תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בינה מלאכותית » סופסוף אמזון מגלה: כמה מכשירים מבוססי אלקסה נמכרו עד כה?
Echo של אמזון, הבית של אלקסה. צילום: יח"צ

סופסוף אמזון מגלה: כמה מכשירים מבוססי אלקסה נמכרו עד כה?

אחרי שנים שבהן התחמקה מהשאלה הזו, ענקית הקמעונאות אונליין חשפה סופסוף בדיוק כמה מכשירים שבהם פועלת העוזרת הקולית החכמה שלה, אלקסה, נמכרו - והמספר עצום: 100 מיליון!

מאת 6 בינואר 2019, 11:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אולי לא הייתם מודעים לכך, אבל מלחמה אמיתית משתוללת בחוץ – המאבק בין העוזרים הקוליים של אמזון, אפל, גוגל ומיקרוסופט על חיבת הקהל.

מחקר שנערך לאחרונה קבע כי העוזר המכונה Google Assistant של גוגל הוא אינטליגנטי ביותר מבין החבורה הקיימת, שעונה מלבדו על השמות אלקסה, סירי וקורטנה. הוא ניצח את המתחרים, לאחר שבמבחן שנערך הצליח לענות על 87.9% מהשאלות בצורה נכונה. אבל כעת כבר די ודאי שאלקסה מנצחת את העוזר של גוגל בזירה אחרת – בהיקף המכירות.

העוזרים הקוליים והעוזרות הקוליות משולבים כיום במכשירים רבים, כולל בטלוויזיות, במחשבים אישיים, בשעונים חכמים וברמקולים חכמים, והם מסתמנים כלהיט גדול בכלל וכמתנות בעונת החגים, כששרתי אלקסה קרסו אפילו במהלכה, כנראה בגלל עומס השימוש בה.

היצרניות של המכשירים האלו, ושל תוכנות העזרה הקוליות, לא נוטות לרוב להסגיר את המספרים שמאחורי נתוני המכירות שלהן, אבל עכשיו מפתיעה אמזון ועושה בדיוק זאת בעבור התקנים שונים שעליהם פועלת אלקסה שלה, וכנראה לא במקרה – מדובר בנתונים מרשימים מאין כמותם שאין סיבה להסתיר.

סגן נשיא בכיר לתחום המכשירים והשירותים באמזון, דייב לימפ, אמר בראיון למגזין The Verge כי מעל 100 מיליון מכשירים שעליהם מותקנת אלקסה נמכרו עד כה.

Echo Dot – יאזל בסוף ינואר

הנתון אמנם לא שופך אור על מכירות מכשירים מליין Echo – הרמקולים החכמים של אמזון עצמה – אך עם זאת, מדובר במספר מכשירים עצום שאליהם הצליחה אמזון להצמיד את העוזרת שלה.

בכללי ידוע כי ישנם מעל 150 מוצרים שאלקסה מובנית בהם, ושמעל 100 מהם, שווקו בשנת 2018, אינם מיוצרים על ידי אמזון. The Verge לא פרסם אמנם מספר ספציפי של מכשירי Echo שנמכרו במהלך עונת החגים, אבל יצוין כי אמזון התרברבה כי מכירות הרמקול החכם הפופולרי ביותר שלה, ה-Echo Dot, עלו בהרבה על ההערכות.

בראיון שלו אמר לימפ כי אמזון מכרה כל כך הרבה מהתקנים אלו בעונת חג המולד, עד שלפי הערכות בסוף החודש הזה הם יאזלו מהמלאי. הוא גם אמר כי אמזון "דוחפת משטחים של Echo Dot אל מטוסי 747 ומביאה אותם מהונג קונג לכאן במהירות האפשרית".

בהתחשב בנתונים אלו, אמזון כנראה לא צריכה לחשוש מתחרות עם סירי, עם העוזר של גוגל, ובוודאי שלא מקורטנה, המקרטעת יחסית לחבריה בתחום. כנראה עקב כך ציין לימפ שלאמזון אין כוונות להגביל את היצרניות לשלב רק את העוזרת הקולית שלה במכשיריהן. דוגמה מושלמת לכך הן טלוויזיות LG שעתידות להיות מוצגות בתערוכת 2019 International CES הקרובה, שמשולבות הן עם ה-Google Assistant והן עם אלקסה.

ב-CES 2019 צפויים להיחשף מוצרים חדשניים חדשים שמסונכרנים לפעולה עם אלקסה, ועוד עוזרים קול אחרים. התערוכה תיערך בין התאריכים 8-11 בינואר בלאס וגאס, נבדה.

סופסוף אמזון מגלה: כמה מכשירים מבוססי אלקסה נמכרו עד כה? Reviewed by on . אולי לא הייתם מודעים לכך, אבל מלחמה אמיתית משתוללת בחוץ - המאבק בין העוזרים הקוליים של אמזון, אפל, גוגל ומיקרוסופט על חיבת הקהל. מחקר שנערך לאחרונה קבע כי העוזר אולי לא הייתם מודעים לכך, אבל מלחמה אמיתית משתוללת בחוץ - המאבק בין העוזרים הקוליים של אמזון, אפל, גוגל ומיקרוסופט על חיבת הקהל. מחקר שנערך לאחרונה קבע כי העוזר Rating: 0

הגיבו