תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ביל גייטס ב-2015: "האסון הגדול הבא: וירוס מידבק"

ביל גייטס ב-2015: "האסון הגדול הבא: וירוס מידבק"

כך צפה בהרצאת טד שנשא ב-2015 ביל גייטס, וניבא בדיוק מפחיד את מה שקורה היום במשבר הקורונה: התפרצות מהירה, חוסר מוכנות, משבר כלכלי ● וגם קצת אופטימיות: הקידמה וההתפתחויות במדע ובטכנולוגיה יסייעו לנו להתגבר מהר יותר

מאת 17 במרץ 2020, 15:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לא רק סופרים ישראלים: ביל גייטס, מייסד משותף של מיקרוסופט, ניבא את אסון הקורונה ב-2015, בהרצאת טד, שבה דיבר על כיצד יכה באנושות האסון הגדול הבא, שלא יהיה מלחמה גרעינית, אלא חיידקים.

יתרה מכך, גייטס הצהיר, שברגע שהאסון הזה יכה באוכלוסיית העולם, נהיה כולנו לא מוכנים אליו בצורה גורפת. נראה כי הוא צדק.

"אם משהו יהרוג יותר מ-10 מיליון אנשים בעשורים הקרובים, קרוב לוודאי שזה יהיה וירוס מידבק מאוד, ולא מלחמה", הוא אמר בהרצאת טד שלו, והדגיש גם, כי "אנחנו לא מוכנים למגיפה הבאה". לרוע מזלנו, למדינות העולם אין צוותים של אפלידמיולוגים שמוכנים להתמודדות עם עשרות אלפים כדי להציל את אוכלוסיית העולם. בהשוואה לצבאות שמוכנים להיפרס בכל רגע במקרה של מלחמה נגד בני אדם אחרים, למעשה יש לנו תמיכה קטנה מאוד אם תפרוץ מגיפה, הוא אמר, וגם כאן צדק.

דבריו נשמעים כיום נכונים מאוד לאור המצב בעולם של התפשטות הנגיף במהירות האור, שמדביק כבר מאות אלפי אנשים  מאז שפרץ בסוף דצמבר 2019.

בהרצאתו, אמר גייטס גם, שההתפתחויות הקיימות יסייעו לנו במלחמה נגד התפרצות מין זו. למשל, התפתחויות בטכנולוגיה סייעו לנו להפיץ את הידיעות במהירות בכל העולם, והתפתחויות במדע יסייעו לנו לקצר את משך הזמן של חקירת הנגיף ויצירת תרופה או חיסון להילחם בו.

גייטס ציין כי יש להתכונן למשבר בריאות עולמי כמו שאנו מתכוננים למלחמה, ואמר כי צריכה להיות מערכת התראה ותגובה עולמית – משהו שלא קיים היום.

גייטס אף אמר את מה שכולנו יודעים: התקציבים שיהיה בהם צורך כדי לקיים מערכות בריאות איתנות, חוקרים, אמצעים טכנולוגיים וצוותי תגובה במצב מוכנות – יהיו צנועים מאוד. נראה אכן, כי זהו אחד ההיבטים הקשים עם התפרצות הקורונה, שיהיה לה תוצאות כלכליות קשות בעולם כולו.

ביל גייטס ב-2015: "האסון הגדול הבא: וירוס מידבק" Reviewed by on . לא רק סופרים ישראלים: ביל גייטס, מייסד משותף של מיקרוסופט, ניבא את אסון הקורונה ב-2015, בהרצאת טד, שבה דיבר על כיצד יכה באנושות האסון הגדול הבא, שלא יהיה מלחמה לא רק סופרים ישראלים: ביל גייטס, מייסד משותף של מיקרוסופט, ניבא את אסון הקורונה ב-2015, בהרצאת טד, שבה דיבר על כיצד יכה באנושות האסון הגדול הבא, שלא יהיה מלחמה Rating: 0

תגובות (7)

 • Avatar

  חגי

  הוא לא אמר דבר חדש. אבל ההתרעו כנגד התפרצות של וירוס הן כמו ההתרעות כנגד רעידת אדמה – זה לא קורה כל כך הרבה בשביל שישקיעו בזה כל כך הרבה משאבים באופן קבוע.
  מלחמות, לעומת זאת, קורות יותר וצבא חזק נדרש בעיקר כדי למנוע מלחמה – כמאזן אימה.
  בעצם האמירה שלו היא שצריך להשקיע יותר באפידימולוגים ושאר גורמי הבריאות בשביל משהו שקורה בפועל פעם במאה שנה במקרה הקיצוני… (יכל לקרות יותר, אבל המצב הנוכחי מסתבר הספיק כדי למנוע כמה מגיפות בסוף המאה ה-20).

  אז כאמירה כלכלית – הוא לא צודק. כאמירה חברתית, גם לא בטוח. זה שבני אדם בעולם המודרני חושבים שהם בטוחים בביתם ובמדינתם זו פיקציה. מספיק ללמוד כמה מאות שנים של היסטוריה (ולא ממש משנה של איזו תקופה) כדי להבין שתמיד יהיו מגפות ומלחמות וחוסר יציבות.
  למעשה, יש סיכוי די נמוך שמישהו יחיה 80 שנה מבלי לראות שתי מלחמות קשות, מגפה אחת לפחות ושלוש נפילות כלכליות קשות.

 • Avatar

  דרור

  יותר מזה: אם היה צוות אפידמיולוגי ברמה גבוהה שיידע להתמודד עם מגיפה כזאת לפני שהיא מכה בעל האנושות – אז רוב האנושות (וטראמפ) היו אומרים "תראו, זה בכלל לא היה ככ נורא. הצוות הזה יקר ומיותר) – ולך תוכיח ההיפך…

 • Avatar

  לדרמן

  מה דעתכם?

 • Avatar

  ישראל צבי פרימור

  דעתי היא שכדאי לראות את הסרט הבא ואולי לחשוב אחרת על תפקידיו של ביל גייטס
  https://www.educated-choice.com/plandemic-pt1/
  יכול להיות שהוא ידע משהו שאנחנו לא ידענו אז

 • Avatar

  דודו מושקוביץ

  כמו שאמר חברי היקר פרימור
  הרי הוא לא נביא אלא חייב ליהות שהוא ידע משהו שהחביאו מאיתנו ויש שיאומרו שהוא אחראי לכך

 • Avatar

  אל

  ביל גייטס אחראי ישיר ל"מגיפה" זה ברור כשמש בצהרי היום .

 • Avatar

  העילום

  הוא. עושה. הכוונה את הקורונה שכך מקבלי. החיסון אולי ימותו אחרי שנה

הגיבו