תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » דיווח: אורקל תשתהה במינוי מנכ"ל נוסף – צפרא כץ תכהן לבד
צפרא כץ, מנכ''לית אורקל. צילום: עזרא לוי

דיווח: אורקל תשתהה במינוי מנכ"ל נוסף – צפרא כץ תכהן לבד

מאז מותו של המנכ"ל המשותף שלה, מארק הרד, באוקטובר הציג יו"ר החברה, לארי אליסון, חמישה מועמדים לתפקיד, אך בינתיים החברה לוקחת את הזמן בבחירת המועמד הנבחר, וצפרא כץ תישאר מנכ"לית יחידה

מאת 20 בנובמבר 2019, 14:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

באמצע אוקטובר האחרון נפטר מארק הרד, 62, מי שהיה מנכ"ל משותף של אורקל, עד שעזב את תפקיד המנכ"ל זמן קצר לפני מותו, עקב מה שהוגדר כ-"סיבות בריאותיות". מותו השאיר את שותפתו, הישראלית לשעבר צפרא כץ, לבד על כסא המנכ"לות. החיפושים אחרי מחליף ראוי להרד אמנם ממשיכים, אבל דיווחים אחרונים טוענים שהם עוד יארכו זמן מה.

על פי דיווח מאתמול (ג') של בלומברג, שהתבסס על דברי אנשים המכירים את הנושא, ענקית הטכנולוגיה מרדווד סיטי, קליפורניה, משאירה את השליטה באורקל ליו"ר החברה, לארי אליסון, ולכץ, לפחות לעת עתה.

אליסון הציג עד כה, על פי דברי המקורות, חמישה מועמדים להובלת החברה יחד עם כץ, אבל אף לא אחד מהם נמצא כמתאים. לפי בלומברג, ככל הנראה החברה תמנה לראשונה נשיא, שיוכל לאחר מכן לצמוח לתפקיד המנכ"ל. אחד המקורות עדכן כי אורקל שקלה לקדם בכיר קיים לתפקיד אבל גם החלטה כזו עדיין לא נפלה.

מארק הרד, המנכ''ל המשותף של אורקל לשעבר. צילום: יח"צ

מארק הרד, המנכ"ל המשותף של אורקל לשעבר. צילום: יח"צ

הרד הצטרף לאורקל ב-2010 ומונה לנשיא משותף של החברה, ביחד עם כץ, שכיהנה בתפקיד לבדה מ-2004. לפני שהגיע לאורקל הוא שימש כמנכ"ל HP, ממנה התפוטר לאחר ששמו נקשר בפרשיות מין וכספים. הוא הצטרף לאורקל חודש בלבד לאחר מכן, ואליסון לעג אז ל-HP באמרו ש-"זו הייתה ההחלטה הגרועה ביותר בתחום כוח האדם מאז שהאידיוטים במועצת המנהלים של אפל פיטרו את סטיב ג'ובס לפני שנים רבות".

ארבע שנים לאחר הצטרפותו של הרד לאורקל, בספטמבר 2014, הוא מונה למנכ"ל משותף של החברה, יחד עם כץ. זאת, בעקבות פרישתו של אליסון לאחר 37 שנים בתפקיד. עם כניסתם חולקו תפקידי המנכ"ל ביניהם: כץ קיבלה את האחריות על תחומי הייצור, הפיננסים והמשפטים, ואילו הרד – על המכירות, השירותים והתעשיות הוורטיקאליות.

 

דיווח: אורקל תשתהה במינוי מנכ"ל נוסף – צפרא כץ תכהן לבד Reviewed by on . באמצע אוקטובר האחרון נפטר מארק הרד, 62, מי שהיה מנכ"ל משותף של אורקל, עד שעזב את תפקיד המנכ"ל זמן קצר לפני מותו, עקב מה שהוגדר כ-"סיבות בריאותיות". מותו השאיר א באמצע אוקטובר האחרון נפטר מארק הרד, 62, מי שהיה מנכ"ל משותף של אורקל, עד שעזב את תפקיד המנכ"ל זמן קצר לפני מותו, עקב מה שהוגדר כ-"סיבות בריאותיות". מותו השאיר א Rating: 0

הגיבו