תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » הרבעון של פייבר: זינוק בהכנסות, צניחה בהפסדים
מיכה קאופמן, מנכ"ל פייבר. צילום: עומר הכהן

הרבעון של פייבר: זינוק בהכנסות, צניחה בהפסדים

החברה הציגה ברבעון השני זינוק של 82% בהכנסות וכמעט מחיקה של ההפסד הנקי ● היא עדכנה את התחזיות ולמרות הקורונה, צופה 2020 הרבה יותר אופטימית ממה שחזתה עם סיום הרבעון הראשון

מאת 5 באוגוסט 2020, 15:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פייבר (Fiverr), שמציעה פלטפורמה שמקשרת בין פרילנסרים ומעסיקים, סיימה את הרבעון השני עם תוצאות טובות: עלייה תלולה בהכנסות וצניחה בהפסדים, עד כדי כמעט מחיקה של ההפסד הנקי. גם המגמות במחצית הראשונה של השנה היו חיוביות. יתרה מכך, החברה עקפה את התחזיות לרבעון, סעיף ה-EBITDA עבר בפעם הראשונה לרווחיות (של 3.1 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.9 מיליון ברבעון המקביל אשתקד), מוקדם משצפו בה, והיא העלתה את התחזיות שלה לשנה הנוכחית.

ההוצאות של פייבר עלו במהלך הרבעון ב-7.1% ל-47.1 מיליון דולר וההכנסות זינקו ב-81.8% ל-47.1 מיליון. כתוצאה מהעלייה הגבוהה יותר בהכנסות מאשר בהוצאות, החברה הגיעה לנתון כמעט מאוזן בסעיף הרווחיות הנקייה – הפסד של 124 אלף דולר בלבד – צניחה של יותר מ-98%. גם ההפסד התפעולי ירד בחדות – במקרה זה בכמעט 94%, מה שהביא אותו לעמוד על 598 אלף.

בסעיפים הגולמיים, ההוצאות זינקו ב-50% לשמונה מיליון דולר, הרווח טיפס ב-90% ל-39.1 מיליון והרווח השולי עמד על 83.12%.

המגמות במחצית הראשונה לא היו שונות, כאמור, מאלה שנרשמו ברבעון השני: גם כאן, היא רשמה נתונים חיוביים בסעיפים העיקריים. ההוצאות עלו ב-28.4% ל-73.6 מיליון דולר וההכנסות זינקו ב-66.3% ל-63.5 מיליון. כתוצאה מכך, פייבר רשמה ירידה חצי שנתית של 6.5% בהפסד התפעולי לשבעה מיליון דולר וצניחה של 64.5% בהפסד הנקי ל-6.3 מיליון.

שיפור ניכר בתחזיות החברה

פייבר פרסמה תחזית מעודכנת, שלפיה היא צופה ברבעון הנוכחי, השלישי של השנה, הכנסות של בין 48 ל-49 מיליון דולר – צמיחה של בין 72% ל-76% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מדובר בסכום גדול הרבה יותר מתחזיות האנליסטים, שצופים שהן יגיעו ל-37.9 מיליון דולר. גם ברבעון השלישי, החברה צופה שה-EBITDA יהיה חיובי, ויעמוד על שניים עד שלושה מיליון דולר. בנוסף, פייבר מעלה (שוב) את התחזית השנתית וצופה הכנסות של בין 177.5 ל-179.5 מיליון דולר, הרבה מעבר לתחזית הקודמת, שהעריכה אותן ב-145.5 עד 147.5 מיליון. התחזית המעודכנת משקפת צמיחה של 66%-68% לעומת ההכנסות ב-2019.

כמו כן, על פי פייבר, השנה צפויה להסתיים עם EBITDA בסך של בין 4.5 ל-6.5 מיליון דולר, אל מול תחזית קודמת להפסד של בין שבעה לתשעה מיליון. החברה אף צפתה שהיא תעבור ל-EBIDTA חיובי במחצית השנייה של 2021 – תחזית שהתבררה, לשמחתה, כלא נכונה.

מיכה קאופמן, מייסד ומנכ"ל פייבר, כינה את התוצאות "מדהימות, בעיצומו של משבר הקורונה. השינויים הדיגיטליים מחייבים את החברות העסקיות לשנות את המבנה שלהן, מה שמקנה לנו יכולות צמיחה גבוהות בעתיד".

הרבעון של פייבר: זינוק בהכנסות, צניחה בהפסדים Reviewed by on . פייבר (Fiverr), שמציעה פלטפורמה שמקשרת בין פרילנסרים ומעסיקים, סיימה את הרבעון השני עם תוצאות טובות: עלייה תלולה בהכנסות וצניחה בהפסדים, עד כדי כמעט מחיקה של הה פייבר (Fiverr), שמציעה פלטפורמה שמקשרת בין פרילנסרים ומעסיקים, סיימה את הרבעון השני עם תוצאות טובות: עלייה תלולה בהכנסות וצניחה בהפסדים, עד כדי כמעט מחיקה של הה Rating: 0

הגיבו