תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » בגלל הקורונה: מיקרוסופט צופה שתפספס את תחזית ההכנסות
סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט. צילום: קובי קנטור ז"ל

בגלל הקורונה: מיקרוסופט צופה שתפספס את תחזית ההכנסות

החברה הורידה את התחזית ביותר מ-3%, עקב מחסור צפוי במחשבים האישיים שלה בשוק ● בכך מצטרפת מיקרוסופט לחברות רבות אחרות שחוות פגיעה בעסקים בעקבות המשבר, כולל אפל

מאת 27 בפברואר 2020, 12:53 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עוד קורבן של הקורונה: מיקרוסופט הודיעה אמש (ד') כי הפעילות העסקית שלה נפגעת מהמשבר סביב הנגיף וכי היא צופה שתפספס את תחזית ההכנסות לרבעון. בחברה מעריכים שההכנסות ברבעון הנוכחי יסתכמו ב-10.75 מיליארד דולר, לעומת צפי קודם של 11.15 מיליארד.

החברה הזהירה שהמשבר עלול לפגוע במכירות המחשבים האישיים שלה, לרבות טאבלטי ה-Surface.

בהודעתה מצטרפת מיקרוסופט לחברות עסקיות רבות אחרות שחוזות שהמשבר יפגע בהן, ובכלל זה ענקיות טק דוגמת אפל. זאת, מפני שלאחר התגלות הנגיף השביתו חברות רבות את האתרים שלהן בסין. כך גם מיקרוסופט, שעשתה זאת לפני כשלושה שבועות. מאז חזרו האתרים האלה לפעילות, אבל במהירות איטית יותר מהצפוי.

הבעיה של מיקרוסופט, כמו של חברות היי-טק אחרות, היא בשרשרת האספקה. רבות מהחברות מייצרות את המוצרים שלהן בסין ובמדינות אחרות במזרח הרחוק, באמצעות קבלני משנה, שמספקים להן אלמנטים שונים מתהליך הייצור. כשסין כמעט משותקת וההערכה היא שכ-750 מיליון בני אדם נמצאים בהסגר מלא או חלקי, ברור שהפעילות העסקית של החברות הללו בסין נפגעת.

לאחר סגירת המסחר בוול-סטריט אמש ירד שער המנייה של החברה ב-1.9%, אולם נכון לכתיבת שורות אלה הוא שב לעלות, ביותר מ-1%.

בגלל הקורונה: מיקרוסופט צופה שתפספס את תחזית ההכנסות Reviewed by on . עוד קורבן של הקורונה: מיקרוסופט הודיעה אמש (ד') כי הפעילות העסקית שלה נפגעת מהמשבר סביב הנגיף וכי היא צופה שתפספס את תחזית ההכנסות לרבעון. בחברה מעריכים שההכנסו עוד קורבן של הקורונה: מיקרוסופט הודיעה אמש (ד') כי הפעילות העסקית שלה נפגעת מהמשבר סביב הנגיף וכי היא צופה שתפספס את תחזית ההכנסות לרבעון. בחברה מעריכים שההכנסו Rating: 0

הגיבו