השגנו את היעדים והמטרות שהוצבו בהצלחה ובזמן שתוכנן".

עוד פירט יוסי ליס כי  "הפתרון יושם על שרת מסטר וירטואלי ושני שרתי מדיה פיזיים עם Data Domain כ-OST וכלל גיבוי של כ- 60 שרתים פיזיים  וכ- 350 שרתים וירטואליים על קלסטר ESX עם כ- 13 מארחים. כן בוצע  של   מסדי נתונים ויישומים המופנים למארזי Data Domain ומשוכפלים ל- Data Domain באתר DR באמצעות טכנולוגיית Optimized Duplication  ו- SLP. בנוסף, הגיבויים החודשיים  משוכפלים גם לקלטות לשמירה מחוץ לאתר".

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים