תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » יס הכריזה על שירות שמבטל את השיהוי בשירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט
מהמגרש למסך ללא שיהוי. מימין: אילן סיגל, סמנכ"ל שיווק, יס, ורן גוראון, מנכ"ל יס. צילום: דפי דלויה

יס הכריזה על שירות שמבטל את השיהוי בשירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט

יס פיתחה בשיתוף סינמדיה טכנולוגיה המאפשרת צפייה בשידורים חיים בשירותי הטלוויזיה באינטרנט של החברה בזמן אמת וללא שיהוי ● השירות יוטמע אוטומטית בקרב לקוחות שירות +yes ויופעל בתחילה בערוצי הספורט והשידורים העיקריים

מאת 15 ביולי 2020, 12:35 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הגול מגיע למסך שלכם דקה לאחר ששמעתם צעקות "גול" אצל השכנים? חברת יס (yes) השיקה היום פיתוח חדש שלה, שלדבריה מבטל את השיהוי (Delay) הקיים בשידורי טלוויזיה אינטרנטיים. לדברי החברה, שירות yes+Live החדש יופעל בקרב לקוחות +Yes של החברה ללא עלות החל מספטמבר הקרוב, ויופעל באופן אוטומטי וללא צורך בפעולה יזומה של הלקוחות.

מדובר, לפי החברה, באתגר עולמי, שספקיות הטלוויזיה בכל מדינה מנסות למצוא עבורו פתרון. השפעה של שיהוי זה משמעותית במיוחד בעת צפייה בשידורי ספורט חיים, בתוכניות ריאליטי, במהדורות חדשות, בשידור אירועים חשובים, בתחרויות וכדומה.

במהלך השנה האחרונה עבדה יס בשיתוף חברת סינמדיה (Synamedia) הישראלית על הפיתוח הטכנולוגי המבטל את השיהוי, ולדברי אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק של יס, "אנחנו הראשונים בעולם שפתרו את הדיליי הזה, והראשונים בעולם להשיק אותו". לדבריו, השיהוי נובע מההבדל בין טכנולוגיות השידור המסורתיות לבין שירותי ה-OTT על גבי רשת האינטרנט. בפלטפורמות מבוססות אינטרנט התוכן לא מוצג באופן מיידי על המסך, אלא השידור מחולק למקטעי וידיאו בני כשש שניות, כאשר הממיר שקולט אותם מבצע ראשית תהליך של "אגירה" ורק לאחר קליטה של כמה מקטעי וידיאו התוכן משודר על גבי המסך. מדובר בפער זמנים של בין 40 שניות לשתי דקות ולעיתים אפילו יותר מרגע קבלת האות עד להופעתו על מסך הטלוויזיה. "הפתרון שפיתחו החברות מבוסס על פירוק השידור למקטעים זעירים של מידע", ציין אילן. "ואותו פירוק וצמצום מקטעי הווידיאו לחלקים זעירים מאפשר הזרמה מהירה מאוד של מידע במערכות השידור, וכך התוכן מופיע על המסך ללא שיהוי". אילן ציין גם, כי "הטמעת תקן זה דרשה פיתוח יכולות מתקדמות לכל אורך מערכות השידור, אשר מאפשרות למקטעי הווידיאו הזעירים לעבור בצורה מהירה ורציפה ולהגיע למסך הטלוויזיה הביתי ללא שיהוי. במסגרת הפיתוח שודרגו ועודכנו מערכות השידור של יס במערכות ייעודיות, התומכות ומשדרות תוכן בטכנולוגיה זו".

עוד ציינו בכירי החברה, כי השירות זמין כמובן באינטרנט המבוסס על סיבים אופטיים, אבל יכול להתקיים גם בכל מקום שיש בו אינטרנט רחב רגיל.

השירות החדש לא יהיה זמין ללקוחות שירות Sting TV, ובתחילה יינתן רק בממירי האנדרואיד של החברה, כשבחודשים הקרובים, לאחר התיאום מול אפל, ישולב גם בקרב לקוחות שמשתמשים באפל TV.

הטכנולוגיה החדשה תופעל בבתחילה ב-11 ערוצים, בהם ערוצי הספורט המובילים וערוצי השידור הישראליים העיקריים של רשת וקשת, ובהמשך יורחב ל-16 ערוצים בסך הכל, בהם גם כאן 11.

לדברי רן גוראון, מנכ"ל יס, "יס היא חברת הלוויין הראשונה בעולם שהודיעה לפני כשנה וחצי על מעבר לשידורים על גבי האינטרנט, וכך, כבר במהלך השנה הבאה נהיה חברת הטלוויזיה הגדולה בישראל המשדרת על גבי רשת האינטרנט, ובפברואר 2026 ייפסקו השידורים באמצעות הלוויין עמוס 3, והחברה תעבור לחלוטין לשירות אינטרנטי".

יס הכריזה על שירות שמבטל את השיהוי בשירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט Reviewed by on . הגול מגיע למסך שלכם דקה לאחר ששמעתם צעקות "גול" אצל השכנים? חברת יס (yes) השיקה היום פיתוח חדש שלה, שלדבריה מבטל את השיהוי (Delay) הקיים בשידורי טלוויזיה אינטרנ הגול מגיע למסך שלכם דקה לאחר ששמעתם צעקות "גול" אצל השכנים? חברת יס (yes) השיקה היום פיתוח חדש שלה, שלדבריה מבטל את השיהוי (Delay) הקיים בשידורי טלוויזיה אינטרנ Rating: 0

הגיבו