תוכן שיווקי

נאס"א משתמשת ב-Red Hat OpenStack במחקר כוכבי לכת

רד-האט מאפשרת את הטכנולוגיה שמאחורי מחקר כוכבים, ועוזרת ל-JPL למקסם קיבולת שרתים ואחסון לעיבוד פרויקטי טיסה ונתוני מחקר באמצעות ענן OpenStack פרטי

10/05/2016 13:48
הלוגו הישן של רד-האט. מצאו את ההבדלים

רד-האט (Red Hat), הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה כי המעבדה להינע סילוני של נאס"א (NASA), JPL, בנתה ענן פרטי המבוסס על פלטפורמת ענן Red Hat OpenStack. זאת תוך חיסכון משמעותי בזמן ומשאבים המושקעים במרכזי נתונים, ובמקביל ארגון מחדש ואיחוד החומרה הפנימית שלהם.

JPL, שהינו המרכז העיקרי של נאס"א לחקר רובוטי של מערכת השמש, השתמש בטכנולוגיות OpenStack ו-Linux של רד-האט למודרניזציה של קיבולת האחסון והשרתים הפנימית, מה שאפשר לתמוך במאות מדענים ומהנדסים העוסקים במשימות המרכז.

JPL של נאס"א הובילה להישגים משמעותיים רבים בחקר החלל, החל מיצירת הלוויין הראשון של ארצות הברית עד לשיגור רכב חללי לכל כוכבי הלכת במערכת השמש, וכל ארבע גשושיות החלל שנחתו על מאדים. היום, משימות גישוש אלה מסתמכות באופן משמעותי יותר על יכולות מחשוב ענן כדי לעבד בקשות מפרויקטי טיסה, וחוקרים עובדים עם נתוני משימות.

מסורתית, רוב התשתית של JPL התבססה על חומרת שרתים מותקנת באתר המעבדה. מהנדסי JPL בנו באתר ענן OpenStack עבור קיבולת מחשוב ענן גדולה וגמישה אותה הם יכולים לספק למדעני משימות ומהנדסים, כשהם מתכננים להעביר אל ארכיטקטורת ענן פרטי יעילה יותר פעילויות מחשוב קריטיות שנדרשו עד עתה להיות באתר.

עמידה בשיאי ביקוש

פריסת פלטפורמת Red Hat OpenStack מספקת ל-JPL קיבולת מחשוב בקנה מידה ארגוני, שתאפשר לחוקרים לנצל את הענן הפרטי שלהם ולהשתמש במשאבי ענן חיצוניים כגון שירותי האינטרנט של אמזון (AWS) כאשר הדבר הכרחי לצורך עמידה בשיאי ביקוש.

הניסיון של רד-האט בהשתתפות לאורך זמן ב-OpenStack Foundation ותרומות לפרויקטים ספציפיים בפלטפורמה, עשו את רד-האט לשותף מתאים היטב ל-JPL.

רד-האט מובילה בתרומה לקהילת OpenStack ובעבודתה לספק פלטפורמת OpenStack מוכנה לייצור עבור לקוחות ארגוניים.

Red Hat OpenStack Platform הנו פתרון תשתית-כשירות (IaaS) עתיר סקלאביליות ומוכן לפרודקשן, הממוצב כפלטפורמת ענן בקוד פתוח מועדפת על מספר הולך וגדל של ארגונים גלובליים.

הפלטפורמה, שתוכננה לפעילות עם Red Hat Enterprise Linux ומגובה על ידי תמיכת מחזור חיים של רד-האט, מציעה תשתית פתוחה עבור פריסות ענן.

רדהאש באלאקרישנן, מנכ"ל OpenStack ברד-האט, אמר כי "NASA JPL נמצאת בחזית החדשנות הנתמכת על ידי טכנולוגיה. אנו שמחים על כך שקיבולת המחשוב הדרושה למשימות המחקר שלהם מופעלת על ידי פלטפורמת Red Hat OpenStack. זוהי הוכחה לאמינות, זמינות וסקלאביליות המוצעות על ידי תשתית ענן פתוחה במלואה, הבנויה על פלטפורמת Red Hat OpenStack. אנו גאים בשותפות עם NASA JPL כדי לענות על הצורך בתשתית אג'ילית שתענה לגידול הצפוי שלהם, תוך סיוע בהקטנת שטח מרכז הנתונים".

כדי לדעת יותר לחצו כאן.

אירועים קרובים