תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » היי-טק מחבק » מיליון שעות התנדבות לאינטל

לא רק שבבים

מיליון שעות התנדבות לאינטל

בשנת 2008 תרמו עובדי אינטל ישראל 62,400 שעות התנדבות במגוון פעולות – פי שלושה ויותר משעות ההתנדבות ב-2007

מאת 8 בדצמבר 2008, 14:47 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ילדי בית ספר, משפחות נזקקות, קשישים ואף צבים, היו רק חלק מהנהנים מאירועי ההתנדבות של שנת הארבעים לייסוד אינטל, שנחגגו על ידי תרומה של מיליון שעות התנדבות במהלך 2008. ההתנדבות המוגברת באזורים בהם חיים ועובדים העובדים, הובילה להתפתחותה של תוכנית התנדבותית מבוססת כישורים, שבמסגרתה הותאמו עובדים בעלי כישורים ייחודיים להתנדבות בקהילות השונות, לפי צורכיהן.

לרגל יום המתנדב הבינלאומי שהתקיים בסוף השבוע האחרון, הודה מנכ"ל ויו"ר אינטל, פול אוטליני, לעובדים על התנדבותם. במהלך 2008 הקדישו עובדי אינטל מזמנם ביותר מ-40 מדינות, בהיקף של יותר מ-50% בהשוואה ל-2007. למעלה מ-47,000 העובדים (גידול של 16% לעומת 2007), התנדבו בכ-5,500 בתי ספר, בארגוני תמיכה בקהילה ובארגונים אחרים ללא כוונת רווח.

"ההתנדבות היא חלק מערכי אינטל", אמרה שלי אסקיו סגנית נשיא, לאחריות חברתית וקשרי קהילה באינטל, "אי-הוודאות הכלכלית גורמת לכך שההתנדבות חשובה היום יותר מאי-פעם, ומחויבותה של אינטל גדולה מתמיד. מיליון שעות התנדבות, והמענק המקביל שנתנה קרן אינטל,בסך כ-8 מיליון דולרים למען בתי ספר וארגונים ללא כוונת רווח, הינם משמעותיים מאוד עבור הקהילות בהן עובדינו חיים ועובדים".

בשנת 2008 תרמו עובדי אינטל ישראל (6,100 עובדים) 62,400 שעות התנדבות במגוון פעולות. בכך שילשו ויותר את שעות ההתנדבות בשנת 2007, שעומד על 19,000 שעות. יותר מ-30% משעות ההתנדבות של אינטל ישראל הינן עבור התנדבויות המשכיות (ולא חד פעמיות). בפעילות ההתנדבותית השתתפו מעל 4,500 עובדים, אשר מהווים כ-% 70 מכלל עובדי אינטל בישראל.

מגוון פעילות ההתנדבות היה רב, החל מפעילות חינוך ועד לפעילויות לשיקום הסביבה כמו שיקום גנים וצביעת מתקני ציבור. תוכניות ההתנדבות התקיימו בבתי הספר, במועדוני נוער, בבתי קשישים ואוכלוסיות ייחודיות. כמו כן הועברו על ידי עובדי החברה קורסי אינטרנט ומחשבים למובטלים ולנגמלי סמים, לעולים חדשים, ולמבוגרים בני 55 ומעלה. 
 
אחת הדוגמאות לפעילות התנדבותית משמעותית הינה תוכנית המתנדבים של אינטל המתמקדת במתמטיקה ומדעים, הנקראת בישראל "חושבים חיובי". תלמידי תיכון בישראל מגיעים לקמפוסים של אינטל אחרי שעות בית הספר, ולומדים בהם בסיוע של מתנדבי אינטל, אשר נותנים להם שעורי עזר במקצועות המדעים. אחד התלמידים כתב בהערכה שלו לגבי התוכנית: "מתמטיקה הפכה פתאום לנושא מעניין, מיוחד, יפהפה, ואפילו – מי היה מאמין – פשוט".

בסן חוזה, קליפורניה, ליד מטה החברה בסנטה קלרה, למדו צעירים מוגבלים כיצד לרכוב על אופניים, וזכו בתהליך גם בביטחון ועצמאות, וכל זאת בסיועם של אינטל וארגון ללא כוונת רווח בשם Lose The Training Wheels.

בהודו, לימד מתנדב מטעם אינטל בני נוער לגדל גינת ירק, ונתן להם מידע קריטי בנושאים בריאותיים, שאפשר לתלמידים ולבני משפחותיהם לאכול ולשמור על בריאות טובה יותר. בברזיל, הזמינו מנהלי מכירות מאינטל צעירים מקהילות טעונות טיפוח לקמפוסים של החברה כדי ללמוד ולהתלמד.

אבל לא רק בני אדם הרוויחו מההתנדבות הרבה באינטל. במסצ'וסטס, התוכנית להצלת הבז הצפוני הנמצא בסכנת הכחדה, מצליחה מעל לצפוי הודות לעובדי אינטל שבנו תיבות עץ הנחוצות לבז לקינון. מתנדבי אינטל אימצו צבים במלזיה, ולאחד הצבים, ששמו "אינטל", אף הצמידו משדר לווייני שיסייע למומחים לאבחן מדוע אוכלוסיית הצבים מתדלדלת.

באמצעות המומחיות שטופחה באינטל, ניהלה קבוצת עובדים ממשאבי האנוש במשרדי החברה בניו מקסיקו משרד תעסוקה במרכז מקומי לשירות המשפחה, סייעה ללקוחות לעדכן את קורות החיים שלהם ולמלא בקשות עבודה, ונתנה להם עצות להתנהגות בראיון עבודה. ההתנדבות מסוג זה, לפי כישורי העובדים, התקבלה בצורה טובה כל כך בקהילות אינטל בכל רחבי העולם, כך שאינטל מתכננת להמשיך את המומנטום שנצבר בשנת הארבעים שלה, ולהתמקד יותר בתחום ההתנדבות. עובדים בעלי כישורים מיוחדים יופנו להתנדב בקהילה לפי צרכיה. מאמציהם יזכו את הארגונים במענקים, ובמקביל הם יספקו להם שירותים מקצועיים רבי ערך בתחומים כגון כספים, משאבי אנוש, תכנון אסטרטגי, הנדסה, טכנולוגיית מידע ועוד.

דוגמאות נוספות להתנדבות ניתן לראות באתר אינטל.

מיליון שעות התנדבות לאינטל Reviewed by on . ילדי בית ספר, משפחות נזקקות, קשישים ואף צבים, היו רק חלק מהנהנים מאירועי ההתנדבות של שנת הארבעים לייסוד אינטל, שנחגגו על ידי תרומה של מיליון שעות התנדבות במהלך ילדי בית ספר, משפחות נזקקות, קשישים ואף צבים, היו רק חלק מהנהנים מאירועי ההתנדבות של שנת הארבעים לייסוד אינטל, שנחגגו על ידי תרומה של מיליון שעות התנדבות במהלך Rating:

הגיבו