תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ביל גייטס: "מדינות שנסגרו בגלל הקורונה יוכלו לשוב לאיזון בתוך 6-10 שבועות"
ביל גייטס. צילום: מחלקת DFID הבריטית, מתוך ויקיפדיה

ביל גייטס: "מדינות שנסגרו בגלל הקורונה יוכלו לשוב לאיזון בתוך 6-10 שבועות"

מייסד מיקרוסופט ערך מפגש וירטואלי, שהוגדר כ"שאלו אותי כל דבר", בערוץ Reddit, וענה את התשובה המרגיעה כשנשאל כמה זמן "זה" יימשך ● המייסד המיתולוגי של מיקרוסופט הבהיר בדבריו שהוא תומך בסגר - אותו הוא מכנה "כיבוי" - ובביצוע בדיקות רבות

מאת 19 במרץ 2020, 12:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ביל גייטס, המייסד המיתולוגי של מיקרוסופט בעבר, ומיליארדר ופילנתרופ מוביל בהווה, מוטרד מהקורונה כמעט כמו כולנו – אבל אולי מעט פחות, בהתבסס על הידע שלו ועל מהלכים שהוא נוקט למען המלחמה בנגיף.

אחרי שבאחרונה למדנו כי כבר ב-2015 גרס גייטס בהרצאת טד שלו ש"האסון הגדול הבא הוא וירוס מידבק"; ולאחר שבשבוע שעבר נודע כי קרן ביל ומלינדה גייטס התאגדה עם Wellcome Trust ומסטרקארד בכדי להשיק מאיץ טיפולי (Therapeutics Accelerator) בשווי 125 מיליון דולר, שיסייע למאבק במגפת הקורונה; כעת גייטס גם מנסה להרגיע את החששות.

אתמול (ד'), במהלך סשן וירטואלי שכונה "שאלו אותי כל דבר" שנערך בערוץ של Reddit, נשאל גייטס, כמה זמן תימשך מגיפת הקורונה. גייטס השיב: "אם מדינה עושה עבודה טובה עם בדיקות וסגר – אז תוך 6-10 שבועות היא אמורה לראות מעט מאוד מקרים ולהיות מסוגלת לפתוח מחדש הכל".

עשר דקות לפני האירוע המקוון, בסביבות השעה 19:00, צייץ גייטס והזמין את 49.1 מיליון העוקבים שלו בטוויטר למפגש אונליין, שבו הבטיח לענות על כל תהיה או ספק בנוגע ל-COVID19. היזם המפורסם גם צירף לציוץ צילום ביתי מחויך שלו, עם כלבו, כשהוא אוחז בשלט ובו איור של דמות "חייזרית" משהו בתוך מבנה, ועליו הכיתוב: "זה ביל גייטס עובד מהבית".

בהרצאת הטד שלו מ-2015 הוא נשמע פחות אופטימי כשטען ש-"אם משהו יהרוג יותר מ-10 מיליון אנשים בעשורים הקרובים, קרוב לוודאי שזה יהיה וירוס מדבק מאוד, ולא מלחמה". גייטס הדגיש אז גם כי "אנחנו לא מוכנים למגיפה הבאה". ואכן, כיום מתחוור שלמדינות העולם, גם למפותחות ביותר, אין צוותים של אפלידמיולוגים שמוכנים להתמודדות עם עשרות אלפי חולים, ושהן לא באמת ערוכות למגיפה העולמית, שכאמור נחזתה על ידי גייטס ומומחים אחרים כבר מזמן.

גייטס, הידוע בנדבנותו ובהתבוננותו אל העתיד, התייצב למפגש המיוחד שבוע בלבד לאחר שהודיע שהוא פורש מדירקטוריון מיקרוסופט, וכן ממועצת המנהלים של ברקשייר הת'אווי, בכדי להתמקד יותר זמן בסדרי העדיפויות הפילנתרופיים שלו.

בפוסט בלינקדאין, שכותרתו "ממקד את זמני", כתב גייטס כי קיבל החלטה לפרוש להקדיש יותר זמן לעשייה הפילנתרופית הכוללת עיסוק נרחב בתחומים דומיננטיים כמו בריאות עולמית, חינוך והתמודדות עם משבר האקלים, זה שלפני פרוץ הקורונה היה הנושא המדאיג ביותר על סדר יומם של מובילי דעה ועתידנים רבים.

באירוע ב-Reddit גייטס הסביר בהרחבה שלתפישתו סגר הוא אמצעי חשוב לשם הכלת והפחתת התפשטות הנגיף הקטלני. "בשלב הנוכחי יש הרבה מקרים במדינות עשירות. עם הפעולות הנכונות, כולל בדיקות והתרחקות חברתית (שאני מכנה 'כיבוי')", אמר, "בתוך 2-3 חודשים המדינות העשירות אמורות להצליח להימנע מרמות זיהום גבוהות".

על אף האופטימיות המסוימת, גייטס המשיך והסביר: "אני דואג לכל הנזק הכלכלי, אך חמורה מכך תהיה השפעת כל זה על המדינות המתפתחות, שאינן יכולות לבצע את ההתרחקות החברתית באותו אופן כמו מדינות עשירות, ושיכולת קיבולת בית החולים שלהן נמוכה בהרבה".

ואולם, בתשובה לשאלה מה האמריקנים יכולים לעשות כדי לעזור לאחרים במדינה, גייטס הדגיש כי האנשים צריכים להישאר רגועים למרות הנסיבות.

ביל גייטס: "מדינות שנסגרו בגלל הקורונה יוכלו לשוב לאיזון בתוך 6-10 שבועות" Reviewed by on . ביל גייטס, המייסד המיתולוגי של מיקרוסופט בעבר, ומיליארדר ופילנתרופ מוביל בהווה, מוטרד מהקורונה כמעט כמו כולנו - אבל אולי מעט פחות, בהתבסס על הידע שלו ועל מהלכים ביל גייטס, המייסד המיתולוגי של מיקרוסופט בעבר, ומיליארדר ופילנתרופ מוביל בהווה, מוטרד מהקורונה כמעט כמו כולנו - אבל אולי מעט פחות, בהתבסס על הידע שלו ועל מהלכים Rating: 0

תגובות (2)

 • Avatar

  עומר

  דמות "חייזרית"? זה הלוגו/אייקון של Reddit. הרי מצויין בתוך הכתבה ששם נערך האירוע.

 • Avatar

  מוני

  גייטס ניסה להדביר את המלריה , שהיא מחלה ידועה ופשוטה יחסית שכמעט הייתה נחלת העבר וגם בכך לא הצליח למרות השקעה אדירה.
  וירוס הקורונה הוא וירוס ערמומי ומרושע שכל מוטציה שלו יכולה להוריד את העולם על הבירכיים , כמו וירוסים רבים אחרים ולכן יש לשנות את הגישה תוך התייחסות לתפיסות מקרו כמו תורת הישרדות המינים הברירה הטבעית

הגיבו