קמפיין של צומת ספרים וקרן אתנה מגייס תרומות למחשבים למורי החינוך המיוחד

המורים והמורות יקבלו ארגז כלים הכולל iPad של אפל, 120 שעות הדרכה, מדפסת, שלוש שנות אחריות, שלוש שנים תמיכה טכנית, גמול השתלמות, מקרן לכיתה, אינטרנט אלחוטי לכיתה ותיק למחשב ● אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה: "ה-iPad מביא לתוצאות מדהימות בקרב תלמידות ותלמידים עם צרכים מיוחדים ומסייע להם לבטא את עצמם וללמוד"

בחודש הבא יחל קמפיין משותף של צומת ספרים וקרן אתנה, הפועלת לקידום ההוראה בישראל, שבמסגרתו יגויסו תרומות לצורך רכישת ארגז כלים דיגיטלי למורי, מורות וגננות החינוך המיוחד בישראל.

במסגרת הקמפיין יימכרו בכל חנויות צומת ספרים ברחבי הארץ צמידי סיליקון עם הכיתוב "Yes I Can, I am Special". מחירו של כל צמיד 10 ש"ח, וההכנסות יוקדשו כולן לרכישת ארגז הכלים הדיגיטלי –  הכולל iPad של אפל, 120 שעות הדרכה, מדפסת, שלוש שנות אחריות, שלוש שנים תמיכה טכנית, גמול השתלמות, מקרן לכיתה, אינטרנט אלחוטי לכיתה ותיק למחשב.

בשנים האחרונות הוכח כי ה-iPad מחולל נפלאות בקרב תלמידות ותלמידי החינוך המיוחד ומשנה באופן משמעותי את חייהם. השימוש ב-iPad פותח צוהר אל עולמם הפנימי של התלמידים ומסייע להם לשפר הן את הלמידה והן את איכות חייהם, תוך חיזוק המוטיבציה ללמוד ולהרחיב את האופקים. ה-iPad משפר את התקשורת הבין-אישית עם המורים, המשפחה והסביבה גם בקרב תלמידים ותלמידות שמעולם לא תקשרו קודם לכן, ומאפשר להם להתמודד בצורה טובה יותר עם קשייהם. כמו כן מאפשר ה-iPad לגלות צדדים חדשים בעולמם של תלמידי החינוך המיוחד, כולל מיומנויות חשיבה והבנה ברמה גבוהה. ה-iPad גם משפר את הצד המוטורי בקרב תלמידים עם צרכים מיוחדים, כולל תיאום עין-יד.

למורות ולמורים מאפשר ה-iPad לתקשר טוב יותר עם תלמידיהם, ומקנה גישה למגוון רחב של חומרי לימוד. הענקת הטאבלטים למורות, למורים ולגננות לחינוך מיוחד מאפשרת להם לסייע לתלמידיהם לממש את הפוטנציאל שלהם. עד כה חילקה קרן אתנה את ארגז הכלים הדיגיטלי ל-7,700 מורות, מורים וגננות לחינוך מיוחד, ובכוונתה להרחיב את החלוקה ל-15,000 מורים לפחות.

"כרשת ייחודית, המטביעה את חותמה על עולם התרבות והחינוך בישראל, אנו שמחים לשתף פעולה עם קרן אתנה ולסייע לה במלאכת הקודש של קידום החינוך המיוחד בישראל", אמר אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים. "אנו סבורים כי תלמידות ותלמידי החינוך המיוחד יכולים להגיע רחוק, ולשם כך על המורים, המורות והגננות להצטייד בכלים טכנולוגיים מתקדמים, על פי החזון של קרן אתנה".

"אנו מודים לרשת צומת ספרים על שיתוף הפעולה בקידום מורות, מורי וגננות החינוך המיוחד", אמר אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה. "הקמפיין בשיתוף עם צומת ספרים הוא נדבך נוסף במסגרת מאמצינו לקדם את החינוך המיוחד בישראל. ה-iPad מביא לתוצאות מדהימות בקרב תלמידות ותלמידים עם צרכים מיוחדים ומסייע להם לבטא את עצמם וללמוד. במקביל, הוא גם מסייע למורות, למורים ולגננות הן בלימוד והן בתקשורת עם התלמידות והתלמידים".

התכנית iPad לכל מורה לחינוך מיוחד" הושקה על ידי קרן אתנה בנובמבר 2015. בנוסף, תוכניותיה של קרן אתנה כוללות גם את "ארגז כלים דיגיטלי לכל מורה" (הושקה ב-2007), "ארגז כלים דיגיטלי  לכל גננת" (הושקה ב-2012) "ארגז כלים דיגיטלי לכל מורה למדעים" (הושקה ב-2014) , ו"ארגז גלים דיגיטלי לכל מורה לאנגלית" (הושקה ב-2018). עד היום חילקה קרן אתנה מחשבים ניידים, טאבלטים ומכשירי iPad (בהתאם לתוכניות השונות) עם שאר המרכיבים של ארגז הכלים הדיגיטלי ליותר מ-23,400 מורות, מורים וגננות ב-1,981 בתי ספר וגני ילדים ב-153 רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

התוכניות השונות של ארגזי הכלים הדיגיטליים למורות, למורים ולגננות מתאפשרות בזכות תרומתם של קרן אתנה ושותפיה: הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בנק מסד, משרד החינוך, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן משפחת סילבן אדמס, מגבית קנדה, ותורמים ושותפים נוספים.

קרן אתנה הפיקה סרטון ייחודי, מרגש ונוגע ללב, המציג את סיפורם של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, המתארים כיצד ה-iPad מאפשר לילדיהם להתבטא בנושאים שונים ולתקשר איתם ועם סביבתם, לאחר ששנים רבות לא יכלו לעשות זאת.

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים